І Всеукраїнська науково-практична конференція "І.Я Франко: актуальні проблеми дослідження життя та творчості"
ADMIN

ADMIN

Державний вищий навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» постійно бере участь у різних освітянських виставках, як всеукраїнських, так і міжнародних, участь в яких дозволяє презентувати сучасні досягнення освітянської практики, творчі здобутки нашого педагогічного колективу і науковців в інноваційній модернізації галузі освіти, здійснювати обмін досвідом між фахівцями освітньої галузі різних країн, що в подальшому є поштовхом до народження нових ідей з питань розвитку міжкультурного освітнього діалогу.

Так, 16-18 березня наш університет презентував свої здобутки на VIIIМіжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та П′ятій Міжнародній виставці освіти за кордоном «World Edu», де представляли себе найкращі навчальні та наукові установи; закордонні навчальні заклади, міжнародні освітні агенції, представництва; загальноосвітні, дошкільні та позашкільні заклади освіти, обласні та міські управління (департаменти) освіти; професійно-технічні навчальні заклади та науково-методичні центри професійно-технічної освіти; виробники та постачальники засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти, фонди, асоціації, видавництва, освітні портали.  

Організаторами головної події освітньої галузі України стали компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України й Національної академії педагогічних наук України.

Привітання учасникам, організаторам і гостям надіслала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Голова підкомітету з питань освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Тарас Кремінь зачитав вітальне слово від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Про необхідність презентувати високоякісну національну українську освіту зазначив у виступі народний депутат України Віталій Курило.

На активній участі у виставкових заходах науковців Національної академії педагогічних наук України наголосив президент НАПН України Василь Кремень. За його словами, Восьма Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» має стати великою подією в освітньому житті країни, привернувши увагу всього суспільства, держави, нації до ролі освіти у творенні майбутнього України. Ми повинні орієнтуватися на наші найкращі навчальні заклади, шанувати найкращих освітян і їхній досвід, який сприятиме появі нового покоління конкурентоспроможних ефективних і успішних фахівців для побудови сильної держави.

Цьогоріч на заході були представлені близько 796 учасників із 25 регіонів України та 14 країн світу: Польщі, Австрії, Німеччини, Швейцарії, США, Болгарії, Чехії, Литви, Молдови, Грузії, Словаччини, Румунії, Угорщини і Китаю.

У рамках виставки було проведено ряд науково-практичних конференцій, семінарів, презентацій, майстер-класів. Викладачами та студентами педагогічного факультету Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди проведено майстер-класи із писанкарства, ліпки. Колектив соціально-гуманітарного відділу підготував концертні номери, якими зачаровував усіх присутніх під час заходу.

Високі досягнення колективу нашого університету на цій виставці були відзначені низкою нагород. Зокрема, Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди виборов Гран-Прі у номінації «Лідер Міжнародної діяльності» та нагороджений Золотою медаллю у конкурсіз тематичних номінацій «Корекційно-розвивальні технології в освіті дітей і молоді з особливими потребами».

Ректор університету, професор Віктор Петрович Коцур був нагороджений почесною грамотою за плідну організаторську і творчу роботу з удосконалення навчально-виховного процесу в національній системі освіти України.

Також дипломами було нагороджено ряд викладачів та співробітників університету.

Щиро вітаємо педагогічний колектив вишу з цією подією та бажаємо нових перемог і здобутків на освітянській ниві.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Четвер, 09 березня 2017 09:41

1

Герої не ідуть у небуття
Сини величної країни
І в пам’яті на все життя
Натхненник, друг, син України…

21 лютого в холі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулося вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У заході взяли участь студенти усіх факультетів, викладачі та співробітники вишу.

День Героїв Небесної Сотні – пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цей пам'ятний день встановлено Указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).  

До присутніх заходу звернувся доктор історичних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, ректор вишу Віктор Коцур, наголосивши на необхідності вшанування пам'яті Героїв Революції Гідності, що віддали свої життя за свободу української нації, за оновлення нашої держави, за утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі.

Пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували Хвилиною мовчання.

Схиляємо голову перед Героями Небесної Сотні, які поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни. Патріотичний подвиг цих людей увійде до історії України як ще одна сторінка боротьби українського народу від проросійської агресії у період незалежності. Для майбутніх поколінь ці події стануть прикладом відданості національним інтересам, непокірності, стійкості у власних прагненнях та героїзму в ім’я кращого майбутнього України.

Захід пройшов із переживанням, тривогою про майбутнє, вірою у кращу долю.

Дай, Боже, Україні миру і всім нам спокою у душі.

Вічна пам’ять та слава Героям Небесної сотні.

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», факультет педагогіки та психології;

Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, лабораторія

вікової психофізіології

за підтримки вищих навчальних закладів та громадських організацій:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра

психології розвитку;

Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут людини:кафедра загальної, вікової та педагогічної психології, кафедра практичної психології;

Університет сучасних знань, кафедра психології та педагогіки;

Ризька Академія педагогіки і управління освітою, факультет соціальних наук;

Магдебург-Стендальський університет прикладних наук;

Всеукраїнська асоціація психолінгвістів;

Українська асоціація психології освіти і розвитку

запрошують 21 березня 2017 року до участі в

Міжнародній науково-практичній конференції

«ПСИХОЛОГІЯ СВІДОМОСТІ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»

науковців, докторантів, аспірантів, практикуючих психологів, тих кого цікавлять проблеми свідомості в сучасному психологічному науковому просторі.

За результатами інтернет-конференції її матеріали будуть розміщені на сайтіПереяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди: phdpu.edu.ua  (у вигляді програми конференції та електронного збірника тез).  Кожному учаснику буде надано посилання на публікацію його матеріалів.

Інтернет публікація враховується при захисті дисертаційних досліджень як апробація.

Напрями роботи конференції:

 1. Теоретико-методологічні проблеми свідомості як предмета психологічних досліджень.

 2. Психологія свідомості: правові, етнічні, професійні, релігійні, регуляторні та ін. аспекти.

 3. Знакові структури свідомості та внутрішній світ особистості: візуальні і вербальні репрезентації.

 4. Когнітивні аспекти соціалізації та самовизначення особистості.

 5. Розвиток мовної свідомості особистості.

 6. Розвиток свідомості  на різних етапах онтогенезу в умовах освітнього середовища.

 7. Свідоме й несвідоме: проблема співвідношення в психічній організації індивіда.

 8. Самосвідомість і рефлексивна самоорганізація особистості.

 9. Ментальні репрезентації й міфотворчість у соціокультурному просторі України та інших країн.

 

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська. Текст тез доповідей має відповідати тематиці конференції, мати достатній науковий рівень, бути ретельно перевірений та відредагований. Автори несуть відповідальність за зміст тексту та наявність помилок.

Вимоги до тез доповідей:

Загальний обсяг тез (з літературою включно) – від 2-х повних до 3-х сторінок формату А-4 у текстовому редакторі Microsoft Word; електронний формат тез: *.doc та *.docx; шрифт – Times New Roman, розмір – 14; міжрядковий інтервал – 1,5; абзацний відступ – 1,5 см; поля з усіх боків – 2 см. У тексті не виставляються примусові переноси.

Послідовність розміщення матеріалів у тезах доповіді:

 • напрямок конференції відповідно до тематики тез доповіді – ліворуч,

 • прізвище та ініціали автора (ів)-праворуч, (шрифт – напівжирний);

 • науковий ступінь, вчене звання (у разі наявності), посада, місце роботи (навчання); місто, в якому знаходиться навчальний або науковий заклад, країна – по центру;

 • назва тез (великі літери, шрифт – напівжирний) – по центру;

 • текст тез;

 • література в алфавітному порядку (слово «література» по центру, шрифт – напівжирний; у тексті тез посилання та цитування здійснюється за Гарвардським стилем, наприклад: (Иваненко, 2007), (Ващенко, 2015: 67), (Петренко, Симоненко, 2010: 13-15), (Дубчак, 2008; Назарчук, 2010; Сидоренко, 2013). Назва надісланого файлу має бути підписана українською мовою (наприклад: Петренко О.В._тези, або, якщо два автори – Петренко О.В.,КононенкоВ.Г._тези; )

 

ЗРАЗОК оформлення ТЕЗ:

2) Психологія свідомості: правові, етнічні, професійні, релігійні, регуляторні та ін. аспекти.

