І Всеукраїнська науково-практична конференція "І.Я Франко: актуальні проблеми дослідження життя та творчості"
ADMIN

ADMIN

Європейським Союзом було надано фінансування проекту “Модернізація педагогічної вищої освіти за допомогою інноваційних навчальних посібників / MoPED” (586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP), в рамках програми Еразмус + напряму КА 2. Розвиток потенціалу вищої освіти, до якого ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” долучився в якості партнера. Аплікантом та координатором вищевказаного проекту виступає Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

MoPED спрямований на модернізацію навчальних програм для педагогічних шкіл України (UA) шляхом включення до нових курсів сучасних навчальних ІКТ інструментів і методів дізнання. Відповідаючи на сучасні виклики та вимоги та підтримуючи амбітні широкомасштабні освітні реформи в Україні, проект вплине на якість педагогічної вищої освіти та посилить цифрові та дидактичні компетенції майбутніх вчителів шкіл.

6 листопада 2017 року у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пройшла перша робоча зустріч представників партнерських організацій, які беруть участь у проекті. Представники нашого ВНЗ (керівник відділу міжнародного співробітництва Ковтун О.А. та інші) також взять участь у першій робочій зустрічі, де було узгодженні перші кроки з впровадження проекту в дію.

Дякуємо за допомогу Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника та європейським партнерам, завдяки підтримці яких стало можливим існування даного проекту!

 

 

Вівторок, 14 листопада 2017 13:10

Півфінальна гра Кубку з КВН

Увага!

23 листопада о 18.00 в актовій залі Переяслав-Хмельницького ДПУ імені Григорія Сковороди відбудеться  півфінальна гра Кубку з КВН.

У грі візьмуть участь  команди нашого вишу: «ГАНКУЛІЧ», «НАЛЕЙТЕ ШАМПАНСКОГО», «АЛЛО, ГАРАЖ», «ВЯЗАНИЙ ЛОСОСЬ».

Творчі ініціативи студентів підтримує інтернет-магазин MOYO.UA 

 

 

За квитками звертатися в соціально-гуманітарний відділ вишу (2-й корпус, ауд. 209).

У російському м. Казань завершився ХІVчемпіонат світу з УШУ (28.09.17 – 3.010.17 р.). За чемпіонські титули впродовж п'яти днів змагалися 508 атлетів із 60-ти країн. Україну представляли 9 спортсменів. Національна збірна України виборола 5 нагород (2 срібні медалі та 3 бронзові). Із них  3 медалі отримали студенти Нашого університету.

До складу призерів пробилися Майстри  спорту міжнародного класу: Людмила Темна – срібло в цзєньшу, Роман Рева – бронзу в дуйлянь. Ще одну бронзову нагороду в дуйлянь приніс команді Артем Суонг. Їх тренер – наш випускник, Заслужений майстер спорту Андрій Коваль.

Вітаємо! Так тримати!

Декан факультету фізичного виховання, професор Віктор Куйбіда

Матч Ліги Європи УЄФА між командами «ФК Лугано» Швейцарія та «ФК Стяуа» Румунія (28.09.2017) обслуговувала бригада арбітрів на чолі з випускником університету з Сергієм Бойком та Олександром Корнійко (четвертий арбітр).

У рамках зустрічі 9-го туру кваліфікаційного циклу до чемпіонату світу між збірними Норвегії та командою Північної Ірландії головним суддею призначено Сергія Бойко, а поєдинок відбудеться 8 жовтня у м. Осло і розпочнеться о 20:45 за місцевим часом.

Сергію! Олександре! Горді за Вас! Подальших успіхів!

Декан факультету фізичного виховання, професор Віктор Куйбіда 

У польському місті Кракові побачив світ науково-методичний посібник викладачів нашого вишу: Надії Коцур – доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології та Любові Лохвицької – кандидата педагогічних наук, доцента, заступника декана факультету педагогіки і психології з наукової роботи.  Книга має назву «PODSTAWY BEZPIECZEŃSTWA ŻYCIA I OCHRONY ZDROWIA DZIECI W PLACÓWCE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO UKRAINY», український аналог – «Основи безпеки життєдіяльності і охорони здоров’я дітей дошкільного віку в Україні».

