Super User

Super User

16 листопада в рамках проекту «Відкритий університет» за ініціативибібліотеки вишу, факультету фізичного виховання, історичного факультету та  Наукового товариства університету в інформаційній залі «Чумацький шлях» відбувся круглий стіл «Простір особистості – Галактіонович», присвячений пам’яті почесного жителя міста Михайла Литвиненка.   Цього дня поділитися спогадами про Михайла Галактіоновича  зібралися викладачі, студенти, спортсмени, колеги по роботі,  друзі, поціновувачі  таланту Галактіоновича  та родина.

В Переяславі-Хмельницькому  Михайло Литвиненко  відомий, як почесний житель міста, людина, яка впродовж кількох десятиліть за власною ініціативою робила Дідів Морозів та Снігурок для центральної площі. Проте в першу чергу його знали (і це вже далеко за межами Переяславщини), як легендарного активіста ветеранського спортивного руху. Практично все своє свідоме життя він присвятив спорту та пропаганді здорового способу життя.

Зустріч розпочалася з демонстрації кінофільму  «Галактіонович», 1988 року, режисерами якого є О.І. Коваль та А.А. Карась. В кінофільмі розповідається про життя кондитера, багаторазового чемпіона світу зі штовхання ядра та метання молоту, активного життєлюба з чудовим почуттям гумору Михайла Литвиненка.

З вітальним словом до присутніх звернулася директор бібліотеки Ольга Шкира, яка оголосила мету зібрання та побажала всім поринути в чарівну атмосферу спогадів про видатну людину, чиє ім’я відоме на всю Україну. Її виступ продовжив декан факультету фізичного виховання Віктор Куйбіда. Він розповів про спортивні досягнення Литвиненка та його зв'язок з факультетом фізичного виховання.

Окрім презентації фільму був представлений надзвичайно красивий портрет Михайла Галактіоновича, автором якого є Віктор Ткачук, який також був на зустрічі.   

Своїми спогадами про Михайла Литвиненка поділився вчитель фізичної  культури Ташанського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст..-ДВНЗ», президент спортивного клубу «Ветеран»  Василь Онопрієнко. Крім спогадів він приніс цікаві альбоми, де представлена діяльність спортивного клубу. І повідомив, що до цього часу рекорд Галактіоновича ніхто не повторив.  

Директор стадіону імені Лобановського Валерій Мільгевський під час свого виступу озвучив пропозицію про встановлення меморіальної дошки на стадіоні та про перейменування стадіону імені Лобановського на Михайла Литвиненка.  Хотілося б, щоб жителі міста висловили свої думки з цього приводу.

Дуже проникливим і цікавим був виступ викладача кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму нашого вишу Ігоря Юрченка, який розповів про свої враження від першого перегляду фільму «Галактіонович», поділився спогадами про льодові скульптури Діда Мороза і Снігуроньки, котрі щороку ставали окрасою біля ялинки на центральній площі міста, та прочитав свої вірші.

Виступила також і колега Михайла Литвиненка, Галина Похолок, яка повідомила про професійну діяльність кондитера та його захоплення – фотографування. Вона протягом багатьох років працювала з ним у ресторані «Дружба».

До спогадів долучилася почесний громадянин міста Ольга Тесленко, відзначивши високу громадську позицію Михайла Литвиненка, а також, що він був патріотом міста і завжди відстоював інтереси громади.

Надзвичайно пронизливим був спогад кандидата філологічних наук, доцента кафедри української лінгвістики і методики навчання Людмили Довбні. У своєму виступі Людмила Еммануїлівна згадала своє дитинство, неповторну радість від льодових скульптур, які красувалися кожного року біля ялинки. Ці скульптури милували око як дітей, так і дорослих. Неможливо було пройти повз них без посмішки на обличчі, щоб не сфотографуватися на пам'ять. Вона показала всім присутнім на зустрічі сімейні світлини біля льодових скульптур. А смак тортів від Галактіоновича вона пам’ятає до цього часу.

Пекарська справа поєднала Михайла Галактіоновича  і з Музеєм хліба Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Більше того, дата народження Михайла  Литвиненка – 14 жовтня 1930 р. – співпадає з датою відкриття музею у 1984. Саме про експозицію Музею хліба, яку розробляв Михайло Литвиненко у своїй презентації відобразила завідуюча науково-дослідним відділом «Музею хліба»  НІЕЗ «Переяслав» Олеся Жам.

