ADMIN

ADMIN

Бажаємо спортивної наснаги, життєвих звершень, успіхів у навчанні!  

                        (Міністерство освіти і науки України)

 

За ініціативою Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки студенти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету приєдналися до Всеукраїнського флешмобу (одночасне віджимання).

Першими до флешмобу долучилися учасники двотижневого чемпіонату університету з футболу: футбольна команда магістрів та викладачів (форма оранжевого кольору) та студентів першого курсу (форма жовтого кольору).

 

Девізом флешмобу стало крилате висловлювання:

«Краще тренуватися, ніж лікуватися!»

Вівторок, 19 вересня 2017 07:22

ПРО СПІВПРАЦЮ З «МАЛЕНЬКОЮ ЄВРОПОЮ»

Кафедра психології і педагогіки дошкільної освіти нашого університету з активністю розпочала новий навчальний рік (завідувач доктор психологічних наук, професор Лариса Калмикова). Так днями, на виконання положень угоди про співпрацю з кафедрою педагогіки дитинства і сім’ї Могильовського державного університету ім. А.А. Кулешова (Республіка Білорусь) та факультетом педагогіки і психології (декан кандидат педагогічних наук, доцент Ліана Яценко), де одним із пунктів робочої програми міжвузівського співробітництва є організація і проведення експериментальної роботи в дошкільних навчальних закладах за проектом «Я-моральний: особистість дошкільника у сучасному світі», було організовано і проведено у дошкільному навчальному закладі «Маленька Європа», що в місті Києві, локальний науково-методичний семінар за тематичним спрямуванням «Сучасні підходи до морального виховання дошкільників». З цим закладом (завідувач Наталія Поліщук) нещодавно також укладена угода про співпрацю, що значно розширює як можливості студентів, так і викладачів кафедри в сенсі реалізації наукових досліджень та використання як бази педагогічної практики. Цей спектр може бути доповнений і як перспектива подальшого працевлаштування студентів-дошкільників.

У рамках реалізації зазначеного проекту науково-дослідної роботи на семінарі було представлено презентацію стендової доповіді «Лялькотехніка в моральному вихованні дошкільників», з якою виступила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти нашого вишу Любов Лохвицька. Вона зосередила увагу присутніх на актуальності питання морального виховання дошкільників і запропонувала авторське тлумачення у ході ознайомлення з положеннями програми «Скарбниця моралі» щодо формування у дітей моральних переживань, моральних уявлень, основ моральних форм поведінки. У процесі обговорення представлених матеріалів усі учасники семінару висловили думку про те, що моральне виховання є основою виховання особистості вцілому і особливе значення має період дошкільного дитинства. Присутні висловили вдячність автору Любові Лохвицькій за інноваційний підхід до реалізації завдань морального виховання дошкільників, оскільки підняте питання є вкрай назрілим для розвитку сучасної дошкільної освіти.

По закінченні господарі дошкільного навчального закладу провели екскурсію-огляд по «Маленькій Європі» – території вільних та щасливих дітей і подякували ректорату нашого університету за сприяння і підтримку спільних ініціатив у розбудові освітньої галузі сьогодення.

 

14 вересня на стадіоні Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбувся легкоатлетичний крос, присвячений Дню працівників фізичної культури та вшануванню пам’яті викладача вишу, майстра спорту СРСР із п’ятиборства Миколи Тихоновича Данилка. Кросовий біг –  найдоступніший вид легкої атлетики, який  користується популярністю серед молоді та людей старшого віку, одне з найбільш поширених легкоатлетичних змагань. Біг проводиться на відкритому повітрі, тож свіжий подих молодої зелені й неперервна зміна вражень сприятливо діють на нервову систему, підвищують тонус організму.     

Боротьба учасників за перемогу розгорнулася за активної підтримки вболівальників. Це зробило змагання цікавим та захоплюючим видовищем. 

