Центр Сковородинознавства

Корпанюк Микола Павлович

доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України

Закінчив Київський державний університет імені Т.Шевченка у 1981 році.

Захистив кандидатську «Михайло Максимович – дослідник та історик давньої української літератури» та докторську дисертацію «Крайове монастирсько-церковне літописання XVI-XVIII століття: тематика, проблематика, стилі».

Наукові здобутки. Монографії:

1. «Історія української давньої літератури X-XVIII сторіч: методичні матеріали» (1997);

2. «Крайове монастирсько-церковне літописання XVI-XVIII століття як історико-літературне явище» (1997);

3. «Дзвін предківської слави («Слово про Ігорів похід» в опрацюванні Михайла Максимовича)» (2003);

4. «Дух України княжої та України козацької (давня національна література в дослідженнях Михайла Максимовича)» (2004);

5. «Слово. Хрест. Шабля: Крайове монастирсько-церковне, світське літописання XVI-XVIII ст., компіляції козацького літописання як історико-літературне явище»(2005);

6. «Перунова звитяга нації» (2012).

Наукова школа: «Особливості розвитку давньої національної літератури та українсько-польське, українсько-російське літературне порубіжжя XVI-XIX ст.»

Здійснює керівництво написанням курсових, дипломних, магістерських досліджень у межах проблемної теми: «Поетика давньої та романтичної національної літератури», займається підготовкою аспірантів і докторантів.

Член редколегії наукових збірників Миколаївського, Переяслав-Хмельницького педагогічних університетів.

Співавтор 10-томної академічної «Історії української літератури». Автор понад 150 наукових і 40 публіцистичних публікацій. Член спеціалізованих рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій НПУ ім. М.П. Драгоманова, експертної групи МОНу.

Дисципліни, які викладає:

-                 Історія давньої української літератури (IX-XVIII ст.);

-                 Історія нової української літератури 1800-1860-х рр.;

-                 Історія української літератури та літературної критики;

-                 Теорія віршування;

-                 Спецкурс «Стилі національного літописання XVI-XVIII ст.»