Михайло Литвиненко був не лише гарним спортсменом, але й талановитим музикантом. Саме про його музичну діяльність та музичні здібності розповів викладач дитячої музичної школи ім. П. Синиці по класу баяна Юрій Дебеляк.

Також своїми спогадами поділилися Василь Гаценко, учень Михайла Литвиненка, якому він прищепив любов до спорту. Він гордий тим, що проживає на вулиці названій на честь Галактіоновича. Ліза Прокопівна Миздренко (голова Спілки ветеранів міста), розповіла про вірну дружбу з Михайлом Литвиненком, що тривала понад 40 років та цікаві випадки із життя.

Під час затишної розмови всі разом згадали, якою унікальною в усіх сенсах цього слова Людиною з великої літери був наш славетний земляк – Михайло Галактіонович Литвиненко.

Також всі бажаючі могли переглянути виставкову експозицію «Простір особистості – Михайло Литвиненко», яку допомогла створити  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін Ольга Стрілець та донька Михайла Литвиненка – Ольга Іщенко.

Михайла Литвиненка немає з нами вже понад 3 роки, але в пам’яті багатьох містян живе його невмирущий гумор та спів під акордеон, чарівні скульптури Діда Мороза та Снігуроньки, а також смачні торти та тістечка, якими всі могли посмакувати.

Ольга Іщенко,

заступник декана історичного факультету

Ольга Науменко

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

В 2017 році в Україні відзначається 500 років Реформації. Ці події вшановуються і відзначаються по всій Україні різноманітними заходами з метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до  їхньої  ролі в українській історії та становленні незалежної держави.

Одним із заходів, який був присвячений цій події стала презентація книги «Реформаційні ідеї на українських землях ХVI-XVII століть (100 протестантських діячів): Словник», котра відбулася 16 листопада в конференц-залі імені Василя Сухомлинського Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Дане видання – плід спільної праці  відомих науковців — Віктора Коцура – доктора історичних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України, ректора Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Василя Балуха – доктора історичних наук, професора, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, декана філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та Олексія Балуха – доцента кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.

Цього дня в конференц-залі імені Василя Сухомлинського зібралися студенти, науковці, співробітники університету, працівники бібліотеки вишу, небайдужі жителі міста, представники засобів масової інформації.

Розповідаючи про книгу Василь Балух зазначив:

Реформація пройшла кілька важливих етапів: від зародження й локального впливу до втілення своїх основних ідей та інституційного оформлення протестантських спільнот у більшості країн Європи. Оскільки розвій Реформації та Контрреформації в Європі збігся у часі з піднесенням унійної доктрини й закладенням низки відмінностей, що призвело до розділення Руси-України по Дніпру, а також до неприйняття полярно-зорієнтованих ідеологій як релігійних, так і в політичних сферах, глибока і комплексна об’єктивація цих трансформацій особливо важлива, а надто ж з погляду засвоєння уроків минулого, без яких визначити життєдайність чи, навпаки, згубність перманентного впливу іноземних релігійно-політичних трансформацій в Україні навряд чи вдасться. Більше того, кожна епоха  характерна тими чи іншими перетвореннями, є такою, як вона є, тому що в ній були, жили і творили люди, чиї ідеї, позиції та справи визначали її плин, розвиток і вплив на подальші зміни, які мали всеохопний та локальний масштаб. Такими є щонайменше  100 протестантських діячів, які жили і творили на українських землях у період Реформації та Контрреформації. Словник містить сто авторських статей, які не лише характеризують сто найвидатніших діячів протестантського руху, їхні ідеї та погляди, а й дозволять глибше усвідомити, що Реформація мала важливе значення для культурно-цивілізаційного поступу українського соціуму. Реформація сприяла засвоєнню загальноєвропейських цінностей – гуманізму, свободи совісті та віросповідання, а отже й зближенню європейських народів навколо цих онтологічно значущих аксіологем.