За традицією, ці змагання проводяться силами факультету фізичного виховання, але на бігові доріжки для участі в легкоатлетичному кросі виходять студенти з усіх факультетів університету. Цього року в легкоатлетичному кросі взяли участь 94 спортсмени

   З вітальним словом до учасників змагань звернувся проректор з НПР Валерій Троценко, який побажав учасникам вдалих стартів і перемог.  На параді відкриття змагань декан факультету фізичного виховання  Віктор Куйбіда, зазначив:

— У нашому університеті є добра традиція — різноманітними змаганнями вшановувати пам’ять викладачів вишу, які своєю невтомною працею долучились до становлення закладу, його традицій. Упродовж 10 років Микола Данилко ставав переможцем на світових першостях чемпіонатів Європи та займав призові місця у багатоборстві. По завершенні спортивної кар’єри Микола Тихонович перейшов на викладацьку роботу. Свого часу він був заступником завідувача кафедри фізичного виховання, очолював цю кафедру, тривалий час працював деканом факультету фізичного виховання нашого вищого навчального закладу. Але, сьогодні, на жаль, його нема з нами, і сьогоднішні змагання з бігу ми присвячуємо його світлій пам’яті.

Після підняття прапору України та виконання Гімну розпочалися змагання. Дівчата мали подолати дистанцію 500 метрів, юнаки — 1000. За регламентом, студенти факультету фізичного виховання змагалися окремо.

Найкращий результат серед дівчат факультету фізичного виховання                (1 хв. 41 сек.) показала Наталія Кондратюк. Друге місце посіла Анна Клітенко з результатом 1 хв. 41,8 сек. і замкнула трійку лідерів Діана Чечко з результатом 1 хв. 43,0 сек.  Серед юнаків факультету фізичного виховання на дистанції 1000 м найкращий результат – 3 хв.12, 2 сек. Євген Сич. Друге місце посів Владислав Кур’ята (3 хв. 14, 0 сек). На третьому місці – Владислав Верна з результатом 3 хв. 17, 0 сек.  

У змаганнях з  легкоатлетичного кросу серед дівчат неспортивного профілю перемогла студентка фінансово-гуманітарного факультету Наталія Устенко з результатом 1 хв. 42, 0 сек. Другою фінішувала Анна Дем’янчук, студентка педагогічного факультету (1 хв.44, 8 сек.), третьою –  студентка цього ж факультету Тетяна Бовсунівська, з результатом 1 хв. 48, 0 сек.  Серед юнаків упевнено переміг студент історичного факультету Борис Данилюк, результат якого 2 хв. 58, 5 сек. На другій сходинці опинився у студент природничо-технологічного факультету Валентин Сацик (3 хв. 07 сек.) і на третій – Дмитро Пудиш, студент історичного факультету з результатом 3 хв. 07, 4 сек.

За результатами командного заліку серед груп перше місце посіла група історичного факультету І-21, друге – природничо-технологічного факультету ТН-1, третє – група ПО-11 (педагогічний факультет).

У підсумку місця серед факультетів такі:

1 місце – педагогічний факультет;

2 місце – природничо-технологічний факультет;

3 місце – філологічний факультет.

Спонсором змагань виступив профспілковий комітет університету.

Усі переможці та призери отримали грамоти і грошові винагороди. Вітаємо переможців та призерів змагань, бажаємо успіхів у навчанні та нових перемог на спортивній ниві.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу

 

Із 20 по 27 серпня в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди тривав україно-датський табір, в якому брали участь студенти з Данії, Туреччини та України. У роботі датського табору взяли участь більше 30 учасників, серед яких студенти, аспіранти, викладачі, наукові співробітники не лише з Переяслав-Хмельницького університету, а й з інших вищих навчальних закладів та установ. Головними темами цього табору були «Демократія, права людини, різноманіття та інтернаціоналізація українського суспільства», а також створення україно-датської студентської організації, основною метою якої є: обмін досвідом між українськими та датськими студентами вищої освіти, такими як університети. Організація сприяє безпосереднім контактам між студентами, щоб вони могли обмінюватися досвідом, навчатися один з одним та працювати разом. Основна діяльність організації - активно стимулювати та підтримувати добровільну щорічну роботу україно-датського табору, в рамках тематичної програми "Демократія, права людини та різноманіття" (яка вперше була організована в Переяславі-Хмельницькому в 2015 році як студентський табір).