Петренко О.В.

кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди,

м. Переяслав-Хмельницький, Україна.

СЕМАНТИЧНИЙ ПРОСТІР БАЗОВИХ КАТЕГОРІЙ ПРАВОСВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖІВ

….…….Текст…тез……..текст…….тез…..…………..

………………………………………………………….

Література:

 1. Дідук І.А. Психологічні чинники формування правових уявлень / І. А. Дідук // Педагогіка і психологія. Вісник АПН України : наук.-теорет. та інформ. журн. АПН України. – К. : 2007. – № 1. – С.102-113.

 2. Шмелев А.Г. Введение в экспериментальную психосемантику: теоретико-методологические основания и психодиагностические возможности / Шмелев А.Г. – М.: МГУ, – 1983. – 158 с.

 3. Демографічна та соціальна статистика / Освіта // Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/

Порядок подання матеріалів:

Для участі у конференції надсилаються до 1 березня 2017 р. на електронну адресу оргкомітету Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.такі документи:

а) тези доповіді (Петренко О.В._тези);

б) заявку на участь у конференції (Петренко О.В._заявка);

в) відскановану квитанцію;

г) рецензію кандидата або доктора психологічних наук на поданий матеріал з печаткою відділу кадрів, якщо Ви не маєте наукового ступеня (рецензія не потрібна, якщо один з співавторів має науковий ступень).

Відповідальні за конференцію

д.психол.н. Дробот Ольга Вячеславівна. професор кафедри психології ПХДПУ ім. Григорія Сковороди.

 • к.психол.н., професор Хомич Галина Олексіївна кафедра психології ПХДПУ ім. Григорія Сковороди.

Контактні телефони    +38067 512 26 40; +38050 493 20 44

Організаційний внесок – 50 грн. – перераховується на номер картки ПриватБанку 5168 7420 1107 9112, вказується прізвище автора тез, наприклад: Петренко конференція.

Якщо Ви не є користувачем ПриватБанку, то після оплати (у будь якому відділенні ПриватБанку) надішліть смс-повідомлення на один із контактних телефонів за зразком: Петренко конференція.

Зразок оформлення заявки на участь у конференції:

 1. Прізвище, ім’я, по батькові учасника (повністю).

 2. Прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання  наукового керівника (у разі його наявності).

 3. Місце роботи (навчання), - посада й назва установи; науковий ступінь, наукове звання (за наявності).

 4. Напрямок роботи конференції.

 5. Контактний телефон.

 6. E-mail.

 

Шановні колеги! Чекаємо Ваші наукові матеріали за тематикою конференції! Будемо заздалегідь вдячні, якщо Ви ознайомите з цим листом ваших колег і молодих вчених.

 

Кафедра освітнього менеджменту та освіти дорослих функціонує при відділенні післядипломної освіти переяславського університету  з  2003 року. Один із  перших в Україні ДВНЗ  «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний  університет імені Григорія Сковороди»  ліцензував і пройшов акредитацію  за напрямом  1801 Специфічні категорії. За цей час забезпечено підготовку і здійснено випуск  514 фахівців-магістрів зі спеціальності 8.18010020 Управління навчальним закладом, у тому числі із червоним дипломом -45. Серед них такі відомі особистості, як: Кушнір С.М. (директор Ржищівського гуманітарного коледжу), Гогуля С.М. (заступник директора Богуславського гуманітарного коледжу), Пасічник О.С. (директор Сквирського професійно-технічного училища), Лопата М.П. (директор Переяслав-Хмельницького ЦПТО), Доброскок І.І. (доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри професійної освіти), Усик О.Ф. (кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана факультету педагогіки та психології), Іващенко А.В. (завідувач соціально-гуманітарного відділу), Панченко В.О. (заступник завідувача відділення післядипломної освіти) та інші.