Віктор Петрович додав:

–  У словнику представлено життєпис і діяльність 100 протестантських інтелектуалів, ідеї чи діяльність яких поширювалася українськими теренами у ранньомодерну епоху. Також представлена основна література про них. А тому хочеться вірити, що 100 протестантських діячів, імена яких містить Словник, і через діяльність та ідеї яких можна глибше осягнути усю складність епохи Реформації, допоможуть сучасним українцям визначитися з власними духовно-культурними, суспільно-політичними та морально-етичними пріоритетами особистого та загальнонаціонального поступу.

Шановних авторів з виходом книги привітав перший проректор Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Роман Петришин, побажавши їм подальших значущих наукових видань.

В ході виступів авторів книги відбулося анонсування виходу в друк з початку 2018 року нового видання "Православна еліта України (100 діячів)".

До обговорення книги також долучилися рецензенти: доктор історичних наук, професор кафедри документознавства Ігор Довжук, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України нашого вишу Валентина Молоткіна, доктор історичних наук,  доцент, завідувач кафедри документознавства Інна Демуз.

       Книгу «Реформаційні ідеї на українських землях ХVI-XVII століть 100 протестанських діячів): Словник»  - можна вважати завершальним етапом важливого проекту, зреалізованого упродовж кількох останніх років спільної інтелектуальної співпраці й творчої дружби авторів і водночас новим етапом на шляху розвитку ще потужніших творчих задумів.

Ольга Науменко

 

Вже третій рік поспіль на навчально-спортивній базі «Переяславль» проведено турнір з настільного тенісу пам’яті видатного переяславського спортсмена Михайла Галактіоновича Литвиненка.

На турнір зібралися спортсмени найрізноманітнішого віку. Відкрив змагання директор спортивної бази «Переяславль» Микола Журило, нагадавши учасникам змагань про спортивні успіхи М.Г. Литвиненка, багаторазового чемпіона України, чемпіона Європи і світу з метання молота, ядра, диска і списа серед ветеранів.

На змагання завітала і дочка Михайла Галактіоновича, Ольга Іщенко, яка принесла вже знамениту червону стрічку з нагородами, завойованими Михайлом Галактіоновичем в змаганнях різного рівня.

У привітальному слові Ольга Михайлівна сказала, що це єдиний турнір, присвячений пам’яті її батька, і вона із задоволенням приходить сюди зі своїми двома внуками.

Згадала, що її батько був багатогранною людиною, грав на акордеоні, був видатним кондитером. Виготовлені його руками торти прикрашали столи в оселях багатьох переяславчан, робив він їх навіть для президентів України.

В пам’ять про батька Ольга Михайлівна принесла солодкі призи для переможців турніру.

На відкритті виступив також голова спортивного товариства «Україна» Василь Онопрієнко, який неодноразово виступав разом з Михайлом Галактіоновичем у змаганнях ветеранів.

Змагання проводилися в чотирьох вікових групах: діти, школярі, чоловіки і ветерани.

У змаганнях наймолодших учасників взяли участь правнуки Михайла Галактіоновича, Вова та Ілля Іщенки. Разом з ними змагалася і Марина Хрумало, яка й виграла змагання серед дітей. Другим був Ілля Іщенко і третім Вова Іщенко. Учасники отримали солодкі медалі від Ольги Іщенко і призи від спонсора цих змагань Олексія Дикого.

Серед школярів перше місце виборов Микола Близнюк, другим був Дмитро Дикий, третім – Микола Якименко.

Серед чоловіків перші три місця вибороли Вадим Шинкар, Сергій Хрумало, Борис Невгод.

Запекла боротьба точилася серед ветеранів. Перше місце виборов Олег Савченко, другим став Олександр Сулима, третє місце – у Юрія Могилевцева. Переможці у вікових групах отримали нагороди – грамоти та пам’ятні медалі турніру. А головний приз – солодкий торт – отримав Вадим Шинкар, який розділив нагороду між всіма учасниками змагань.

Від всіх учасників змагань висловлюємо вдячність генеральному директору навчально-спортивної бази «Переяславль» Миколі Журилу за чудову організацію проведення змагань.

Борис Невгод, головний суддя змагань

 

9 листопада, в рамках ІІІ науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів та студентів, в РК «Адреналін» відбувся традиційний інтелектуально-розважальний захід – чемпіонат Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету з «Брейн Ринг». Вечір був багатий на цікаві та змістовні запитання, неймовірні емоції та неочікувані сюрпризи.