У рамках україно-датського табору для всіх бажаючих, в першій половині дня, було проведено круглі столи, семінари та психологічні тренінги, а в другій половині дня був активний відпочинок та студентські збори, присвячені підготовці студентської організації. Надзвичайно цікавими були психологічні тренінги під супроводом психолога нашого університету Тетяни Кузьменко, а саме: «Формування корпоративної культури учасників літньої міжнародної школи засобами пісочної юнгіанської терапії», «Генеза психології демократії: дослідження персональних моделей внутрішньої мотивації до демократичної поведінки засобами метафоричних асоціативних зображень», «Молодь Європи за демократію та політичну гідність», які згуртували студентів та допомогли пізнати один одного.

Особливо захоплюючим були відвідування музеїв Переяславщини, зокрема: музею Заповіту Т. Г. Шевченка, Меморіального музей Г. С. Сковороди, Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Під час екскурсій учасники дізналися багато  нового та надзвичайно цікавого. Також відвідали місто Київ – чудове, таємниче багатонаціональне місто, здійснили екскурсію до Києво-Печерської Лаври, прогулянку по Майдану Незалежності та познайомилися з цікавими пам’ятками міста.

Україно-датський табір дав можливість учасникам показати свої здібності, інтелект та наукові розробки, поділитися своїм баченням майбутнього та ідеями його розвитку. Але, мабуть, найголовніше те, що всі без винятку відчули смак позитивного спілкування й отримали можливість знайти нових друзів.

Особлива вдяка всім організаторам міжнародного відділу за таку прекрасну організаційну роботу.

Анастасія Циганкова,

студента 2 курсу філологічного факультету

 

Субота, 16 вересня 2017 00:00

З Днем фізичної культури і спорту!

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту – День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.
        Фізична культура і спорт сьогодні є невід’ємною частиною сучасного способу життя, соціального і культурно-морального розвитку суспільства, важливим чинником зміцнення здоров'я кожного громадянина нашої держави.

Заняття фізкультурою та спортом гартують не лише тіло, а й дух людини. Без фізичного виховання та спорту, без пропаганди здорового способу життя неможливе здоров’я людей. Тому наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків, а для цього – створити всі відповідні умови.

Шановні спортсмени, бажаємо всім вам міцного здоров’я, успіхів та блискучих перемог. Хай щастить усім, хто присвятив своє життя спорту, у справі популяризації та розвитку фізичної культури!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

З початком вересня повним ходом розпочався навчальний процес. Якщо старшокурсники беруться до вивчення дисциплін із знанням справи, то першокурсникам доводиться не лише призвичаюватися до нового ритму навчання, а й знайомитися зі своїми одногрупниками, викладачами, навчитися швидко знаходити потрібні аудиторії чи відповідну кафедру.

Завжди цікаво почути перші враження та думки студентів-першокурсників, котрі лише недавно влилися до нашої університетської родини, тільки пізнають складний, але безперечно цікавий світ студентського життя.

         Юлія Яковченко, студентка 1 курсу факультету педагогіки та психології:

– За перший тиждень навчання враження склалися виключно хороші та позитивні. Хочеться відзначити  теплу атмосферу, яка панує в університеті, доброзичливе ставлення декана та викладачів до студентів. Щирі та дружні відносини склалися також між одногрупниками. Надіюсь, що в період навчання вони будуть тільки зміцнюватись.

Роман Харченко, студент 1 курсу педагогічного факультету, спеціальність «Музичне мистецтво»:

Враження чудові, я б сказав навіть захоплюючі. Університет – це насамперед люди, які в ньому працюють, викладають і діляться своїми знаннями та досвідом. Я вражений кількістю докторів наук, професорів, доцентів. Найбільше сподобались урочистості  з нагоди  1 вересня. Програма була професійно підготовлена, крім того були присутні поважні гості, що свідчить про високий рейтинг університету. А ще порадувала велика бібліотека, де кожен може знайти для себе потрібну інформацію.

