Афіляція ВНЗ
Super User

Super User

21 вересня відбулася посвята у студенти першокурсників історичного факультету.

Програма посвяти у студенти була різноманітна, насичена конкурсами, квестом по місту, частування студентської каші на лузі. Студенти-першокурсники  представляли свої таланти, які проявилися у піснях та кумедних виступах. Крім того проводилися різноманітні цікаві музичні та інтелектуальні конкурси.

Завершилося свято святковою дискотекою в НЦК «Зустріч».

Ольга Науменко

 

18 вересня вже вкотре до філологічного факультету Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди завітали американські волонтери та студентські працівники англійського департаменту «Співдружність студентів християн» (ССХ) під керівництвом Поліни Бірюкової. У рамках заходу було підготовлено презентацію з американським сленгом, за допомогою якої студенти  вивчали нові слова. Також  були проведені психологічні тренінги на яких студенти пізнавали один одного. Все це надзвичайно згуртувало їх та підвищило знання англійської мови.

Метою організації ССХ є формування цілісного християнського характеру, лідерських якостей, адже навчання в університеті – це не тільки здобуття знань, але й виховання та становлення особистості. Майбутнє людство залежить від справжньої конкретної людини, а майбутня людина може стати лише такою, яким буде її вихователь. Мета виховання – формування суспільно-цінних (духовних) потреб  –  потреб в пізнанні і соціальних потреб «для інших», потреби в правді й добрі.  Саме таких потреб потребує людство. «Істина і благо, –  говорив Гегель, –  зливаються родинними узами в красі». «Краса врятує світ», –  стверджував Федір Достоєвський. Потребо-інформаційна теорія науково доводить, що краса – це істина і добро, злиті разом, а значить –  вони і є духовність. Тільки духовність врятує світ і людство.

Молоді люди мають вчитись бути активними лідерами, які потрібні Україні сьогодні, вже в університеті. Тому на всіх заходах ця організація підбадьорює студентську ініціативу і допомагає себе реалізувати. Ця організація також допомагає прийти до Бога і знайти ціль свого життя. Життя – це процес постійного вибору. В кожну мить людина має вибір: відступ чи просування до мети, рух до ще більшої боязні, страхів, захисту чи вибір мети і зростання духовних сил.

Ще однією ціллю організації «Співдружність студентів християн» є допомога в покращенні знань англійської мови, оскільки вона є ключем до подальшої самоосвіти та самовдосконалення. Знання англійської мови в сучасному світі є своєрідним вікном у світ. Володіючи цією мовою міжнародного спілкування, студенти зможуть досягти поставлених цілей за допомогою нових можливостей.

Також кожного року вони організовують літні і зимові табори, де збираються студенти з усього світу. В цьому таборі так затишно і добре, що всі студенти почувають себе як одна сім’я. Хто побував один раз, прагнутиме відвідувати його кожного року. Настільки все гарно організовано, що немає часу для суму і зовсім не хочеться від’їжджати . Проводиться багато активних ігор, корисних семінарів на життєво-важливі теми, квест по місту та цікаві завдання, які згуртовують студентів. Цей табір дає можливість гарно провести час та знайти нових друзів.

Україна сьогодні стоїть перед необхідністю реформ у різних сферах життя. Кожин із нас не повинен покладатися лише на владу та уряд. Ми всі маємо можливість служити суспільству. Зміни в державі починаються з реформи нашого серця.

Анастасія Циганкова,

студента 2 курсу філологічного факультету

 

21 вересня весь світ відзначає Міжнародний день миру.  Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея ООН  проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але й зробити щось заради нього. З моменту здобуття суверенітету, мир для України, як найприродніше явище суспільного стану, є нормою життя. В Україні завжди поважали мир. Мирне життя українського суспільства просякнуто надіями і прагненнями до мирного добробуту. 

З цієї нагоди в Переяслав-Хмельницькому виші відбулася благодійна виставка-ярмарок українських страв, в якій взяли участь усі факультети вишу. Під час презентації українських страв кожен бажаючий  мав змогу посмакувати різноманітними стравами, серед яких були домашні пиріжки, пампушки, млинці,  вареники з сиром, картоплею, вишнями, різноманітна торти, тістечка тощо.        

