Афіляція ВНЗ
Super User

Super User

Нещодавно вийшов друком навчально-методичний посібник «Масаж» за загальною редакцією кандидата історичних наук, викладача, кафедри медико-біологічних дисциплін, науковця в галузі історії біологічних наук Юрія Козубенка та викладача кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології Марини Буц.

У навчально-методичному посібнику подано матеріал, що спрямований на вивчення студентами питань, які стосуються видів, форм і методів масажу. Вказані гігієнічні вимоги щодо його проведення.

Вертається увага на показання та протипоказання щодо виконання масажу, залежно від стану хворого та стадії перебігу захворювань. Описано особливості застосування прийомів масажу при виконанні на різних частинах тіла.

Більш детальніше ознайомитися з підручником можна в бібліотеці вишу.

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

Нещодавно побачив світ навчальний посібник «Хокей на траві: теоретичні та організаційно-методичні аспекти» за загальною редакцією доцента кафедри спортивних ігор Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» В.Г. Курочкіна, кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри спортивних ігор Ю.О. Кривенка та викладача кафедри спортивних ігор нашого вишу В.В. Погребного.

Рецензентами підручника є: державний тренер Міністерства молоді та спорту України, голова контрольно-дисциплінаоного комітету федерації хокею на траві України С. Онищенко, доктор наук фізичного виховання і спорту, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання ДВНЗ «Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського» В. Костюкевич, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри теорії та методики спорту Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка В.Гончаренко.

У навчальному посібнику висвітлюється історія хокею на траві, його розвиток у світі та Україні. Представлені правила змагань, організація і проведення змагань зі змінами та доповненнями, методика суддівства, а також матеріали для підготовки суддів

Посібник рекомендовано для викладачів фізичного виховання педагогічних ВНЗ, тренерів команд майстрів і ДЮСШ, учителів ЗОШ, спортивних організаторів КФК ДСТ при підготовці суддів з хокею на траві.

З посібником можна ознайомитися в бібліотеці університету.

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

6-7 лютого у Сумах відбувся юніорський чемпіонат України з легкої атлетики. В штовханні ядра серед юніорів, перше місце зайняла студентка першого курсу ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного  університету ім. Григорія Сковороди», жителька села Чирське –  Кравченко Тетяна. Спортсменка встановила свій особистий рекорд,  штофхнувши ядро (4 кг) на 15 метрів 25 см. За підсумками змагань були відібрані кандидати на участь в двох міжнародних матчевих зустрічах -24-25 лютого у Мінську Білорусь-Азербайджан-Латвія-Естонія-Іспанія-Ізраїль-Туреччина-Україна-Литва, а також 13 травня Ізраїль – Україна – Румунія – Кіпр в Ізраїлі.

До складу збірної України  ввійшла наша студентка Тетяна Кравченко. То ж побажаємо їй успіхів та нових перемог!

 

14 лютого – День Святого Валентина: історія виникнення свята

День святого Валентина, який протягом кількох століть, відзначається у світі 14 лютого, є найромантичнішим та найочікуванішим святом для всіх закоханих. Для багатьох – це чудовий момент для прояву почуттів, для когось – просто привід повеселитися.

У свята є конкретний «винуватець» – християнський священик Валентин.

Ця історія датується приблизно 269 роком. В той час Римською імперією правив Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його планів – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім’ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але на щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, стала таємно вінчати легіонерів. Ним був священик на ім’я Валентин з римського міста Терні. Він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти об’єктам їх пристрасті.

Дізнавшись про це, імператор засудив Валентина до страти. Трагічність ситуації була ще і в тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника.

За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його “Твій Валентин”. Прочитано воно було вже після того, як його стратили. Дата страти співпала з римським торжеством на честь Юнони, богині любові. З тих пір люди щороку 14 лютого згадували Валентина і влаштовували свято всіх закоханих.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі та недостовірні). Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

Чи так це було чи інакше, але, по всій видимості, саме тоді з’явилася традиція писати в День святого Валентина любовні записки – “валентинки”.  

А ще в це свято прийнято влаштовувати весілля і вінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.

Якщо ж повернутися до сучасності, то щороку молоді люди в День закоханих дарують один одному валентинки, які містять зізнання в коханні. Основним подарунком на День святого Валентина є різноманітні солодощі у вигляді сердечок. М’які іграшки, сувеніри та квіти також користуються великою популярністю. Очевидним є те, що головні символи свята повинні бути виконані в яскравих червоних і рожевих тонах – кольорах, що означають пристрасть і полум'я почуттів.

"Кохати - означає бачити диво, яке не бачать інші люди", - стверджував один великий філософ. Беззаперечним буде те, що кохати, дарувати тепло, ніжність своїх почуттів іншій людині – це прекрасно.