Андрій Поліщук, студент 1 курсу фінансово-гуманітарного факультету:

— «Один — за всіх, і всі — за одного!» - це девіз нашої групи. Тільки в такому оточенні ти відчуєш себе справжнім студентом. Наша група, як одне ціле, де зібралися люди, які відкривають для себе нове і невідоме, дякуючи професіоналам-викладачам.

Ігор Канівець, студент 1 курсу педагогічного факультету, спеціальність «Образотворче мистецтво»:

–  Враження від навчання тільки позитивні. Адміністрація та викладачі вишу – чуйні люди, які завжди допоможуть вирішити будь-яку проблему. У кожного викладача своє бачення на предмет, тому навчання проходить не тільки цікаво, а й різноманітно. В університеті постійно підтримують чистоту та порядок, використовують сучасні технології.

         Ігор Свириденко, студент 1 курсу історичного факультету:

Найбільше мені сподобалось знайомство з одногрупниками, цікаві предмети та лекції. Багато домашнього завдання з кожного предмету, надзвичайно розумні і привітні викладачі. Я розумію, що саме зараз відбувається різкий  перехід до самостійного, дорослого життя. Постає більша відповідальність, зменшилась кількість вільного часу. Та всі ці проблеми, на мою думку, тимчасові, бо це перші кроки до дорослого життя і кожен через них рано, чи пізно пройде.

Анна Авдєєнкова, студентка 1 курсу факультету педагогіки та психології:

 – Знаєте, коли я вперше зайшла в аудиторію, я побачила багато нових людей. Я їх не знала, але ми одразу познайомились і вже за кілька днів стали одним, великим, дружнім колективом. Навчання в університеті є надзвичайно своєрідним та цікавим. Подобаються педагоги, які намагаються знайти підхід до кожного студента. Починаю відчувати себе студенткою і це відчуття мені надзвичайно подобається. Бажаю успіхів усім студентам.

Шановні першокурсники, вже з першого дня навчання Ви починаєте формувати свою репутацію і будувати свою кар’єру.  Ви подолали нелегкий шлях, перш ніж зайняти своє місце в рядах першокурсників нашого університету. Попереду у Вас не менш складний період навчання, і, звичайно ж, роки яскравого і незабутнього студентського життя.

Щиро бажаємо Вам, дорогі першокурсники, успіхів у навчанні, науково-дослідницькій та громадській роботі, в особистому житті та професійній діяльності. Нехай втіляться в життя усі Ваші плани і мрії! Успіхів і радості кожному із Вас!

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

У рамках всеукраїнських ювілейних заходів до 300-річчя від дня народження видатного українського мислителя, поета, філософа, педагога, музиканта Григорія Сковороди ККПНЗ «Київський міський будинок учителя» у співпраці  з  Переяслав-Хмельницьким державним  педагогічним університетом імені Григорія Сковороди, педагогічним факультетом університету (декан: професор Наталія Ігнатенко), кафедрою мистецьких дисциплін і методик навчання (завідувач кафедри: доктор мистецтвознавства, професор Тетяна Мартинюк) та науково-навчальним Центром Сковородинознавства (директор –  доктор філологічних наук, професор Микола Корпанюк) організували унікальну арт-виставку «З іменем Сковороди крокуємо  у майбутнє». Офіційне відкриття виставки відбулося 7 вересня у  Київському міському будинку учителя.

Метою виставки є актуалізація багатоаспектної спадщини філософа, популяризація ідей видатного мислителя й просвітителя Григорія  Сковороди та осяжність його філософських трактувань і життєвих поглядів.

У галереї представлені творчі роботи студентів педагогічного факультету та викладачів вишу, зокрема  Романа Мотузка, Тетяни Носаченко, Ольги Стрілець, Оксани Смірнової, Заріни Шокірової, Олени Шпитальової.

  У даній виставковій експозиції можна знайти чіткі відповіді на проблемні питання нашого часу – освітнього й культурного характеру. Художні твори, які експонуються на виставці (живопис, розпис на склі, графіка, акварель, витинанка, імітація книги, Point to point, килимова вишивка), представляють пейзажі історичного міста Переяслава-Хмельницького, шляхами якого ходив великий філософ. Яскраво відображено портрети філософа, проілюстровано фразеологізми народного мислителя, його ставлення до життя, любов до рідної землі.