Професорсько-викладацький склад кафедри в усі роки був і залишається головним гарантом успіху в навчально-методичній і науковій  діяльності. Від часу заснування кафедри, як її основний очільник і організатор, працює кандидат філософських наук, доцент Т.І. Білобровко, котра зуміла організувати професійний колектив однодумців, фахівців-практиків, творчих і неординарних особистостей. У різні періоди на кафедрі управління і моніторингу якості освіти працювали відомі в Україні і за її межами доктори наук, професори І.Л.Лікарчук, С.О. Нікітчина, І.І.Доброскок, О.І.Шапран та інші.

Нині професійне ядро кафедри на чолі із завідуючою Л.Є. Сігаєвою, доктором педагогічних наук, професором, та завідувачкою відділення  післядипломної освіти  Т.І. Білобровко становлять різнопрофільні спеціалісти – доктори і  кандидати наук: О.І. Шапран, Степашко В.О. – доктори педагогічних наук, професори;  Т.М.  Соловйова, О.М. Ткаченко – кандидати історичних наук, доценти; М.В.Михайліченко,  Н.Д. Юрійчук – кандидати педагогічних наук, доценти; старші викладачі В.О. Панченко, А.В. Опольська, молоді фахівці – випускник аспірантури М.С. Сидоренко, І.С. Гагаріна, О.Г.Маркова, М.М.Бойко.

Члени кафедри повністю забезпечують навчально-методичний супровід кожної дисципліни навчального плану підготовки майбутніх спеціалістів з управління  підприємствами, установами й організаціями у галузі освіти і виробничого навчання, про що свідчать успішно пройдені кожні 5 років акредитаційні процедури. Зокрема випущено такі навчальні посібники: «Кредитно-модульний курс з освітнього менеджменту» (Т.І.Білобровко), «Філософія освіти» (Т.І. Білобровко, М.К. Кукушкін), «Маркетинг освіти» (Т.І. Білобровко,Л.П. Кожуховська), «Основи наукових досліджень. Управлінське документування» (Л.Є. Сігаєва, Т.І. Білобровко, Л.П. Кожуховська), «Соціальний аспект діяльності керівника закладу освіти» (Т.І.Білобровко, А.В.Опольська), «Короткий тлумачний словник до курсу «Основи педагогічного вимірювання і моніторингу якості освіти» (Л.П.Кожуховська, М.С. Сидоренко) та інші.

У 2015 році підготовлені до друку навчальні посібники, що відповідають вимогам чинних державних стандартів: «Філософія науки і управління освітою» (Т.І. Білобровко, Л.П. Кожуховська), «Практикум із курсів магістратури управління. Частина 1» (Л.П.Кожуховська, Н.Д.Юрійчук).

Колектив  кафедри, окрім навчальних занять,  тісно взаємодіє із магістрами-управлінцями в організаційно-науковій сфері: спільно готуються і проводяться науково-методичні семінари з актуальних проблем управління освітою в Україні, організовуються зустрічі з успішними керівниками освітніх установ регіону,  провідними науковцями з академічних установ Києва. Традиційним є щорічне проведення науково-практичної студентської конференції «Сучасні проблеми управління освітою в Україні і у  світі» і випуск  наукового збірника статей магістрів управління.

Значні зусилля зосереджуються на активізації фундаментальних і пошукових досліджень з пріоритетних напрямів науки, зокрема управлінського та моніторингового спрямування. Наукова діяльність кафедри спрямована на укладання нових та зміцнення існуючих зв’язків та контактів з колегами як в Україні, так і за її межами. Викладачі беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, семінарах. Систематично здійснюється публікація монографій, статей у фахових виданнях, а також навчально-методичного матеріалу. Крім цього, викладачі виступають офіційними опонентами на захистах дисертаційних робіт та здійснюють наукове консультування магістрів, спеціалістів та бакалаврів.

