Super User

Super User

Вівторок, 21 березня 2017 14:13

ВІТАЄМО АНДРІЯ ХЛОПЦОВА

Ректорат університету та факультет фізичного виховання, вітають

студента І курсу факультету фізичного виховання,

АНДРІЯ ХЛОПЦОВА,

 

який виборов бронзову нагороду на відкритих змаганнях Середземномор’я

з плавання на дистанції 50 метрів батерфляєм,

(м. Марсель, Франція 3-5 березня 2017 р.)

Хлопцов

Бажаємо спортсмену та його тренерам

подальших високих спортивних досягнень!

Вівторок, 21 березня 2017 14:12

Вперед, до Тараса!

Минає уже 203 весна з того часу, як звичайна сім'я селян-кріпаків подарувала Україні зовсім незвичайного хлопчика, а вірніше – великого поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, пророка та натхненника української нації – Тараса  Григоровича Шевченка.

І до сьогоднішнього дня ми шануємо його пророче вчення, його світоглядні настанови, що навіть у розрізі історії двох століть не втратили ні краплини своєї цілісності та значущості. Т. Шевченко – це орієнтир для кожного молодого патріота, це цілковито домірний приклад несходимого втілення сміливості, терпіння, цілеспрямованості та наснаги, що просочуються крізь його слова у палітру нашого тяжкого сьогодення. Дуже влучно зазначав Л.М. Жемчужников: «Він був живою піснею… живою скорботою і плачем. Він босими ногами пройшов по колючих тернах; весь гніт епохи впав на його голову; не було спокою цьому вдовиному сину. Але інколи він підносився духом, пробуджував і зароджував, підтримував і зміцнював в кожному – то піснею, то словом, то власним життям – правду і безмежну любов до сіроми. Вийшовши з простого народу він не одвертався від жебрацтва і злиднів – ні, навпаки! – він і нас повернув лицем до народу, і змусив полюбити його і співчувати його скорботі. Він ішов попереду, вказуючи і чистоту слова, і чистоту думки, і чистоту життя».

Тому цілком правильним є той факт, що поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу, що один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Кобзаря, що майже 1400 пам’ятників поету встановлено на території від Бразилії до Китаю і що більшість з них, понад 1200, розташовані на території України, держави, де понад 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Людину, яку славить весь світ і справді неможливо забути, особливо коли вона виспівала, вимолила, викохала наше майбутнє своєю глибинною поезією. Тож ми, студенти філологічного факультету під настановчим керівництвом Надії Василівні Диги під гаслом «Вперед, до Тараса!» провели конкурс студентських літературних стінгазет, присвячених дню народження Великого Кобзаря.  Як зазначила, Надія Василівна, що такий своєрідний студентський проект допоможе нам розвинутися у цілковито різних аспектах, оскільки для оформлення своїх робіт ми використовуємо багатоманітну літературу, джерела, художні інтерпретації творів, давно забуті архівні документи, де знаходимо безліч відомостей, що необхідні читацькому загалу. Звичайно, по закінченню конкурсу, члени журі у складі головного мотиватора – Надії Диги, активних студентів - Маргарити Годунко та Тетяни Самолудченко визначили найбільш цікаві та незвичайні студентські витвори.

Отож, перше місце отримали групи У-51-52 та У-31, які привернули увагу обізнаністю в різноманітності вшанування пам’яті Кобзаря у різних куточках світу і зображенні письменника у особистих віршах студентів; друге місце розділили групи та АН-32-33 та АФ-34 за прояв власного бачення творів Шевченка; третє місце заслужено варто було б розділити між усіма іншими учасниками – це групи У-41, У-11, АН-23 та АН-22, адже роботи кожної із них варті пошани і похвали.

Надзвичайно приємно було споглядати те, наскільки цікаво актуалізується уява студентів, їх потяг до прекрасного і чогось вищого, їх своєрідна ідентичність у поглядах на великого Кобзаря.

Врешті, хочеться закликати усіх, хто небайдужий  до творення своєї держави, нації та особистості: шануймо Тараса Шевченка так, як він того вартує, цінуймо слово його дорогоцінне і праведне, адже ми народженні з-під його рядків, будьмо патріотами тієї держави, чию свободу Тарас Григорович Шевченко вимолював та виборював неначе останній шматок хліба. Бережімо славу тих, чиє ім'я навіки закарбоване на сторінках української історії.