Своїми роздумами про вчення мандрівного філософа поділився проректор з наукової роботи  Переяслав-Хмельницького педагогічного вишу Сергій Рик:

Григорій Сковорода   мандрівник і філософ. Він все життя мандрував і сьогодні завітав до Києва у Будинок учителя. Ідеї народності, природовідповідності, гуманізму та «сродної праці» Григорія Скоророди надзвичайно актуальні у сучасному світі. Сьогодні ми зібралися тут, щоб ще раз познайомитися з його творчістю, згадати його афоризми, його науку. В наш час вчення Григорія Сковороди надзвичайно популярне і необхідне. І ми Сковородинівською мудрістю повинні крокувати у майбутнє.

Старший викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання вишу Роман Мотузок додав:

– Григорій Сковорода залишив особливий слід у розвитку української науки та культури, став одним із інтелектуальних символів не тільки своєї доби, але й усієї України. Філософ переміг світ неправди й облуди, увібрав у себе наукові та релігійні знання, переосмислив і передав їх своїм нащадкам. Хочеться подякувати тим людям, які допомогли зробити цю виставку і побажати усім миру та добра.

Доктор мистецтвознавства, професор Тетяна Мартинюк зауважила:

– Наша Переяславська земля славиться ім’ям Григорія Савовича Сковороди. Це  людина глибинного  характеру, світлого серця і проникливого розуму. Людина, саме життя якої було оригінальним творінням. Освіченість його надзвичайна, він увібрав у своє єство філософську культуру людства.

Він був філософом – і став творцем людських душ, він був духовним сіячем – і проросли зерна, посіяні його рукою. Виставка «З іменем Сковороди крокуємо у майбутнє» осяяна любов’ю до Григорія Сковороди. 

Студентка педагогічного факультету Софія Костючик, чия робота представлена на виставці, розповіла про техніку виконання свого виробу:

- Моя представлена робота зроблена у техніці «витинанки». Це вид народного декоративно-прикладного мистецтва. За основу взято вислів Григорія Сковороди: «одне мені тільки близьке, вигукнув я: о школо, о книги». І на основі цього вислову я виконувала витинанку.  Погляди Григорія Сковороди  мають загальнолюдську цінність, ніколи не стануть застарілими і вчитимуть мудрості і доброти майбутні покоління людей.

Приємним подарунком для колективу Київського міського будинку учителя стала книга «Енциклопедичний словник символів культури України», яку подарувала директор бібліотеки Переяслав-Хмельницького університету Ольга Шкира.

На завершення дійства до гостей зібрання звернулася директор Київського міського  будинку учителя  Руслана Рудковська, яка подякувала за тісну співпрацю з Переяслав-Хмельницьким педагогічним університетом імені Григорія Сковороди та побажала митцям натхнення і нових творчих ідей.

Виставка експонуватиметься в Київському міському будинку вчителя до кінця вересня.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Фото – Віталія Крикуна

Понеділок, 11 вересня 2017 08:33

Покажи, що ти здатен на більше

1 вересня в стінахПереяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася вступна лекція від гостя університету, професора, заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи на тему "Данте. Світ. Україна", яка зібрала в конференц-залі імені Василя Сухомлинського численну кількість викладачів та студентів. В ході зустрічі Максим Віталійович розповів про життєвий і творчий шлях Данте Аліг'єрі, його вплив на світову культуру, відгук  про твір  автора в українській літературі, та важливість українських перекладів в сегменті української філологічної науки і творення української нації.

Після цікавої розповіді присутні перейшли до дискусії, яка, зважаючи на високу посаду виступаючого гостя, стосувалась сьогодення та перспектив розвитку системи української освіти і науки.

Від імені студентства та молодих вчених ми щиро раді були вітати пана Максима в стінах рідної альма-матер в день початку нового навчального року та сподіваємось на співпрацю та подальші плідні зустрічі!