Почесне право відкрити шоу-програму випало танцювальному колективу «Вольтаж», модерний танець якого задав неабиякого настрою як командам та суддям, так і тим, хто прийшов стати свідками народження нової генерації інтелектуалів університету, або ж підтримати своїх друзів та знайомих. Бурхливими оплесками привітали і незмінного та улюбленого ведучого вечора Олександра Юрійовича Молоткіна, розкішна манера ведення, дотепний гумор і ерудиція якого вже давно не викликає жодних сумнівів як у стінах університету, так і на теренах всього міста. Олександр Юрійович коротко проанонсував присутнім що на них очікує протягом кількох найближчих годин та, для початку, відрекомендував суддів та команди і їх учасників, котрі цього вечора виявили бажання поборотись за Кубок та цінні подарунки.

Розсудити турнір випала нагода компетентному та безкомпромісному журі, до якого увійшли: голова журі, кандидат історичних наук, доцент, співробітник Інституту етнонаціональних досліджень імені Кураса Віталій Вікторович Коцур; доктор історичних наук, професор, декан факультету фізичного виховання Віктор Віталійович Куйбіда; кандидат педагогічних наук, доцент Петро Іванович Довбня та голова Наукового товариства ПХДПУ ім. Г. Сковороди Оксана Олександрівна Луцик. Секретарем журі була кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Петрівна Онищенко.
Для початку серед команд було проведено жеребкування, за яким команди протягом першої частини вечора попарно вступали в інтелектуальний батл, де визначались найсильніші з них, і які в другому колі гри змагались одна з одною доки не було визначено остаточну команду переможців.
        Нагадаємо, згідно регламенту гри в «Брейн Ринг» кожна команда отримувала по 6 загальних питань (кожне п’яте з яких задавав член журі Віктор Куйбіда), і змагалась у тому яка команда швидше та правильніше після слова ведучого «Час» протягом 60 секунд роздумів дасть відповідь на поставлене питання, натиснувши на спеціальну кнопку на столі. Якщо команда, що натискала кнопку першою, давала невірну відповідь, то в команди суперника було додаткових 30 секунд на роздуми та дачу іншої відповіді. За технічними характеристиками кнопки, якщо команди натискали кнопку одночасно, то кнопка горіла у команди яка натисла її першою. 
        Гра видалась безкомпромісною та важкою, але водночас цікавою і багатою на безліч веселих ігрових моментів, дотепних варіантів відповідей на витончені питання чи не з усіх галузей сучасних наук. Команди то вирівнювали рахунки то вибивались вперед. Цікавим є те, що цьогоріч 6 учасником кожної команди був викладач з відповідного факультету, що додавало грі неабиякої інтриги. Врешті, як і в кожній грі, викристалізувались свої переможці та переможені. Позиції цьогоріч поділились так: 
       І місце, несподівано для всіх, виборола команда студентів, що в цей день приїхали на конференцію з інших університетів «Кіт Борис» (тому що переважна більшість її учасників були з Київського університету імені Бориса Грінченка) на чолі з капітаном Ольгою Мусіяченко. Переможці отримали перехідний кубок та головний грошовий приз від ректора університету – 1000 грн. 
     ІІ місце здобула команда фінансово-гуманітарного факультету«Мисливці за вдачею»на чолі з Галиною Лаврегою та старшим викладачем Анатолієм Миколайовичем Овсієнком. Команда отримала 500 грн з призового фонду.
    ІІІ місце цьогоріч здобула команда філологічного факультету «Чорна Рада» (капітан – Тарас Половець, викладач – кандидат педагогічних наук, викладач Дуброва Світлана Володимирівна) що отримали 300 грн призового фонду.

Крім цього всі команди з призової трійки отримали спеціальний приз від титульного партнера нашого заходу, розважального комплексу «Адреналін» - право командного відвідування одного вікенду в нічному клубі (безкоштовний вхід з п’ятниці по неділю).

