Інформація від ректорату

На засіданні ректорату, яке відбулося 13 грудня 2016 року, розглядалися наступні питання:

1. Ректор університету Віктор Коцур ознайомив членів ректорату із Концепцією розвитку педагогічної освіти та її завданнями на 2017-2030 роки.
  2. Про міжнародну співпрацю університету доповіла директор Міжнародного відділу університету Оксана Ковтун. Вона зазначила, що у рамках україно-чеського проекту делегація з України перебувала в Чехії                (м. Прага). Наш виш представляли проректор університету Валерій Хомич, декан педагогічного факультету Наталія Ігнатенко та керівник Міжнародного відділу вишу Оксана Ковтун. Робоча група працювала у Празі, де відвідали школу, яка навчається за інклюзивною освітою, Центр менеджменту освіти, обласний департамент освіти, педагогічний та історичний факультет Карлівського університету.

Валерій Феодосійович розповів присутнім про систему освіти в Чехії. Робочою групою було вивчено досвід роботи щодо фінансування освіти, систему підготовки вчительських кадрів, функціонування загальноосвітніх та фахових шкіл. Також відбулося підбиття підсумків за рік роботи у Центрі освітнього менеджменту Карлівського  університету (м. Прага).

Проректор з наукової роботи Сергій Рик повідомив про підписання угоди про співпрацю з Гданським університетом (Польща). Наступного навчального року на стажування до Гданського університету запрошено 1 викладача та 1 студента з нашого вишу.

Декан філологічного факультету Оксана Свириденко повідомила, що 15 студентів філологічного факультету повернулися зі стажування із Західно-Чеського університету.

1. Про проект постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок призначення і виплати стипендій» розповів проректор університету Валерій Хомич. Згідно цього Проекту, порядок призначення і виплати стипендій у певному навчальному закладі розробляються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України та затверджуються Вченою радою навчального закладу за погодженням із органом студентського самоврядування. Оприлюднюються не пізніше ніж за тиждень до початку навчального семестру. Стипендії призначаються академічні та соціальні.

Для   вирішення   питань   з  призначення  та  позбавлення академічної або  соціальної  стипендії, надання  матеріальної  допомоги студентам наказом керівника навчального закладу утворюються  стипендіальні комісії. До складу стипендіальної комісії входять: керівник навчального закладу, представники фінансових підрозділів, декани факультетів (завідуючі відділеннями), представники органів студентського самоврядування та профспілки.

Соціальні стипендії будуть призначатися студентам за такими категоріями:

- діти-сироти;

- особи,  яким  згідно  із  Законом  України "Про статус і соціальний захист   громадян,  які   постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи";

-  з малозабезпечених  сімей;

- діти-інваліди та інваліди I-III групи;

-  особи, які мають  сім'ї  з  дітьми,  і  в  яких  обоє з подружжя або (у випадку неповної сім’ї) одинока мати (батько) навчається у вищому навчальному закладі за денною формою навчання;

-  особи, які  навчаються  за спеціальністю гірництво, батьки яких загинули  або стали інвалідами внаслідок отримання травм на виробництві,  професійного захворювання під час роботи на вугледобувних підприємствах;

- особи, яким  Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти».

Порядок призначення стипендії вступає в силу із 1 січня 2017 року.

1. Про завершення зимової заліково-екзаменаційної сесії повідомив керівник навчально-наукового центру тестових технологій і моніторингу якості освітніх технологій Анатолій Лоха. Він зауважив, що сесія проходить згідно розкладу, працівники його відділу кожного дня здійснюють моніторинг явки студентів на тестування. Останній день сесії – 15 грудня. 15-17 грудня 2016 року відбудеться ліквідація заборгованості. Готується розклад ліквідації академічної заборгованості. Василь Якуба зазначив, що здача модульного середовища  і внесення модулю «Самостійна робота» почнеться із 19 грудня. Кафедри мають можливість пропонувати студентам завдання для виконання завдань самостійної роботи впродовж січня-лютого 2017 року в онлайн-режимі.
  2. Заступник голови профспілкового комітету Михайло Бойко повідомив, що 16 грудня о 15.00 в Актовій залі університету відбудеться вистава для дітей до Дня Святого Миколая.

Ольга Науменко

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