Підготовлений Надією Коцур і Любов Лохвицькою навчально-методичний посібник головною ціллю передбачає забезпечити реалізацію завдань формування здоров’язбережувальної компетенції та компетенції щодо безпеки життєдіяльності у дітей дошкільного віку, про що зазначено в основних державних документах: новій редакції Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та Законі України «Про дошкільну освіту». Його актуальність є безперечною, що й викликало значний науковий інтерес у польських колег, які зробили переклад його теоретичної частини. Практичний блок вміщує конспекти фрагментів опису освітнього процесу різних видів роботи з дітьми в умовах дошкільного навчального закладу (матеріали передового педагогічного досвіду місцевих ДНЗ № 9 і №10 «Сонечко» і «Любавонька»).

Науково-методичний посібник з-поміж інших був прорецензований Президентом Європейської Асоціації наук з Безпеки, доктором габілітованим, професором Краківського педагогічного університету Лешеком Фрідеріком Коженьовські і отримав його схвалення. За його словами, такого змісту літератури в Польщі обмаль, що й спричинило посилену увагу польських колег до кращих здобутків України щодо освітнього осучаснення. Пан професор є частим гостем на конференціях, що зініційовані нашим вишем. Цього року вже всьоме проходила Міжнародна науково-практична конференція «БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ, ЕКОЛОГІЯ І ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ І МОЛОДІ ХХІ СТОРІЧЧЯ: СУЧАСНИЙ СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» в інтернет-форматі.

Представлений посібник має на меті допомогти вихователям і батькам закріпити та уточнити знання дітей про власне здоров’я та основи безпеки життєдіяльності. Він також може використовуватися студентами під час вивчення курсів «Валеологія» і «Безпека життєдіяльності». Відрадно, що в такий спосіб студентська молодь вивчатиме одну з мов Європейського Союзу – братньої  Польщі, що є надзвичайно вагомим питанням сьогодення.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

Понеділок, 02 жовтня 2017 07:23

Святе слово – вчитель!

Щороку, у розпалі осені, ми відзначаємо чудове, світле та об’єднуюче свято – День працівників освіти – свято, яке відволікає нас від повсякденних клопотів та повертає у часи безтурботного дитинства. Кожен з теплом у душі згадує свою першу вчительку, класного керівника чи вчителя з улюбленого шкільного предмету, або ж майстра з виробничого навчання, чи ж то викладача, який колись прищепив любов і повагу до майбутньої професії. Цей день був і залишиться назавжди для кожного вчителя, викладача, сивочолого ветерана педагогічної праці, кожної родини радісним та всенародним святом.

        Ми схиляємо голови перед мудрістю й жертовністю освітянина – учителя, вихователя, викладача, майстра, зусиллями якого твориться майбутнє нашого краю, всієї нашої держави. Ви сумлінно виконуєте свій професійний обов’язок, вчите нашу молодь пізнавати нове й пам’ятати про те, якого ми роду.

З нагоди свята, 28 вересня в актовій залі університету відбувся святковий концерт. Зі словами подяки за плідну працю на педагогічній ниві та з найкращими побажаннями до гостей свята звернулася замісник міського голови Валентина Губенко. До вітальних слів долучився проректор університету Валерій Хомич, побажавши працівникам міцного здоров’я, витримки, довгих і  щасливих років життя та поповнення на професійній ниві вагомими здобутками.

У цей святковий день не обійшлося без нагород. За високий професіоналізм, сумлінну творчу працю, відданість своїй справі, вагомий внесок у розвиток освіти  і виховання підростаючого покоління та з нагоди святкування Дня працівників освіти почесними грамотами були нагороджені кращі працівники університету.

Приємним сюрпризом для освітян та усіх гостей святкових урочистостей став виступ вихованців Переяслав-Хмельницької ЗОШ № 6, які подарували всім присутнім чудовий настрій, декламуючи привітання вчителям. Також глядачів розважали своїми  вокальними та хореографічними виступами Анна Петрова, Лілія Федіна, Валентина Шевчук, Анна Ляч, Ірина Лукашевич, Анастасія Бутенко, Андрій Іващенко, акробатично-хореографічної студії «Фантазія», під керівництвом нашої випускниці Тетяни Ковшун, хореографічна студія «Перлина» (керівник Ірина Марченко), хореографічна студія «Джерело» та інші.                

Свято закінчилось на урочистій піднесеній ноті. І це було свято не лише вчителів, адже воно давно стало майже загальнонародним, тому що всі колись вчилися у школі. А хороший вчитель залишається в думках вихованця на все життя. Тому кожна людина з почуттям вдячності згадує свою школу, наставників-вчителів.

Щиро вітаємо педагогів та студентів – майбутніх вчителів із професійним святом. Низький уклін Вам, учителям і наставникам за самовіддану працю, терпіння, вірність обраному шляху та непохитну віру в ідеали добра, правди й моральної краси.