IV місце та відзнака «за силу волі» цьогоріч належить команді природничо-технологічного факультету «Максимум» та її капітану Володимиру Соньку і кандидату історичних наук, викладачу Козубенку Юрію Леонідовичу. Кожен із учасників команди отримав в якості подарунка вхідний квиток на фестиваль «Рок Булава 2018», що відбудеться на спортбазі нашого міста в кінці червня. 
     V місце з відзнакою «за наполегливість» цьогорічу факультету фізичного виховання і команди «Я у мами бакалавр» під головуванням Анни Кліптенко та викладача Вікторії Петрівни Царук, старання яких було винагороджено подарунковим сертифікатом на похід команди у міський кінотеатр «3D Cinema» на будь який фільм що прийдеться їм до смаку. 

   VI місце з відзнакою «за кмітливість» зайняла команда факультету педагогіки та психології «Crazy Girls» (капітан – Ірина Безпалько, викладач – кандидат психологічних наук, в.о доцента Чижма Діана Миколаївна), що отримали суші-сет «Студент» від каже «Еклер».

VIІ місце і відзнаку «за креативність» отримала команда історичного факультету «Дюна»під керівництвом Олексія Остапчука та кандидата історичних наук, викладачки Ставицької Анастасії Володимирівни, що в винагороду за свої інтелектуальні вміння отримала піццу від кафе «Еклер».

VІІІ місце і почесну відзнаку «за енергійність» отримала команда педагогічного факультету «По лікті в крейді» на чолі з Катериною Куліковою та викладачем Стеценко Аллою Миколаївною. Попри дещо невтішний результат команда отримала самий мистецький приз вечора – фотосесію від Сергія Коваленка.

Справжньою родзинкою вечора стала музична пауза, під час якої після майже річної перерви для присутніх подарував патріотичну пісню Максим Левченко.

Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених висловлює глибоку вдячність друзям та партнерам і спонсорам, які наповнили призовий фонд заходу та без яких було б просто неможливо уявити проведення легендарного в університеті «Брейн Ринг»: Профспілковий комітет ПХДПУ ім. Григорія Сковороди, ООО «Гура-Ландтехник», Гостинний дім «Покровський», «АвтоПасЛайн», фестиваль «Рок Булава», кав'ярня «Еклер», кінотеатр «3D Cinema», Переяслав-Хмельницька міська організація партії «Об’єднання «Самопоміч», «Калина Print» та політологічний проект «Політичні студії» в особі Віталія Коцура. 

 

Дякуємо всім, хто провів цей вечір з нами!
Тримайте інтелектуальну хвилю разом з нами!

 

Максим Левченко,

заступник голови НТУ з інформаційного забезпечення

 

9-10 листопада в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету, втретє відбулась науково-практична конференція молодих учених, аспірантів та студентів «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених».

Від самого ранку до альма-матер переяславських студентів зі всієї України з’їзжалися гості з усіх куточків України. Список учасників дійсно вражав – свої наукові доробки до оргкомітету під час етапу реєстрації надіслали представники з Харкова, Дніпра, Житомира, Києва, Чернігова, Кролевця, Ніжина та багатьох інших міст України. Більшість із них приїхали і на саму конференцію аби на власні очі побачити, як же твориться наука в нашому сковородинівському університеті та місті.

Конференція почалась із пленарного засідання-відкриття, почесно право відкриття якого мали проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Троценко Валерій Володимировичі голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету ЛуцикОксана Олександрівна. Вони привітали присутніх з початком роботи конференції, і, висловивши сподівання на її продуктивність, побажали всім гарного продуктивного настрою та прекрасності перебування на славетній переяславській землі.

В ході зібрання відбулась довгоочікувана процедура підписання Договору про співпрацю між Науковими Товариствами ДВНЗ «ПХДПУ ім. Г. Сковороди» (в особі голови Товариства Оксани Луцик) та Київським університетом імені Бориса Грінченка (в особі голови Товариства Ольги Мусіяченко). Присутні привітали цей процес гучними оплесками, адже Наукові Товариства обох університетів співпрацювали вже давно, і неодноразово приїздили на різноманітні заходи один до одного, а тепер ця співпраця лише розшириться та набере нових обертів і масштабів.