Кафедра здійснює співробітництво на основі заключних договорів  з Державним вищим навчальним закладом «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, Інститутом психології ім.Г.С.Костюка, Інститутом педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України.

Предметом такої співпраці є розробка, впровадження спільних проектів наукових досліджень у галузі управління навчальним закладом, підготовки фахівців у галузі теорії і методики управління навчальним закладом та педагогіки вищої школи, організації міжнародних, національних, регіональних науково-практичних конференцій, семінарів, форумів, наукових і науково-освітніх проектів тощо.

Організація науково-дослідної роботи проходить за такими темами:

- «Теоретико-методичні засади розвитку управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи в сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі України», що розробляється в ДВНЗ «Університет менеджменту освіти»;

- «Проблеми реформування управління освітою у сучасних умовах»,  що розробляється в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Сторони співпрацюють за такими напрямками: організація науково-дослідної роботи у галузі теорії та методики управління освітою; сприяння організації процесів навчання, що відповідають міжнародним стандартам підготовки магістрів та інших фахівців у галузі педагогіки; сприяння обміну викладачами, науковими співробітниками та іншими фахівцями. Організація зустрічей між викладачами, вченими, педагогами, управлінцями з метою обміну досвідом та знаннями; організація впровадження наукових та науково-методичних розробок у практику викладання, виховання та навчання; підготовка, видання та впровадження у практику навчальних закладів  наукових, науково-методичних рекомендацій, підручників, посібників, програм, методик викладання, монографій, конспектів лекцій, засобів навчання (в тому числі відео- та аудіовізуальних, електронних засобів навчання) та інших з грифами та без грифів МОН України; організація регіональних, національних та міжнародних конференцій, семінарів та консультативних зустрічей.

На кафедрі освітнього менеджменту та освіти дорослих  приділяється велика увага науково-дослідній роботі студентів. Студенти  беруть активну участь у науковій діяльності кафедри, конференціях, семінарах, здійснюють підготовку публікацій у збірниках наукових статей, фахових виданнях та в інших джерелах. Викладачі кафедри здійснюють консультування та керування наукової роботи студентів. Результатом наукової роботи студентів, підготовлених на кафедрі, стали численні публікації в науково-практичних виданнях України.

Понеділок, 30 січня 2017 10:35

НЕ ЗАБУВАЙТЕ НЕЗАБУТНЄ…

(30 січня 2017 року виповнилося б 45 років Наталії Смірновій)

Вона була на цьому світі неповторною! Нам і досі здається, що ми зустрічаємо Наталю Петрівну на східцях університету, тінистих вулицях міста, впізнаємо серед перехожих, а це тому, що вона продовжує жити з нами – в думках, справах, сумнівах і планах на майбутнє, світлих задумах і недовершених справах, які реалізують її рідні, колеги та учні.

Віктор Коцур

Свій талант науковця й організатора Наталя Петрівна сповна віддала згуртуванню колективу філологічного факультету, спрямуванню його зусиль у творче продуктивне русло. Вона по-особливому палко любила свій колектив, колег, студентів, довірену справу, задля якої покладено життя. У спілкуванні була відкритою і щирою, простою і людяною, толерантною і розуміючою.

Валерій Хомич

Чим довше я її знав, тим більше дивувався тому, як в одній людині може поєднуватись такий колосальний арсенал позитивних якостей, які так виразно підкреслювали її особистість і робили надзвичайною людиною.

Валерій Троценко

Нам доводилося часто  обговорювати різні виробничі проблеми, вести ділові дискусії. З нею завжди було цікаво спілкуватися, вона дуже уболівала за свою справу, дбала про розвиток факультету. Завжди була весела усміхнена, життєрадісна.

Тетяна Боголіб

Якою була вона, Наталія Петрівна Смірнова? Вона була яскравою особистістю. Допитлива, розумна, щира, відверта, завжди готова прийти на допомогу. Людина з відкритою душею, з відкритим серцем. Одним словом – духовно багата людина.