Нехай усі мрії збуваються, а кожен день дарує тепло, молодість, натхнення на плідну працю.

Ольга  Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

Кожного року чудової осінньої пори 30 вересня в один день зустрічаються два свята — День Віри, Надії і Любові та Всеукраїнський день бібліотек. Усі люди вірять, сподіваються, люблять… А в бібліотеці читач вірить, що знайде необхідну інформацію; має надію, що вона піде на користь; лю­бить життя через слово та книгу. Бібліотека — це місце, де знаходять один одного Читач і Книга, Письменник і Аудиторія, Автор і Шанувальник, Добро й Світло.

Бібліотека Переяслав-Хмельницького університету імені Григорія Сковороди  – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги, побути зі своїми думками наодинці.Для кожної освіченої людини, бібліотекар – це насамперед творча особистість, яка безкорисливо, щедро з повною віддачею служить суспільству, читачеві.  Психологи  доброго настрою, хранителі мудрості людської – все це про наших бібліотекарів.

  Напередодні професійного свята бібліотекарів ми вирішилися дізнатися, яке місце в житті викладачів та співробітників Переяслав-Хмельницького університету імені Григорія Сковороди  займає книгозбірня нашого вишу. Ось що з цього вийшло:

 Микола Корпанюк, доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури і методики навчання імені М. Максимовича:

    – Будь-яка людина, котра прагне зреалізувати себе в житті, досягти певних успіхів і звершень у фаховому зростанні, настільки міцно зливається з книжками, бібліотекою, що не мислить себе поза ними. Бібліотека для науковця – це не лише джерело знань, нових світоглядних пізнань, душевної насолоди, але частина власного «я». Справжній вчений-дослідник обов’язково має власну книгозбірню, котру постійно поповнює новими надбаннями удосконалюючись сам і передаючи свої знання учням, студентам, дітям.

   Книжка, як і книгозбірня – це найдосконаліші винаходи людства в нашому розвиткові, котрі ніколи  не зможуть бути замінені жодними новітніми технологіями, бо лише вони вводять людину у світ духовного, вічного, підкреслюють нашу велич у власних очах.

       Віктор Куйбіда, декан факультету фізичного виховання:

      – Наша бібліотека – не книгозбірня, а потужний освітньо-науковий, культурологічний центр, своєрідна «душа університету». Люблю бувати в Їй залах, знайомитися з книгами, творами образотворчого мистецтва, етнообрядами, видатними постатями України. Вона знаходить спільні проекти зі всіма факультетами, долучається до відзначень досягнень студентів, митців, науковців, книговидавців. Приємно співпрацювати з Її завідувачем – Ольгою Шкирою та колективом бібліотеки.

        Нехай Ваші успіхи та перемоги будуть результатом не лише важкої праці, а й як Божа Ласка.

            Лариса Шевчук, завідувач кафедри математики, інформатики та методики навчання:

–  Сьогодні у сучасному інформаційному суспільстві роль книги видозмінюється, збільшується швидкість соціально-економічних процесів, швидкість сприйняття інформації. Поряд з друкованим словом ми використовуємо нові інформаційні телекомунікаційні та електронні технології, але і сьогодні книга має дуже важливе значення у навчанні та розвитку людини. 

Роль читання в житті людини в різні періоди життя величезна, особливо неоціненна в дитячому віці і юнацтві.  Книга сприяє вдосконаленню і особистому розвитку.

Для мене книга – це світ прекрасного, чогось неосяжного. Вона відкриває  нам вікно в новий незвіданий світ. Цей світ привабливий, він кличе нас в свої безкраї простори. Книги сформували мене як особистість, мій світогляд. Ще Максим Горький сказав: "Всьому доброму в собі я зобов'язаний книгам". Нові технології сьогодні складають серйозну конкуренцію читанню,  але вони ніколи не зможуть його витіснити. Книги як і раніше залишаються джерелом інформації (навіть в епоху Інтернету, якому поступаються в зручності, але не в надійності).

            Наталія Онищенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки:

          –  З дитинства захоплююсь книгами, люблю читати. Тому бібліотека для мене – це неймовірне, таємниче і захоплююче місце, де відпочиває та отримує насолоду душа. Тут завжди тихо, спокійно і по-домашньому затишно. Як вдається працівникам бібліотеки створювати таку атмосферу – для мене завжди було, є і буде приємною загадкою. Впевнена, що бібліотека ніколи не втратить свого значення, незалежно від століття та інноваційних технологій. Працівники бібліотеки нашого університету вражають своєю професійністю, чуйністю та щирим бажанням завжди прийти на допомогу у пошуку як наукової, так і художньої літератури.           

