Інформація від ректорату

На засіданні ректорату, яке відбулося 15 листопада 2016 року, розглядалися наступні питання:

1. Про прийом в аспірантуру і докторантуру в 2016 році доповіла завідувачка відділення аспірантури університету Антоніна Розсоха. Вона зазначила, що підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах здійснюєтьсявідповідно Постанови Кабінету Міністрів України № 261 від 23.03.2016 року. Обсяг підготовки науково-педагогічних кадрів через докторантуру та аспірантуру на 2016-2017 навчальні роки становить 32 місця в аспірантурі  та 4 – в докторантурі за ліцензованими в університеті спеціальностями.

На І курс навчання відповідно до проведення вступних іспитів і висновків приймальної комісії до аспірантури було зараховано 32 особи, із них 16 – на очну денну форму навчання за державним замовленням; 12 – очну вечірню форму навчання за державним замовленням; 2 аспірантів зараховано на вечірню форму навчання (за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб); 2 – на заочну форму навчання (за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб)

Станом на 1 листопада 2016 року в аспірантурі навчається 97 осіб, (з них 54 – на денній формі навчання, із них 8 – навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб), 29 – на заочній формі навчання (з них 4 – за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб), 14 на очній вечірній формі навчання (2 із них за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб).

У докторантурі університету навчається 7 докторантів.

1. Про призначення персональних академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів на 2016-2017 навчальний рік повідомила фахівець соціально-гуманітарного відділу Наталія Руденко.

2. Про проведення V Міжнародної конференції «Домінанти студентського самоврядування: захист прав студентів та сприяння якості освіти» розповів голова студентської ради Владислав Міранович. Він повідомив, що дане наукове зібрання проходило в університеті з 11 по 13 листопада. На конференцію прибуло понад 36 учасників з різних навчальних закладів серед яких 2 учасники із Київської обласної державної адміністрації. Заочно взяли участь у конференції студенти з Грузії, Німеччини та Росії. У рамках конференції студентські лідери обговорили актуальні проблеми студентського самоврядування та можливі шляхи їх розв’язання, обмінялися досвідом, а також домовилися про поглиблення співпраці між громадськими організаціями, органами студентського самоврядування та первинними профспілковими організаціями вищих навчальних закладів України.

Для гостей було організовано екскурсію по університету, тренінги, лекції, підготовлено різноманітну культурну програму, екскурсії містом та музеями. Конференція дала можливість молоді показати свої здібності, інтелект і наукові розробки, поділитися своїм баченням майбутнього та ідеями його розвитку.

На завершення конференції молоді науковці висадили 5 молодих саджанців дерев, як символ 5 Міжнародної конференції.

1. Про проведення Дня української писемності та мови повідомила декан філологічного факультету Оксана Свириденко. У своїй доповіді вона зазначила, що з нагоди відзначення Дня української писемності та мови в університеті було проведено ряд заходів. Зокрема, 9 листопада відбулася зустріч із відомим письменником, громадським діячем, редактором газети «Українська літературна газета», головою Національної спілки письменників України Михайлом Сидоржевським. Поспілкуватися з гостем прийшли студенти різних факультетів, місцеві поети і письменники. Організатором зустрічі виступила кафедра української і зарубіжної літератури та методики навчання імені М. Максимовича на чолі з доктором філологічних наук, професором Миколою Корпанюком. В цей день відбулася також презентація нових книг професорів Ганни Токмань та Олександра Потапенка. 10 листопада відбулася зустріч із українським поетом, прозаїком, публіцистом, громадським, політичний та державний діячем, доктором філософії в галузі політології Володимиром Шовкошитним та молодим письменником Олександром Фадєєвим. Організатором зустрічі виступила бібліотека вишу на чолі з директором Ольгою Шкирою.

Декан факультету педагогіки та психології Ліана Яценко повідомила, що з нагоди Дня писемності та мови на факультеті педагогіки та психології відбувся виховний захід «Мова – борець», який організували студенти та викладачі факультету.

1. Завідувач навчально-наукового відділу освітніх технологій і моніторингу якості освітніх послуг університету Анатолій Лоха проінформував присутніх про готовність до проведення тестового підсумкового контролю в період зимової заліково-екзаменаційної сесії. Він зазначив, що тестові бази оновлені. Розклад проведення сесії розміщено на сайті університеті та на дошці оголошень в університеті.

2. Головний бухгалтер Ольга Яременко доповіла про стан проплати студентами договірних зобов’язань з надання освітянських послуг та проживання у гуртожитку.

7. Декани факультетів розповіли про хід профорієнтаційної роботи.

8. Голова Наукового студентського товариства вишу Оксана Луцик розповіла про проведення І Всеукраїнської студентської конференції «Основні напрямки розвитку наукових досліджень молодих учених». Конференція проходила 10-11 листопада. В ній взяли участь молоді науковці із Університетського коледжу Київського університету Бориса Грінченка. Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Київського університету Бориса Грінченка. Наукові доробки молодого покоління характеризувалися актуальністю та неординарністю викладу матеріалу й тому кожне обговорення відбувалося жваво і переростало у дискусії.

Професорсько-викладацький склад й молоді таланти отримали від презентацій робіт позитивний настрій і досвід, адже обмін думками і вага піднятих тем зробили неоціненний вклад у саморозвиток кожної особистості.

Ольга Науменко

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