Інформація від ректорату

На засіданні ректорату, яке відбулося 21 листопада 2016 року, розглядалися наступні питання:

1. Фахівець І категорії навчально-наукового відділу Сергій Ващенко ознайомив членів ректорату із планом проведення наукових конференцій та семінарів, які проходитимуть у 2017 році.

2. Про пошук і впровадження міжнародних проектів доповіла керівник відділу Міжнародного співробітництва Оксана Ковтун. Вона повідомила, що 23 листопада в університеті відбудеться відкрита лекція вченого у галузі державного управління з Польського університету Олександра Радченка, а 29 листопада до університету завітає керівник відділу грантових проектів університету імені Гаріка Масаріка (Чехія) Віолетта Осухова. Планується проведення круглого столу. Більш детальну інформацію можна дізнатися на сайті відділу Міжнародного співробітництва.

3. Директор бібліотеки Ольга Шкира розповіла про участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України» та Всеукраїнському форумі «Місія бібліотек навчальних закладів у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді», що відбувся в рамках конференції. Конференція проходила 17-18 листопада 2016 року в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського. У рамках конференції працювало дві секції: «Інтегровані галузеві інформаційні ресурси: партнерство та ефективність», «Наукові дослідження молодих учених: результати, проблеми, перспективи». Наукова дискусія тривала навколо проблем сучасних тенденцій формування національного інформаційного простору, бібліотечно-інформаційного забезпечення освіти, менеджменту управлінської діяльності, інноваційних підходів в організації бібліотечної роботи, розвитку інформаційно-комунікаційної діяльності бібліотечних центрів тощо. Під час обговорень було наголошено, що одним із пріоритетних напрямів державної політики сучасної України є створення й розвиток відкритої мережі інформаційних ресурсів, їх інтегрування. Захід пройшов у теплій атмосфері, на високому професійному та організаційному рівні.

4. Про стан відвідування занять студентами денної форми навчання розповіли декани факультетів.

5. Керівник соціально-гуманітарного відділу Андрій Іващенко повідомив про план заходів, які відбудуться в університеті приурочені до Дня Гідності та Свободи.

6. Про підсумки участі у Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента» повідомив керівник відділу інформаційних технологій Василь Якуба. Виставка відбувалася протягом 17-19 листопада 2016 року у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім». Традиційно у виставці взяв участь і Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди.

В Українському домі розмістилася широкомасштабна експозиція виставки, на якій були представлені більше 140 учасників. Україну представляли понад 70 навчальних закладів різних рівнів і форм власності з 25 регіонів, наукові установи, методичні центри, міжнародні установи і представництва, видавництва. У виставці взяли участь і представили свої експозиції 70 вищих навчальних закладів із Франції, Польщі, Австрії, США, Канади, Кіру, Чехії, Ізраїлю, Туреччини, Румунії, Латвії, Великобританії, Швейцарії тощо. Виставку супроводжувала велика змістовна тематична програма. Безперервно відбувалися семінари, науково-практичні конференції, круглі столи, презентації, тренінги, майстер-класи, індивідуальні консультацій і особисті зустрічі, тематичні семінари коледжів та університетів.

Представники Переяслав-Хмельницького вишу у презентації продемонстрували здобутки університету. Абітурієнти переконалися у високій якості викладання сучасних програм, професіоналізм викладачів, ознайомилися з досягненнями і перевагами освітнього закладу, отримали вичерпну інформацію щодо вступу для абітурієнтів.

За результатами виставки Переяслав-Хмельницький університет імені Григорія Сковороди у номінації «Компетентісний  підхід в освітній діяльності вищої школи» здобув Гран-Прі..

Ольга Науменко

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