Лариса Бутович

Сонячна, світла, добра, красива, легка, щира, відкрита, уважна, турботлива, привітна, душевна, небайдужа, вимоглива, стримана, інтелігентна, толерантна, просто тепла Людина – це все про Наташу. Жаль, що в минулому, жаль, що не встигли це сказати їй в очі... Огляньмося ж, поспішімо сказати ближнім, що ми їх любимо...

Борис та Віра Демяненки

Завжди оптимістично налаштована, вона спонукала оточуючих до нових звершень. Її посмішка залишиться у наших серцях назавжди, адже цей позитивний настрій швидко передавався студентам та колегам.

Василь Дудар

Пронеслась по життю яскравим метеором непересічна особистість. Пронеслась, але хіба для того, щоб згаснути? Ні, вона не згасла, вона продовжує світити, осяваючи вірою, надією та любов’ю серця інших.

Леонід Козубенко

Сумлінне ставлення Наталі Смірнової до своїх обов’язків, справ, відповідальність і працьовитість, талант філолога й педагога, щирість і доброзичливість, шляхетність у взаєминах з людьми, закоханість у свій фах і життя – це ті засади її індивідуального «я», котрі завжди привертали до неї увагу колег, студентів, знайомих, рідних, спілкування з якими вона цінувала.

Микола Корпанюк

Вона завжди випромінювала світло і сама була сонячно-світлозорою;  робила добро добрим та недобрим і не бачила в людях ворогів, вони разом з мудрецями й добродіями були її учителями,не боялася приязно приймати чужу думку чи позицію, бо, сприяючи росту колег, здобувала їхню прихильність і підтримку, а згодом і власний успіх.

Віктор Куйбіда

Є прекрасна українська пісня: «Сіла птаха білокрила на тополю…». Наталя Смірнова була сильною, задивленою у світ і люблячою своє гніздо птахою, яка стрімко злетіла вгору, вражаючи всіх широким помахом крил.

Ганна Токмань

Її тепла, її світла вистачало, щоб зігріти і ближнього, і дальнього… То було велике щастя – жити поруч з такою Людиною, як Вона, знати таку Людину, як Вона, мати поряд таку Людину, як Вона. Її душа була для мене такою рідною і дорогою…

Оксана Свириденко

Наталя мала унікальний талант – вміла любити, вміла дружити щиро, по-справжньому. Своєю любовю обіймала не тільки родину, а й усіх, з ким спілкувалася, товаришувала, кого навчала. І ніколи не втрачала можливості сказати слова підтримки, слова любові. Однією зіркою стало менше на землі, однією зіркою стало більше на небі.

Ліана Яценко

Приємний спомин дарує спілкування з людиною світлою і щасливою, сильною і ніжною, доброчинною і порядною, талановитою, вимогливою і доброзичливою, духовною, Справжньою – Наталією Петрівною Смірновою. Життя її – приклад невичерпної творчої енергії, оптимізму, великої любові й поваги до родини, друзів, колег, постійного наукового пошуку й досягнень.

Наталія Ігнатенко

Мені дуже її бракує. Її радісного, привітного погляду, щирої посмішки, доброго, теплого слова. І страшенно боляче сприймати цю реальність. Її світ був іншим, – там не було місця заздрощам, брехні, підступності і зрадам. Її світ – це світ світла, любові й добра, вогник якого й досі горить у душах тих, хто мав щастя спілкуватися з нею.

Галина Мазоха

Думаю, що про Наталію Петрівну Смірнову будуть пам’ятати всі, з ким вона була поруч протягом свого нетривалого, але насиченого життя. А людина живе до того часу поки про неї пам’ятають.

Антоніна Розсоха

Вона змогла розгледіти кожного із нас, побачити перш за все гарні, добрі наміри кожного, побачити значимість кожного, його серце і почуття, поріг його болю і можливостей…

Любов Летюча

Студенти любили її цікаві лекції, поважали за демократизм, уважне ставлення до них, зацікавленість їхніми справами. Як декан філологічного факультету, Наталія Петрівна гордилась успіхами і перемогами філологів, вірила в їхні сили, талант, обдарованість.