Коли всі пленарно-організаційні моменти було вирішено присутні розпочали роботу в секціях, яких цьогоріч в роботі конференції налічувалось три, за науковими напрямами: Історико-філософські та політико-правові науки (модератор – Петро Шихов, викладачі – Людмила Хмельницька та Вячеслав Редзюк); Природничо-економічні (модератори – Сергій Осадчук та Ярослав Пономаренко, викладачі – Людмила Воловик, Катерина Ковальська, Вячеслав Різник та Вікторія Чередник); Психолого-педагогічні науки(модератор – Олексій Багнюк, викладачі – Світлана Герасіна та Марина Хараджи) та Філологічні науки (модератор – Мирослава Ковбар, викладачі – Людмила Довбня та Євгенія Костик). Кожна секція була багата на цікаві статті та доповіді, а ступінь актуальності та наукової повноти кожної дискусії досягав найвищого рівня.

Після підведення підсумків роботи конференції в кожній секції гостям конференції було проведено цікаву екскурсію бібліотекою, музеєм та художніми виставками університету а також проведено тематичний психологічний тренінг «Ресурси молодого ученого», спікерами якого виступили викладачі кафедри практичної психології Марина Вікторівна Хараджи та Алла Іванівна Стеценко.

Вечірньою родзинкою конференції став чемпіонат університету з інтелектуально-розважальної гри «Брейн Ринг» про яку Ви прочитаєте в окремій статті. Лише відмітимо, що, вперше в історії університету, команда гостей зі всієї України обіграла наші факультети і до наступного сезону стала володарем «Кубку університету з Брейн Ринг».

Ранок наступного дня ознаменувався для бажаючих учасників конференції зустріччю з викладачем, аcпірантом Краківського педагогічного університету Матеушем Камьонкою, візит якого з метою проведення опитування-анкетування серед студентів щодо історико-політичної та соціально-економічної сфер життя молодого покоління якраз припав на другий день конференції, та екскурсією музеями нашого міста.

Залишали Переяслав гості з гарним настроєм та чудовими враженнями про перебування на гостинній переяславській землі, а це означає що вони неодмінно розповсюдять свої яскраві враження про нашу конференцію, Товариство, університет та місто серед колективів своїх навчальних закладів, а саме основне – вже навесні приїдуть на чергову конференцію нашого Товариства, та ще й, можливо, візьмуть з собою друзів-науковців. Принаймні ми на це дуже сподіваємось!

Максим Левченко,

заступник голови НТ з інформаційного забезпечення

 

Середа, 15 листопада 2017 08:59

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

Адміністрація Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди щиро вітають Вас із Міжнародним Днем студента!

Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом! Це свято, безперечно, найулюбленіше не лише серед студентів та викладачів, але й усіх, хто зберіг у душі почуття приналежності до славного студентського братства. Студентство – особлива каста. Студенти з різних країн чудово знайдуть спільну мову один з одним, незважаючи на мовні бар’єри.

Роки навчання – надзвичайна та прекрасно пора творчих починань, отримання знань, започаткування дружби, планування майбутнього. Ми віримо, що ви знайдете шлях до успіху.

Бажаємо, щоб ваше життя переповнювали яскраві та різноманітні радісні події! Нехай у ньому буде місце і для навчання, і для наукової діяльності, і для активної роботи, і для розваг та відпочинку! Нехай у Вашому житті всі дні будуть сонячними, сповненими радістю та успіхами.  

Бажаємо Вам терпіння, працьовитості, щоб знання давалися вільно й легко і Ви змогли себе реалізувати в подальшому житті!

 

З давніх-давен вечорниці завжди асоціювалися з веселощами, вечірнім парубочим співом, іграми та відпочинком. Вечорнична хата з її гуртовими заняттями, іграми, обрядами, піснями, спільною вечерею була немов прелюдією майбутнього сімейного життя.

Нещодавно на історичному факультеті відбулися українські вечорниці, що вже стали доброю традицією для не одного покоління студентів. Перший курс гідно перейняв традиції попередників, доповнивши та примноживши багатовікові традиції українського народу, увіковічнені в кращих зразках хореографічного та вокального мистецтва.Дотепні жарти, мелодійне різноголосся народних пісень, традиційні забави стали окрасою вечора.

Студенти проявили себе як талановиті та обдаровані особистості, гідні звання "Студента Історичного факультету". Студентське товариство доповнили своєю присутністю та активною участю у святі шановні викладачі: Ніна Брехунець та  Людмила Хмельницька.

Після виступів гостей частували традиційними українськими наїдками: варениками з картоплею, кулішем, домашньою ковбаскою та смачним узваром.