Особливу цікавість та захоплення у присутніх викликала виставка живописних робіт і творів декоративно-прикладного мистецтва, яку організували студенти педагогічного факультету.

Шановному журі у складі першого проректора Валерія Хомича, голови профспілкового комітету Михайла Бойка та голови Київської обласної студентської ради Владислава Мірановича довелося довгенько смакувати різноманітними стравами, щоб визначити переможців.

       Беручи до уваги смакові якості власноруч приготовлених страв, їх презентацію та оформлення виставкового стенду, призові місця між факультетами розділилися таким чином: перше місце здобув природничо-технологічний факультет, друге місце між собою розділили фінансово-гуманітарний факультет та факультет педагогіки і психології, третє - факультет фізичного виховання та педагогічний факультет.

Під час ярмарки було зібрано 1200 грн. Всі вилучені кошти будуть передані студентці нашого вишу, котра потребує лікування.

Свято пройшло на славу: розважальна програма сподобалась, а щирі слова вдячних та ситих шанувальників  зігрівали душі організаторів — соціально-гуманітарного відділу та Студентської ради.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

10 вересня у Фастові на території СК «Машинобудівник» відбувся Кубок Київської області з армспорту. За перемогу змагалися збірні Переяслав-Хмельницького, Києво-Святошинського, Бориспільського та Фастівського районів. Переяславщину представляли 19 спортсменів.

– Для нашої команди – це другі змагання на Кубок області, – зазначив Віктор Сулима, голова Переяслав-Хмельницького міськрайонного філіалу Київського обласного осередку Федерації армспорту України. – У минулому році ми виграли три золоті медалі, а в цьому – одинадцять. У підсумку здобули перше загальнокомандне місце і привезли додому кубок.

Три золоті медалі приніс нашій команді Богдан Невмержицький (вагова категорія 90 кг) – в боротьбі на праву й ліву руки та в абсолютній першості на праву руку. По дві найвищі нагороди в Олексія Микитюка (категорія 60 кг), Дениса Бичка (70 кг) та Романа Греченюка (80 кг). Владислав Прокопенко (категорія 90 кг) здобув «срібло» в боротьбі на праву руку. Вдало виступив і Олег Іванюта, який посів п’яте місце в боротьбі на праву руку серед 17 спортсменів у категорії понад 110 кілограмів, найчисельнішій у турнірі.

Серед жінок тріумфувала переяславка, викладач кафедри спортивних дисциплін і туризму Переяслав-Хмельницького вишу Вікторія Царук – два золота в категорії понад 60 кг. Нагадаємо, що в цьому році вона стала призеркою чемпіонату України з армспорту.

У мене права рука була травмована, я взагалі не розраховувала на перемогу. Але обрала правильну тактику і виграла, – розповіла Вікторія Царук. – Я змагалася із сильними конкурентками. Тож після турніру були «забиті» м’язи, розтягнені зв’язки, синці. Але вже наступного дня  пішла на тренування із сумо.

Переяславські спортсмени побували на змаганнях у Фастові за фінансової підтримки райдержадміністрації та виконавчого комітету міської ради.

***

На День міста біля будівлі районного будинку культури відбулися міськрайонні змагання з армрестлінгу. В абсолютній першості серед чоловіків переміг Микола Петров, друге місце у Віктора Сулими, третє – у Юрія Селезньова. Серед жінок перемогла Вікторія Царук, другою стала Анна Скорик, третьою –  Вікторія Білозуб.

Інформацію надала Юлія Строчинська

 

20 вересня 2017 року студенти факультету педагогіки і психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» в рамках вивчення дисципліни «Технології соціальної роботи в різних сферах життєдіяльності» відвідали Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості. Супроводжували студентів завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, професор Дмитро Мазоха та доцент кафедри Наталія Янц. Гостей привітно зустріла директор центру Любов Красова.

У ході ознайомлення зі специфікою та напрямами роботи центру студенти мали змогу взяти участь у такому заході, як «Презентація роботодавця». Для безробітних та шукачів роботи вакансії Державної прикордонної служби України представляв заступник начальника окремого регіонального центру комплектування Державної прикордонної служби України А.О. Харченко. Він ознайомив присутніх зі специфікою роботи, особливостями прийому на службу, перевагами, а також зосередив увагу на соціальних гарантіях,  пільгах, розмірі грошового забезпечення, можливості кар'єрного росту. Учасники заходу цікавились умовами праці та розміром грошового забезпечення, знаннями та навичками, деталями прийому на службу. Також студенти нашого вишу відвідали тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього».