Дві речі між людьми найбільшого вартують,
Життя й кохання - тіло і душа.
Без духа тіло - прах, його вітри роздують
Й знаку не стане, заросте трава.
Так без кохання і життя тьмяніє,
Як лист осінній піде в небуття
Щасливий той, хто зрозуміть зуміє
Що лиш Любов - продовження життя.

Вітаємо усіх з Днем Святого Валентина!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

З 5 лютого на базі бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» проходять тематичні заходи для школярів-старшокласників по інтеграції в інформаційному просторі та заходи з питань профорієнтації і закріплення інтересу учнів до професії. Для старшокласників міських шкіл проходять екскурсії по відділах бібліотеки та бібліотечні уроки на тему «Електронні інформаційні ресурси бібліотеки», які проводять завідувач відділу обслуговування бібліотеки Лідія Губар та провідний бібліотекар Оксана Пєшкова. Також працівники бібліотеки знайомлять учнів з електронними каталогами та репозитарієм університету.  Кожен бажаючий може отримати річний абонемент на користування науковими фондами бібліотеки.

Психологічну експрес-гру «Я та моя майбутня професія» проводять з дітьми консультант психолого-медико-педагогічної служби університету Тетяна Кузьменко та доцент кафедри практичної психології Світлана Бєлякова.В ході гри кожен має можливість відкрити найкращі риси свого характеру та отримати пораду психолога.

 

Вівторок, 13 лютого 2018 08:15

Визначили найсильніших рукоборців

10 лютого в актовому залі Переяслав-Хмельницькогоцентру профтехосвіти відбувся чемпіонат міста й району з армрестлінгу. 27 рукоборців, серед яких сім жінок, змагалися за звання найсильніших.

Вболівальники активно підтримували учасників турніру, особливо представниць прекрасної статі. Учениця ЦПТО Каріна Швидка (категорія до 65 кг) завоювала перші місця в боротьбі на ліву й праву руки, обійшовши двох суперниць.

Вікторія Царук, викладач кафедри спортивних дисциплін та туризму Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Г. Сковороди, з легкістю перемогла трьох конкуренток у боротьбі на ліву руку (категорія понад 65 кілограмів). Вона також тріумфувала в абсолютній ваговій категорії на праву руку. Другою тут стала студентка природничо-технологічного факультету педуніверситету Анна Скорик, третьою –  Каріна Швидка.

Значно вищою була конкуренція серед чоловіків. Житель міста Артур Костюк(категорія до 70 кг) виборов «золото» в боротьбі на праву руку. Явного лідера в групі не було, тож кожен поєдинок був захоплюючим і непередбачуваним.

У категорії до 80 кілограмів на праву руку переміг студент історичного факультету педуніверситету Микола Петров.  Він продемонстрував чудову форму, блискавично  «поклавши» на борцівському столі усіх суперників.

В абсолютній ваговій категорії на праву й ліву руки головні трофеї забрав  Микола Петров. Головна інтрига була в поєдинках за 2 і 3 місця.  У підсумку обидва «срібла» дісталися Віктору Сулимі, бронзові нагороди –  в студента педуніверситету Дмитра Васьківського.

Як зазначив Віктор Сулима, очільник Переяслав-Хмельницького філіалу Київського обласного осередку Федерації армспорту України, переможці турніру незабаром візьмуть участь  у чемпіонаті Київщини.

Інформацію надала Юлія Строчинська

 

Вівторок, 13 лютого 2018 08:14

Зустріч із науковцем

Нещодавно у конференц-залі імені В. Сухомлинського відбулася зустріч з віце-президентом Асоціації українсько-французької дружби «Луара», доцентом кафедри германо-романської філології та перекладу Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, доцентом кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» Миколою Шабінським на тему «Україна – Франція. Народна дипломатія на прикладі діяльності асоціацій українсько-французької дружби». На заході були присутні бібліотекарі, працівники наукового відділу університету. Микола Євгенович розповів про співпрацю асоціацій, що включає, зокрема, знайомство з культурним спадком Парижу (цікаві екскурсії, спілкування з жителями міста, активний відпочинок), творчі та наукові контакти, зміцнення дружніх міжнародних зв’язків.

Микола Євгенович закликав молодь переяславського вишу активно долучатися до заходів, що проводяться у рамках діяльності асоціацій українсько-французької дружби.

Тетяна Деркач,

провідний бібліотекар

 

Нещодавно побачив світ навчально-методичний посібник з курсу «Основи вибору професії» - «Основи профорієнтації». Укладачем посібника є кандидат  історичних наук, старший  викладач кафедри теорії і методики викладання трудового навчання та креслення Переяслав-Хмельницького університету імені Григорія Сковороди Оксана Пильтяй.