Молодь не лише весело провела час, а й доторкнулася до глибинних народних традицій.

Ольга Науменко

 

8 листопада в рамках проекту «Відкритий університет» за ініціативибібліотеки вишута Наукового товариства університету в читальній залі для викладачів відбувся лекторій «В назвах вулиць – голос історії Переяслава» за участі історика, етнографа, краєзнавця, музеєзнавця  Людмили Набок.

Людмила Миколаївна закінчила історичний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка. З 1977 року працювала в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» старшим науковим співробітником. Автор і співавтор 32 наукових праць, переважно з історії архітектури та містобудування Переяслава та музеєзнавства. Має понад 50 статей краєзнавчої тематики у різних періодичних виданнях України.

У ході зустрічі Людмила Миколаївна розповіла про перші назви вулиць Переяслава-Хмельницького, пояснила чому саме та чи інша вулиця так називалася і від чого пішли назви вулиць. Слухачі дізналися, що найдавнішим годонімом Переяслава, що згадується в історичних джерелах, була вулиця Шевська, на якій, згідно із записами члена польської делегації Войцеха Мясковського, стояв у ХVII столітті двір гетьмана Богдана Хмельницького. Перші урбаноніми інтенсивно почали виникати у ХІХ столітті, відколи містобудівельна структура Переяслава зазнає масштабних змін. Вже в 1805 році переяславським землеміром Мєлєвським була сформована квартальна забудова навколо будинків міської думи, поліцейського управління та міщанських житлових кварталів. Згідно з планом відбулось формування першого прямокутного кварталу та утворення перших сполучних вулиць з їх найменуванням: Монастирська, Преображенська, Велика Покровська і Торгової площі.

Під час лекції слухачі поринули у давню історію міста та дізналися цікаві факти.

Прес-служба університету

 

Українська мова – зброя у боротьбі за рідну країну.

Це наша беззаперечна національна цінність, а тому

ми зобов’язані «плекати» її  пильно й ненастанно.

М. Рильський

Щороку 9 листопада наш народ відзначає особливе свято – День української писемності та мови. Ця дата обрана для святкування невипадково: саме 9 листопада за православним календарем припадає вшанування пам’яті Нестора Літописця, якому ми завдячуємо багатьма знаннями про історію Київської Русі.

Відзначати День української писемності та мови в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті вже стало доброю традицією. Цього дня в конференц-залі імені Василя Сухомлинського зібралися студенти, викладачі, поети, письменники – всі, кому не байдужа доля рідної мови.  На початку свята до всіх присутніх звернувся доктор філологічних наук, професор, директор науково-навчального Центру Сковородинознавства Микола Корпанюк, який відзначив, що День української писемності та мови в університеті традиційно є одним із найшанованіших свят. Він наголосив, що мова та писемність – невід'ємна частина душі кожного народу, для утворення якої треба пройти довгий та складний шлях.  

Приємною несподіванкою для присутніх стала презентація нової книги доктора педагогічних наук, професора Ганни Токмань «Уявні діалоги: слово про науковців».  Кожний з розділів книги має свою специфіку. У першому розділі, який присвячений філософам, досліджено праці Мартіна Гайдеггера, Габріеля Марселя, Альберта Камю, у яких мислителі-екзистенціалісти виступили інтерпретаторами художнього тексту. Другий розділ книги містить роздуми над працями політологів та культурологів. У ньому – гостра публіцистична думка вітчизняних письменників, які були водночас науковцями, про вибір  українських інтелігентів. Слово про літературознавців присвячено колегам з минулого  і сучасного у третьому розділі. Дві статті сфокусовано на постаті Юрія Бойка-Блохина, видатного діяча української науки і культури з діаспори: детально розглянуто праці вченого про поетів Празької школи і прозаїків Розстріляного відродження.

Завершує книгу розділ зі словом про педагогів-філологів, їхня когорта – найчисельніша: авторка намагалася щонайширше узагальнити як проблематику, так і здобутки методики навчання української і зарубіжної літератури  на сучасному етапі розвитку предметної дидактики.