Ганна Потапенко

Наталочки завжди всім не вистачало, бо кожен, хто її знав, хотів доторкнутися тепла її ясних промінчиків любові, які струменіли із її душі і серця. Не вистачатиме завжди.

Неоніла Красножон

Близька моя подруга й споріднена душа... Багато всього довелось нам пережити вдвох: і радості сімейних свят, і прикрощі буденних негараздів, і ситуації чудово-феєричні. Я часто згадую, як все було…

Ірина Малашевська

Наталія Петрівна була керівником моєї магістерської роботи, пізніше – рецензентом дисертаційного дослідження. У ній я завжди відчувала підтримку, щиру повагу та розуміння. Як білокрилий янгол, вона й мене торкнула своїм теплом, лишивши в душі світлий спомин.

Юлія Бродюк

Мы, грешные люди, придумали смерть,

Ослушавшись Бога заветы благие,

Ходить по земле, а душой умереть –

Мы – мертвые здесь, а они там – живые!

Олександр Потапенко (Памяти Наталии Смирновой)

21 січня в спортивній залі Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди продовжилися ігри районного чемпіонату з міні-футболу.

У центральному матчі першого кола зійшлися команди, які до цього не втрачали очок, – університетська команда «Сімекс» та Гайшин. Зрозуміло, що ніхто із них не збирався переривати свою переможну серію. Як часто трапляється у таких відповідальних протистояннях, почали суперники дуже обережно. Всі чекали першої помилки, і припустилися її гравці «Сімекса» – на 4 хвилині порушили правила у власному карному майданчику. Пенальті із семи метрів впевнено реалізував Євген Левченко. Минуло ще чотири хвилини, і Андрій Полуденний зробив рахунок 2:0 на користь Гайшина. Університетські футболісти не опустили рук і змогли скоротити відставання на останніх секундах першого тайму, відзначився Владислав Рубан.

У другій половині боротьба стала ще запеклішою. Про це свідчить, зокрема, велика кількість фолів, як для таких технічних команд. У якийсь момент студентський «Сімекс» став переважати суперника. Він не просто атакував, а затискав гайшинців до власних воріт. Гол назрівав, але мало хто очікував, що м’яч опиниться у воротах «університету». Знову забив Андрій Полуденний. Поки гравці «Сімекса» не прийшли до тями, Вадим Виноградній зробив рахунок 4:1. А за чотири хвилини до кінця Олександр Антоненко своїм голом підбив підсумок – 5:1. Гайшин став одноосібним лідером чемпіонату.

А в неділю розпочалося друге коло.

Знову, як і в попередньому турі, Пологи-Вергуни пропустили п’ять м’ячів, цього разу – від “Сімекса”. Футболісти університету перемогли 5:2.

Валерій Шкрептієнко, Віталій Усик

 

15 січня 2017 року в місті Будапешт (Угорщина), проходив Чемпіонат Європи із сумо, в якому приймали участь і спортсменки з Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Додому повернулися з нагородами.

Оксана Бабич – студентка 3 курсу природничо-технологічного факультету, привезла дві бронзи у ваговій категорії до 73 кг (до 21 року та до 23 років).

Ірина Чорнобай – студентка 6 курсу факультету фізичного виховання, у категорії до 80 кг, до 23 років також завоювала бронзу.

У категорії дорослі до 95 кг Вікторія Царук – викладач кафедри спортивних дисциплін та туризму, здобула бронзу.

Трохи більше пощастило студентці 4 курсу факультету фізичного виховання Іванні Березовській, вона у складі збірної команди України завоювала золото, та срібло у своїй ваговій категорії +95кг (дорослі).

Висловлюємо величезна подяка ректору університету, академіку Віктору Коцуру за підтримку та старшому тренеру Київської області, викладачу кафедри спортивних дисциплін та туризму Сергію Безкоровайному за підготовку. Чекаємо і готуємося до нових стартів.

