Інформація від ректорату

На засіданні ректорату,  яке відбулося 7 листопада 2016 року, розглядалися наступні питання:

1. Про підготовку до семестрового тестового контролю знань студентів денної форми навчання проінформували керівник відділу інформаційних технологій Василь Якуба та керівник навчально-наукового центру тестових технологій і моніторингу якості освітніх технологій Анатолій Лоха. Василь Якуба повідомив, що із 28 листопада цього року розпочинається  тестування у студентів денної форми навчання. Повністю оновлено тестові бази та робочі програми з усіх дисциплін, які вивчаються у І семестрі, складено графік тестового контролю. Анатолій Лоха оповістив, що відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року №1556 і Положення про забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» розроблений порядок проведення тестового контролю.

2. Декани факультетів доповіли про виконання навчальних планів магістерської підготовки за перехресним вступом. Було зазначено, що студенти усіх факультетів навчаються за відповідним навчальним планом. Навчання відбувається згідно розкладу. Навчальні плани виконуються.

3. Про організацію та проведення регіональних етапів Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України – 2016 року» повідомив керівник соціально-гуманітарного відділу Андрій Іващенко. «Кращий студент України» – всеукраїнська конкурсна програма, покликана виявити та надати імпульс до подальшого розвитку студентської молоді України як авангарду розвитку українського суспільства.

Метою програми є виявлення всебічно розвиненої студентської молоді,     стимулювання підвищення рівня її суспільної активності, сприяння формуванню активної життєвої позиції студентства.

У рамках конкурсної програми визначатимуться такі номінації: «Кращий студент України», «Кращий студент-аналітик України», «Кращий студент-громадський діяч України», «Кращий студент-дизайнер України», «Кращий студент-медійник України», «Кращий студент-науковець України», «Кращий студент-програміст України», «Кращий студент-спортсмен України».

У конкурсі можуть взяти участь студенти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Дату проведення конкурсної програми буде оголошено найближчим часом організаторами конкурсу.

1. Про забезпечення збереження та доступу до документальної спадщини у сфері освіти повідомила директор бібліотеки Ольга Шкира. Вона зазначила, що у бібліотеці знаходиться два архіви: архів Михайла Сікорського та родини Бойко-Блохин. По архіву Михайла Сікорського прийнято 454 документи – це колекція особової бібліотеки, листи, особисті речі Михайла Сікорського.

Архів родини Блохин був переданий до бібліотеки у 2008 році. Зараз зареєстровано 2485 книг  і з кожним роком фонди бібліотеки поповнюються новими книгами. Різні документи відображені в електронному каталозі. На даний час працівники бібліотеки працюють над архівними документами, які відображатимуться у репозитарії бібліотеки.

1. Декан філологічного факультету Оксана Свириденко доповіла про підписання угоди про міжнародну співпрацю з Університетом Магдебург-Стендаль (Німеччина). Співпраця з цим університетом розпочалася в 2011 році.                              14 листопада делегація із Університету Магдебург-Стендаль на чолі з науковцями Жозефіною Хойзінгер, Петером Рудольфом та 15 магістрантами відвідали Переяслав-Хмельницький університет імені Григорія Сковороди та підписали угоду про співпрацю. Вже в наступному році планується спільна конференція.

2. Ректор вишу Віктор Коцур повідомив, що стартує Всеукраїнська акція «Посади дерево миру». Метою та основним завданням даної акції є привернення уваги до чисельних соціально-екологічних наслідків війни на Сході України та об'єднання суспільства у молитві та ділах милосердя до природи. До акції долучиться Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди.

Ольга Науменко

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