  • Постаті і тексти науковців, роздуми, які містить запропонована шановному читачеві монографія, гідно репрезентують вітчизняну і зарубіжну гуманітаристику, а також містять духовні цінності, які наснажують українську людину в її справедливій визвольній боротьбі та поступі в розбудові суверенної держави. Дякую героям моєї книжки, живим і мертвим, за щасливу працю спілкування – зазначила Ганна Леонідівна на завершення свого виступу.

Родзинкою свята стала презентація твору "ЯСНОВИДЕЦЬ (Ясновидець Дід Петро) Книга №1. Для тих, хто прагне Жити щасливо!" валеологом, волонтером, журналістом, громадським діячем Володимиром Стешенком.  Ця книга про надзвичайну Людину, наділену Божим даром зцілення душі й тіла та бачення правди – діда Петра Дементійовича Утвенка, який проживав у селі Дивин Брусилівського району Житомирської області. До книги ввійшли пророцтва, настанови, прості й дієві поради для підтримання та відновлення здоров’я від найсильнішого ясновидця України Петра Утвенка. Володимир Стешенко розповів про Ясновидця, зустрічі з дідусем Петром, про спасенних ним людей та й про саму книгу.  

Автор твору був особисто знайомий з Петром Дементійовичом і протягом дев`яти років, разом з помічниками, збирав свідчення очевидців про феноменальні можливості Діда Петра та його допомогу людям, проводив дослідницьку роботу, результатом якої стало написання даної книги. Книга несе в собі інформацію для широкого загалу читачів.

Мета цієї книги — пробудити свідомість до здоровішого та щасливішого життя.
Також було продемонструвано документальний фільм про життя людини з Божим даром, про видіння і оздоровлення людей Петра Дементійовича.

На завершення дійства усім бажаючим було роздано подарунок «Оберіг Щастя» - папірець з позитивним гармонізуючим біоенергетичним духовним зарядом від Діда Петра, який гармонізує людину, захищає та додає удачі.

Увазі учасників та гостей зустрічі була запропонована розгорнута тематична книжкова виставка, організована працівниками університетської бібліотеки.

Свято пройшло у надзвичайно дружній, теплій та затишній атмосфері та залишило в усіх приємні спогади про цей захід.

Ольга Науменко

 

Із 10 по 12 листопада в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбулася VІ Міжнародна студентська конференція «Домінанти студентського самоврядування: захист прав студентів та сприяння якості освіти», метою якої було вирішення нагальних проблем  студентства.  Організаторами конференції виступила Студентська рада нашого вишу та Київська обласна студентська рада.

На наукове зібрання прибуло понад 30 учасників з різних навчальних закладів. Гостей наукового зібрання привітав проректор з НПР Валерій Троценко, який побажав молодим науковцям плідної роботи та приємного перебування на Переяславщині.

Голова студентської ради нашого вишу Ольга Молонова розповіла присутнім про напрями діяльності студентського самоврядування. У рамках конференції студентські лідери обговорили актуальні проблеми студентського самоврядування та можливі шляхи їх розв’язання, обмінялися досвідом, а також домовилися про поглиблення співпраці між громадськими організаціями, органами студентського самоврядування та первинними профспілковими організаціями вищих навчальних закладів України.

Кожен із учасників міг розповісти про проблеми самоврядування свого закладу, долучитися до обговорення та повідомити про свої досягнення. На завершення зустрічі студентські лідери дійшли висновку, що студентське самоврядування має величезний потенціал для розвитку молодого покоління українців і здобуття неоціненного досвіду та практичних навичок, які допоможуть їм у майбутньому знайти гідну роботу та повноцінно реалізуватися.

Приїжджі гості охоче ділилися своїми враженнями від перебування у нашому закладі. Більшість із них були у нас вперше, тож відкрили для себе як Переяслав-Хмельницький університет, так і наше чарівне місто-музей. Гості залишилися у захваті від неповторних переяславських музеїв, чарівної природи та  гостинності переяславців.

Як підсумок про студентську конференцію, вийшов збірник матеріалів, який відображає тенденції розвитку студентського самоврядування.

Конференція дала можливість молоді показати свої здібності, інтелект та наукові розробки, поділитися своїм баченням майбутнього та ідеями його розвитку. Але, мабуть, найголовніше те, що всі без винятку відчули смак позитивного спілкування й отримали можливість знайти нових друзів.

 

Сторінка 1 із 25

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1