Вікторія Царук,

викладач кафедри спортивних дисциплін і туризму

 

«Ввічливість починається з тебе» –  керуючись таким девізом на педагогічному факультеті, у рамках вивчення курсу «Основи сценічного та екранного видів мистецтва», було проведено семінар-практикум для студентів 3 курсу педагогічного факультету спеціальності «Початкова освіта». Студенти зі своїм керівником  викладачем кафедри педагогіки, теорії та методики початкової освіти Вікторією Молчановою підготували для учнів початкових класів незабутню подорож до «Королівства Ввічливості», інтерактивну виставу «Естетики чудовий світ», а також театралізоване дійство «Казка в гості завітала», які презентували в ЗОШ І ст. №6.

Метою цього заходу було розширити уявлення дітей про красу та поглибити знання про прекрасне. Цінним є те, що студенти отримали неоціненний та незабутній педагогічний досвід.

Прем'єра міні-вистави була на високому рівні, бо до цього заходу студенти готувалися заздалегідь і дуже відповідально. Святково прикрашений зал, позитивна атмосфера, веселий сміх дітей – усе це відтворило справжню казкову атмосферу. Діти з радістю брали участь у різних конкурсах, запропонованих дивовижними музами та казковими героями. Учні  активно декламували вірші, дивували танцювальними та пісенними талантами, захоплювали грою на музичних інструментах, показували свою ерудованість. Юні глядачі із захопленням слідкували за пригодами героїв улюблених казок,  мали змогу погратися  з ними, узяти участь у конкурсах. За активну участь у заходах кожен учень отримав цікавий подарунок. А найбільшою подякою для студентів стали усмішки дітей.

Студентка 3 курсу педагогічного факуНаталія Павленко поділилася враженнями від семінару:

– Ніколи не бачила себе актором, але думаю, що я вдало перевтілилася у  свій образ і змогла донести до дітей щось корисне та повчальне. Саме це і є той результат, якого ми хотіли досягти. Щирі емоції дітей – головне для нас.  

Інформація педагогічного факультету

 

В історію України навіки вкарбувалася дата 22 січня 1919 року, коли був ухвалений Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Відтепер 22 січня український народ відзначає величне національне свято – День Соборності та свободи України. Свято, яке засвідчує єдність нашого народу, неподільність та цілісність української держави, сповідування єдиної національної ідеї.

22 січня 1919 року, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об’єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава. Це був один із найпрекрасніших моментів нашої історії, вершина досягнень українства.

За єдність і волю боролися і нині борються, кращі сини і дочки українського народу, даючи приклади любові та самопожертви в ім’я України.

У різні роки історія піддавала нашу країну непростим випробуванням. Однак дух національної єдності завжди жив у серцях вольових українців, а патріотизм і єдність народу давали відсіч будь-якому ворогу.

Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців. Ми переконані, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту злуки – це не тільки потреба, а й моральний імператив берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків і в нинішній час принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

5 фактів про День соборності:

1. Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка 1 грудня 1918 року підписали “передвступний” договір про злуку у Фастові, після якого і ухвалили об’єднання двох частин України в одну державу.

2. Проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

3. За радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначали. Ці “контрреволюційні свята” стерли із суспільної свідомості. Події Української революції 1917–1921 років намагалися не згадувати у підручниках історії. Утім пам’ять про ці події перемогла радянську амнезію.

4. Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України місті Хуст. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців – понад 30 тис. осіб.

5. 1990 року відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – “Живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій Першої української незалежності. Від 500 тис. до 3 млн українців узялися за руки та і безперервний ланцюг від Києва до Львова. Так уперше з дня проголошення Акта Злуки 1919 року між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою у сучасній історії України було відзначено День Соборності, який згодом став державним святом.

Офіційно на державному рівні в незалежній Україні День соборності відзначають із 1999 року.

 У цей святковий день бажаємо всім миру, злагоди, добра, родинного благополуччя та єдності. Нехай все задумане на користь та благо нашої країни буде успішно реалізоване!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

Сторінка 1 із 36

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1