Після цього Любов Красова ознайомила студентів з особливостями роботи центру зайнятості, розміщенням функціонально-просторових секторів та їх призначенням, послугами, які надаються службою зайнятості особам, що шукають роботу, про стан ринку праці, про особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах тощо. Студенти також мали змогу отримати професійні поради від Любов Анріївни щодо свого майбутнього працевлаштування.

Викладачі та студенти щиро вдячні директору, а також спеціалістам Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості за можливість побачити процес його діяльності зсередини. Безумовно, такі зустрічі сприяють поглибленню теоретичних знань, глибшому розумінню специфіки майбутньої професії.

Анжеліка Самілкіна,

студентка групи СР-11(пм)

 

Кожного року наприкінці вересня на території університету відбуваються міні-свята, після яких студенти першого курсу гордо можуть називати себе студентами. Цей рік – не  виняток.

19 вересня відбулася традиційна посвята у студенти факультету педагогіки та психології. Цього дня яскраві червоні футболки майоріли скрізь. Наче метелики на троянду, зліталися психологи, дошкільнята, соціальні працівники. На початку свята декан факультету Ліана Яценко побажала першокурсникам успіхів та натхнення у навчанні, а також оголосила клятву факультету, а студенти, в свою чергу, пообіцяли дотримуватися головних життєвих принципів справжнього студента факультету. З напутніми словами до студентів-першокурсників звернулися також заступник декана з виховної роботи Зоя Гуріна та куратори груп: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Нінель Химич, викладач кафедри психології Віталій Богуш з побажаннями творчої наснаги, легких сесій та незабутніх моментів студентського життя.

Посвята у студенти – це старт студентського життя. З цієї нагоди креативні та відкриті студенти факультету педагогіки та психології влаштували для першокурсників надзвичайне дійство. Щоб стати повноцінними студентами, першокурсникам випала місія пройти ряд  випробувань.  Ці невеликі, але цікаві випробування показали, що стати студентом не так уже й просто.  Студентів першокурсників розмальовували фарбами, що вже стало доброю традицією на  факультеті. Яскраві фарби символізують насичене життя, позитивні емоції та майбутні здобутки студентів у своїх починаннях.Студенти виконували різноманітні завдання, які їм попередньо підготували старшокурсники – лунали девізи, клятви, побажання… Щасливі усмішки милували око усіх присутніх на цьому святі.

Завершилося свято смачним частуванням справжньої студентської каші на лузі.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

21 вересня православні та греко-католики в Україні святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Це свято ще називають «осениною» – адже цього дня за народним календарем настає осінь. З нього починається річне коло церковних свят, і його вважають, днем всесвітньої радості.

За церковними переказами, Богородиця народилася за тих часів, коли релігія була в занепаді. Марія була обрана на роль матері Ісуса Христа, оскільки була дуже благочестива. Вона слухняно навчалася в монастирі, сумлінно вивчала Святе Письмо, а отже, якнайкраще підходила для виконання важливої місії народження Сина Божого.

Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.

Цього дня жiнки, в яких немає дiтей, справляють обiд i запрошують бiдних — «щоб молилися Богородицi за їхніх дiтей». Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.

Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. У ці дні не працювали, не постували, а після молитов у храмі збирали веселі гостини. Урочистості підкріплювалися святковим застіллям. Окрім обов’язкових рибних страв, готували всілякі м’ясні: борщ із свининою чи птицею, печеню з м’ясом, різноманітну городину, фаршировану м’ясною начинкою, голубці, пироги, млинці, вареники. Звичайно, багато страв готували і з сиру. Цей сезон передбачає широке вживання свіжих овочів і фруктів.

     З цього дня  вже можна було засилати сватів до дівчат. «Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста». Якщо ж молоді вже зіграли весілля, то в цей день до них у гості йде рiдня, а молодим треба звiтувати перед гостями про своє подружнє життя. Молоді також йдуть в гості: як правило, до батькiв молодої разом з свекром i свекрухою для встановлення та пiдтримки добрих стосунків мiж невiсткою та батьками чоловiка і мiж родинами сватiв.