У навчально-методичному посібнику розглядаються теоретико-методичні основи вибору професії, врахування при цьому індивідуальних особливостей особистості. Розкриваються шляхи формування у школярів мотивів вибору професії в навчально-виховному процесі, викладено базові основи професіографії та організаційно-методичні основи управління профорієнтацією.

Ознайомитися із підручником можна в бібліотеці університету.

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

8 лютого 2018 р. у Науковій бібліотеці Державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відкрито для огляду виставку «Трипільська культура: передзвін віків». Проект втілено науковцями Музею трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» спільно з працівниками Наукової бібліотеки (завідувач Ольга Шкіра) до 125-річчя відкриття трипільської культури.

Ця спільність належить до кола найрозвиненіших археологічних культур Стародавньої Європи. Відкривачем цієї культури є Вікентій Хвойка. Перші старожитності, пов’язані з трипільськими племенами, він виявив у 1893 р. під час розкопок у Києві на Кирилівській вулиці. Дослідник зацікавився незвичними знахідками, виявленими тут, і продовжив вивчення подібних поселень на Дніпровських пагорбах. У подальшому невтомні пошуки на Київщині, зокрема, поблизу сіл Трипілля, Верем’я, Халеп’я, Ржищева та ін., увінчалися сенсаційним успіхом. Свої перші висновки про відкриття культури давніх землеробів В. Хвойка виголосив у доповіді на ХІ Археологічному з’їзді, що відбувся у Києві 1899 р. Від с. Трипілля вона отримала назву – трипільська археологічна культура.

Трипільське суспільство існувало з кінця VІ до початку ІІІ тис. до н. е. Цей народ заклав підвалини європейської цивілізації, взяв участь у формуванні індоєвропейської спільноти, до якої належать і українці. Завдяки своїй праці, розуму та ресурсам земель, де сьогодні розміщується Україна, трипільці створили високорозвинуте суспільство та досягли гармонії з природним середовищем. Їм ми завдячуємо багатьма винаходами, що пришвидшили технічний прогрес. Серед них – свердлильний верстат, пристрій для відтискування кременевих пластин, поворотний пристрій – предок гончарного кола, а також вертикальний ткацький верстат, завдяки якому вперше на наших землях з’явилася тканина.

На виставці представлені світлини унікальних експонатів, що демонструються у Музеї трипільської культури НІЕЗ «Переяслав», ляльки-мотанки з трипільськими мотивами, виготовлені Валентиною Білоусько та малюнки Зінаїди Васіної, на яких відтворено реконструкції вбрання трипільців-землеробів.

 Валентина Білоусько,

молодший науковий співробітник НДВ «Музей трипільської культури»

 

Свобода творчості і справжня майстерність приходять на основі точного знання. Такою точною наукою в образотворчому мистецтві є композиція. Століттями художники шукали найбільш виразні композиційні схеми і дійшли висновку, що найбільш важливі в сюжеті елементи зображення розміщуються не хаотично, а утворюють прості геометричні фігури (трикутник, піраміду, круг, овал, квадрат, прямокутник).

В образотворчому мистецтві композиція – це побудова художнього твору, зумовлену його змістом, характером і призначенням, необхідністю передати основний задум, ідею твору найбільш ясно і переконливо. Головне в композиції – створення художнього образу. Картини, написані в різні епохи, в абсолютно різних стилях, вражають нашу уяву і надовго запам’ятовуються багато в чому завдяки чіткій композиційній побудові. 

Творчі роботи студентів педагогічного факультету з композиції та прикладної графіки було представлено у виставковій залі АПН України (м. Київ), де відвідувачі мали змогу познайомитися з цікавою інтерпретацією орнаментальних композицій. Під керівництвом викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Олени Вадимівни Шпитальової, в своїх динамічних та статичних графічних композиціях студенти поєднували форму і простір, колорит і ритм з живою різноманітністю і витриманістю східного орнаменту (роботи студентів III курсу Аліни Бабкової та Ірини Шелест).

Процес художнього пізнання особистості майбутнього педагога-художника здійснюється за умов цілеспрямованого накопичення досвіду, якісний рівень якого зумовлюється образотворчою діяльністю з композиції. Роботи студентів 4 курсу Катерини Вересенко, Андрія Ходька, Віталіни Гаврилюк, Катерини Недбайло демонструють креативне мислення та належний рівень творчих умінь, вміле поєднання лінії, плями, кольору у створенні орнаментальних композицій в різних графічних техніках.

Сторінка 1 із 30

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1