        Вітаю наших бібліотекарів зі святом. Бажаю успіхів у професійній роботі та вдячних читачів.

      Людмила Довбня, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української лінгвістики та методики викладання:

       – Для мене книгозбірня – це конденсація вікової мудрості народу, його моралі, світобачення і світосприймання, його надбань у всіх сферах буття людини: науці, освіті, культурі, мистецтві тощо. Книги є джерелом суспільних знань і потужним засобом впливу на наші почуття; художня література презентує найвартісніші зразки культури людських стосунків. Сьогодні бібліотека стала ще й нашим провідником у великий світ без кордонів – можливість виходу в Інтернет підносить її роль у сучасному житті, дає змогу долучитися до останніх подій і до суспільних, галузевих та інших новин. Працівниці ж бібліотеки є берегинями цих надбань, вони майстерно володіють засобами міжособистісного спілкування. До них хочеться повертатися знову і знову.

         Тож щиро вітаю їх із професійним святом і зичу невичерпного натхнення, терпіння, креативу й особистого щастя.

Ольга Стрілець, викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання:

      – Інколи люди страждають, але самі не розуміють причину свого страждання. Однією з причин може бути незнання.  Саме бібліотека є осередком, яка допомагає кожній людині, щоб її внутрішній стан був наповнений. Як говорив Григорій Сковорода: «чим наповнене серце, про те говорять вуста».

        Для мене бібліотека є не тільки невичерпним джерелом пізнання нової інформації, але і прекрасним місцем для спілкування, для знайомства з видатними людьми України та світу. Саме тут проходять  виставки відомих художників України, відбуваються презентації книг письменників, поетів, презентуються нові надбання науковців.

       Бібліотека – це особливий світ для кожної людини.

Для колективу кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання бібліотека – це:

 - пошук нової інформації;

- релакс;

- пізнання іноземної мови;

- особистісний культурний високий рівень спілкування;

- затишна, комфортна атмосфера;

- розуміння в обслуговуванні:

- професіоналізм;

- оперативне обслуговування.

       Ліана Яценко, декан факультету педагогіки та психології:

     –  Переглядаючи вітальні листівки, знайшла ось такі слова:

Скарбниця тут земних талантів й знань

І загадок земних розгадки і гіпотези

І людства вічна тема сподівань

Бібліотеко, храме мій, високосте.

Лікують душі ямби і хорей

І мудрість всіх віків відкриють нам філософи

Усі твої надбання для людей

Бібліотеко, храме мій, високосте.

Твої  роки – поважний вік людей

А слово Храм не знає часу впливу

Святкуєм з Вами славний ювілей

Добра Вам, щастя в праці плідну ниву

І плід духовності зміцніє і зросте

Бібліотеко, храме мій, високосте!

В цих словах відображена вся велич, любов, мудрість Храму Бібліотеки! Нехай Господь дарує сил, здоровя, мудрості і наснаги всім працівникам бібліотеки. Живіть з посмішкою, щасливо, радійте життю, новим враженням і знайомствам!

Зі святом, шановні  наші бібліотекарі!!!

Пам’ятають про бібліотеку і випускники, які вже давно закінчили наш університет, але завжди відзиваються про неї гарним словом.

        Наталія Яковенко, випускниця 2007 року факультету післядипломної підготовки  управління навчальним закладом:

       – Бібліотека, передусім, спливає у спогадах комфортним і затишним читальним залом. Серед величезної кількості полиць та стелажів, здається за помахом чарівної палички господині бібліотеки знаходили потрібну літературу. Не пригадую жодного разу, щоб мені не допомогли: порадою, потрібною книгою, добрим словом підтримки, привітною посмішкою. Частинка успіху в моїй магістерській роботі належить і Вам. Спасибі Вам за гарну роботу та вдячних Вам читачів.

Шановні наші бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотеки. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотек у житті суспільства.

Ваша професія надзвичайно важлива для нашого суспільства, вона відкриває нам шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними в сучасних проблемах, максимально цілісно пізнавати реальну картину світу.

        Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра й нових успіхів та креативних злетів у вашій благородній просвітницькій справі!

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Сила книги безмежна. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичні пригоди і подорожі, про навколишній світ, про різні чудеса.