Для пасічників це був останній термін утеплення вуликів на зиму, а власники овець завершували удруге їх стригти.

Під цю пору зазвичай холоднішає, дні стають похмурими. У цей час в Україні часто йдуть дощі, а тому й примовляють у народі: «Друга Пречиста дощем поливає».

Прислів’я і приказки про Другу Пречисту:

Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста.

Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо.

Пречиста – картопля чиста.

Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає.

Шановні студенти, викладачі та співробітники вишу!

Вітаємо Вас зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту, миру та затишку в сім’ї. Нехай у всіх планах і починаннях Вас супроводжують яскравий успіх і творчі перемоги. Нехай Пречиста  Мати  всіх оберігає, Ангел Господній на крилах тримає, Ісус Христос здоров’я посилає.  Божого Вам благословення на повсякчас, на многії і благії літа!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

Шановні друзі!

Колектив редакції «Педагогічні обрії» запрошує до співпраці викладачів, співробітників та студентів 1-6 курсів усіх факультетів Переяслав-Хмельницького ДПУ імені Григорія Сковороди.

Чекаємо від вас заміток про події навчального, наукового, культурно-масового, спортивного життя ваших груп, факультету чи всього університету, а також авторських поезій чи прозових творів.

Приймаються також статті про цікавих особистостей університету (викладачів, співробітників і студентів). Матеріали бажано супроводжувати якісними фотознімками.

Замітка повинна містити:

  1. Назву;

  2. Повне ім’я та прізвище автора, назву групи, в якій навчається та факультету;

  3. Точну дату та місце події;

  4. Повні імена та прізвища організаторів заходу й тих, хто був у ньому задіяний.

Обсяг замітки – до одного аркуша формату А-4, набраної 14 шрифтом в Times New Roman.

Контактні дані:

Ауд. 100 (напроти кафе «Гурман»)

Моб. Тел.. 063-726-43-72 – Ольга Михайлівна

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Бажаємо творчих успіхів!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

Із 20 по 27 серпня на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди втретє було проведено міжнародний студентський україно-датський табір під гаслом «Демократія, права людини, різноманіття та інтернаціоналізація українського суспільства». Із дружнім візитом до Переяслав-Хмельницького вишуприбуло 11 студентів із Данії та 3 студентки із Туреччини. Серед них майбутні лікарі, політологи, мистецтвознавці, фізики, філософи.

Основними цілями табору було залучення студентів нашого університету та студентів з Данії і Туреччини до активної співпраці, зміцнення зв’язків між країнами, сприяння обміну досвідом між студентами під час проведення круглих столів, семінарів та тренінгів.  Однією з основних цілей було також вдосконалення та вивчення іноземних мов, проведення програм та проектів, які сприяли розвитку здібностей молоді.

Міжнародний відділ університету під керівництвом Оксани Ковтун організував для гостей круглі столи, семінари, диспути, культурні та оздоровчі заходи. Для налагодження дружньої атмосфери між студентами, було проведено різноманітні заходи, такі як екскурсії по місту, спільне проводження дозвілля, заняття спортом, відвідання різних психологічних тренінгів, які проводила психолог вишу Тетяна Кузьменко та мистецьких майстер-класів.Найбільший інтерес у гостей викликало обговорення таких тем, як «Демократизація, інтернаціоналізація та європеїзація Українського суспільства: майбутнє та перспективи», «Права людини та права молоді».

Також гості з Данії і Туреччини мали можливість здійснити подорож знаменитими музеями Переяслава-Хмельницького та побувати в Києво-Печерській Лаврі (м. Київ).

Перебування у таборі принесло учасникам море задоволення та нових, цікавих ідей для подальшої співпраці.  

Прес-служба університету

 

Вівторок, 05 вересня 2017 17:07

До уваги науковців!

При оформленні статей до міжнародних науковометричних баз даних обов'язковим є дані про афіліювання авторів (адресні відомості про місце роботи).

Рішенням Вченої Ради ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», від 19 червня 2017 року,протокол № 9 рекомендовано використовувати у наукових публікаціях назву Університету англійською мовою  Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda State Pedagogical University

(назва відповідає Статуту університету)

Сторінка 1 із 18

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1