Прес-служба Наукового товариства університету

Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди – сучасний навчальний заклад, де створені всі умови для успішного навчання та виховання молоді з високим рівнем інтелекту, патріотичних, моральних і духовних переконань. Педагогічний колектив вишу творчий, згуртований, невтомний у пошуках найбільш ефективних сучасних шляхів навчання і виховання талановитої молоді. Завдяки його старанням наші випускники мають хорошу підготовку і конкурентоспроможні на ринку праці.

І наразі наш університет гордиться своїми випускниками, які стали відмінними вчителями, директорами шкіл, науковцями, а основне – справжніми Людьми, хорошими батьками, гідними громадянами держави.

Цього року велику та дружну університетську родину поповнив новий загін талановитої молоді. Загалом для вступу до університету було подано 5938 заяв. На денну форму навчання за кошти державного бюджету зараховано 1177 осіб, на контрактну – понад 800. 

      Серед спеціальностей найбільшою популярністю користувалися такі, як фізична культура, початкова освіта, дошкільна освіта, українська мова і література.

Чим же наш заклад приваблює сучасних юнаків та дівчат? Вони охоче поділилися.

Марина Тропець м. Лугини Житомирська область обрала факультет педагогіки та психології:

             В Переяслав-Хмельницькому університеті навчається багато моїх знайомих, тож за їхньою порадою вирішила, що буду навчатися саме в цьому навчальному закладі. Тут є всі умови для успішного навчання й проживання: бібліотека укомплектована цінними вітчизняними та зарубіжними галузевими виданнями, широко представлені роботи вчених університету — підручники, методичні розробки, електронні підручники та ін. В гуртожитках є Internet, що дуже важливе для сучасного студента.

Марина Іваненко, м. Іванків Київська область вирішила навчатись на педагогічному факультеті:

             Мені сподобалось, що в університеті організовуються наукові семінари, започатковано проведення щорічних міжнародних науково-практичних конференцій, діє Студентська рада. Творчі задуми та мистецькі ідеї студентів втілюються в численних конкурсах-презентаціях, фестивалях студентської творчості,  концертах, виставках. Високі досягнення студентів не залишаються поза увагою, що є дуже важливим для студентів.

Алла Авраменко, м. Вінниця обрала фінансово-гуманітарний факультет:

             Моя найкраща подруга навчається в цьому навчальному закладі й мені порадила подавати до нього документи. Я зайшла на сайт університету й дізналась багато цікавого про студентське життя.

Надзвичайно подобається те, що багато уваги приділяється культурному та моральному вихованню молоді. Ще вразила значна кількість  золотих медалей, які університет здобув на освітянських виставках, що свідчить про  його високий рейтинг в порівнянні з іншими навчальними закладами.

  Анна Зачепа, м. Львів подала документи на філологічний факультет відділення іноземної філології:

             В Інтернеті знайшла інформацію про Переяслав-Хмельницький університет, все докладно вивчила і наступного дня поїхали з батьками подавати документи до вишу. Навчатимусь на контрактній формі навчання, але ціни за освітні послуги мене не лякають, бо в інших  закладах вони набагато вищі. Сподобалось, що у студентському містечку забезпечені всі необхідні умови для навчання, проживання і дозвілля.

Ольга Пилипчук, с. Тарасівка Переяслав-Хмельницький район обрала історичний факультет:

             Від своїх друзів чула лише схвальні відгуки про Переяслав-Хмельницький університет, тож вирішила відвідати цей заклад. Університет має гуртожитки готельного типу, стадіон, спортивні майданчики, розкішну актову залу. Сподобалось саме приміщення, мальовнича місцевість біля корпусів. Тут для навчання створені всі умови. З нетерпінням чекаю початку навчального року.

Освіта — це частка духовної культури не лише свого народу, а й світу. Тому, готуючи майбутніх вчителів, колектив нашого університету слідує потребам сучасної освіти та має усі показники для того, щоб відповідати вимогам часу.

Обираючи місце навчання — обираємо комфорт і той багаж знань, який дозволяє знайти достойну роботу, а саме таким і є Переяслав-Хмельницький  педагогічний університет імені Григорія Сковороди!

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Сторінка 1 із 42

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1