Напередодні свята Дня працівників освіти та Всеукраїнського дня бібліотеки за ініціативи бібліотеки вишу, факультету педагогіки та психології, кафедри  психології і педагогіки дошкільної освіти стартував новий творчий проект «Екочитальня». 26 вересня у затишному  університетському дворику зібралися викладачі, студенти, співробітники вишу на неймовірне дійство – «День творчої ініціативи в екочитальні».

У цей святковий день в університетському сквері, де саме і відбулося дійство, було гамірно, весело та неймовірно цікаво: для артистів зроблено умовну сцену, на якій зображена намальована рибка та зайчик, дерева прикрашені книгами та різноманітними висловами письменників про книжки, продемонстрована виставка дитячих книг та виробів декоративно-прикладного мистецтва. Все це дійство нагадувало, що ти потрапив у чарівну казку дитинства. Гостей свята зустрічав музикант Микита Фесенко, який грав зворушливі мелодії на саксофоні.

На початку дійства директор бібліотеки Ольга Шкира зазначила:

- Наша бібліотека завжди відкрита для всіх. Ми намагаємося для кожного читача  знайти потрібну йому інформацію, проводимо різноманітні заходи, щоб зацікавити читачів, прищепити любов до книги. Сьогодні ми відкрили новий творчий проект «Екочитальня». Залишивши звичні нам аудиторії, вийшли на свіже повітря, аби поспілкуватися з читачами, обмінятися думками і надати шану книзі.

 Основна мета заходу: зберегти любов до книги,  розвивати інтерес до читання, навчити берегти і любити книги, виховувати почуття відповідальності за підручники, а також зацікавити студентів отримувати нові знання.

Студенти спеціальності «Дошкільна освіта» та викладачі кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Світлана Дем’яненко, Тамара Андрєєва і Олена Литвишко  підготували цікаву пізнавальну програму. Відбулося декламування віршів про книги, відгадування загадок, українських народних казок.

Своїми думками про роль книги та бібліотеки в житті людини поділилися декан факультету педагогіки та психології Ліана Яценко, доктор психологічних наук, професора Лариса Калмикова, голова Наукового товариства Оксана Луцик та багато інших гостей, які прийшли на це свято.

Захід пройшов дуже цікаво, повчально та ще раз довів, що життя людини без книжок неможливе. Безмежна сила книги. Вона відкриває перед людьми великий світ. Протягом усього життя ми звертаємося до книжки.

  Досить часто книга, прочитана в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя. А герої, з якими ми зустрічаємося на сторінках книг, стають нашими вірними друзями. Читаючи книги ми розуміємо, що вони не лише чарують, розважають, але й виховують. Багато див ховає в собі книжка. «Хто багато читає, той багато знає» – так кажуть у народі. І це правда. Книжка вчить, як на світі жити, книжка відповідає на безліч запитань…

На завершення свята всі бажаючі могли завітати до «чайної вітальні», де привітні бібліотекарі пригощали всіх чаєм та смачними пиріжками.

                                                                                      Ольга Науменко,

                                       фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

П'ятниця, 29 вересня 2017 11:11

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ!

Шановні колеги! Дорогі освітяни!

 

         Восени ми відзначаємо День працівників освіти – свято, яке звільняє від буденності й допомагає осягати найголовніше в житті. Кожен з нас згадує свого Вчителя – того, який долучив до книги, запалив іскорку знань, був старшим другом і порадником, кому ми зобов’язані своїми життєвими й професійними перемогами.

Освітяни — люди особливого ґатунку, які свої сили, знання і досвід віддають вихованню в молодій людині потреби до пізнання світу, самовдосконалення та самореалізації, готовності до праці на благо рідної України. Нехай Ваша щоденна самовіддана праця примножить добро у світі, буде легкою і радісною від щедрої любові до вихованців та колег, повниться світлою вірою у свої сили, знання й високе призначення на землі — бути Вчителем! Щиросердно бажаємо Вам, шановні освітяни, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги.

Шановні ветерани освітянської ниви! Низько вклоняємось Вам за неоціненний внесок у розвиток освіти, за Ваш учительський подвиг, що назавжди залишиться в пам’яті Ваших учнів і колег, які продовжують втілювати в життя Ваші надбання, досвід, нереалізовані задуми по вихованню молоді.

Допоки сонце світить з висоти,

Щебечуть птахи, зацвітають квіти,

Ми Вам життям бажаєм твердо йти,

І дням грядущим від душі радіти!

Хай щастя завжди супроводить Вас,

Людська повага й шана не минають,

А вашу мрію й працю повсякчас

Лиш визнання вінчають!

 

Із повагою ректорат, профспілковий комітет та редакція газети «Педагогічні обрії»

Сторінка 1 із 43

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1