Маргарита Годунко, студентка групи У-31

філологічного факультету

У рамках виконання положень угоди про співпрацю з кафедрою педагогіки дитинства і сім’ї Закладу освіти «Могильовський державний університету ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь) та кафедрою психології і педагогіки дошкільної освіти нашого вишу 14 березня 2017 р. відбувся Міжнародний науково-методичний вебінар «ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ПРОЦЕСУ ПІДГОТОВКИ СПЕЦІАЛІСТІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ». Модератором заходу була Лохвицька Любов Василівна – кандидат педагогічних наук, доцент зазначеної кафедри, заступник декана факультету педагогіки і психології з наукової роботи.

Урочисте відкриття здійснювали декани факультетів: від білоруських колег учасників вебінару привітала Комарова Ірина Анатоліївна – кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету педагогіки і психології дитинства; від української сторони Яценко Ліана Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету педагогіки і психології. У проведенні такого формату співробітництва взяли участь як члени кафедр, так і студенти спеціальності «Дошкільна освіта». Зокрема, до участі у вебінарі від білоруської сторони долучилися: Прокоф’єва Ольга Олегівна – завідувач кафедри педагогіки дитинства і сім’ї, кандидат педагогічних наук, доцент; Шишкіна Валентина Андріанівна – кандидат педагогічних наук, доцент (честь і гордість кафедри); Аніщенко Ольга Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент (взірець кафедри); Дедулевич Марина Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент; Ясєва Наталія Юріївна – старший викладач; Лусто Ірина Іванівна – старший викладач; Батура Ірина Миколаївна – старший викладач; Лукашкова Ірина Леонідівна – старший викладач; Мурашко Олена Анатоліївна – старший викладач; Здорікова Наталія Геннадіївна – старший викладач; Лобан Тетяна Іванівна – старший викладач; Можарова Тетяна Олександрівна – старший викладач; Єршова Наталія Вікторівна – викладач; Ашуєва Наталія Миколаївна – асистент (див. світлини). Професорсько-викладацький склад кафедри нашого вишу представляли Калмикова Лариса Олександрівна – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти; Гавриш Наталія Василівна – доктор педагогічних наук, професор, заступник завідувача кафедри з наукової роботи; Андреєва Тамара Титівна – кандидат філософських наук, доцент, заступник завідувача кафедри; Волженцева Ірина Вікторівна – доктор психологічних наук, професор; Лохвицька Любов Василівна – кандидат педагогічних наук, доцент; Дем’яненко Світлана Дмитрівна – кандидат педагогічних наук, доцент; Борисова Олена Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент; Харченко Наталія Валентинівна – кандидат педагогічних наук, доцент; Мисан Інна Володимирівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач; Литвишко Олена Миколаївна – викладач.

Обговорюючи актуальні питання підготовки спеціалістів дошкільної освіти, Комарова Ірина Анатоліївна – кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету педагогіки і психології дитинства ЗО «Могильовський державний університет ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь) у своєму виступі «Про якість підготовки фахівців системи освіти в умовах вищої школи» надала історичну довідку про заснування дошкільного фаху у їхньому закладі – це січень 1978 року, коли було покладено початок підготовки кадрів зі спеціальності «Педагогіка і психологія (дошкільна)» з присвоєнням кваліфікації «Викладач дошкільної педагогіки і психології. Методист з дошкільного виховання» на базі Могильовського педагогічного інституту імені А. А. Кулешова. Перші 50 студентів на денне відділення було прийнято у тому ж таки році, а в наступному – вже і на заочне. Як самостійна структурна одиниця факультет дошкільного виховання функціонує з грудня 1980 року, а вже в січні 1981 року було створено кафедру педагогіки і методики дошкільного виховання на факультеті дошкільного виховання (ФДВ). Естафету продовжила Прокоф’єва Ольга Олегівна – завідувач кафедри педагогіки дитинства і сім’ї, кандидат педагогічних наук, доцент ЗО «Могильовський державний університет ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь), яка зауважила, що на даний час науково-дослідницька робота співробітників кафедри ведеться за двома напрямами: вивчення проблем вдосконалення технологій професійної підготовки фахівців у галузі дошкільної освіти, а також проблем вдосконалення змісту психолого-педагогічного сприяння процесу становлення особистості дитини в дошкільному дитинстві. Наукові інтереси співробітників кафедри охоплюють питання дослідження особливостей впливу вимог сучасного світу до людини, як до суб’єкта професійної діяльності, як до особистості. Акцентуючи увагу на інноваційних підходах організації самостійної роботи студентів у процесі професійної підготовки, доповідач розкрила сутність здійснення генеративного підходу, що сприяє розвитку критичного мислення у студентів, стимулює до застосування інформаційних технологій під час виконання завдань самостійної роботи.

Провідні українські фахівці Калмикова Лариса Олександрівна – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти та Гавриш Наталія Василівна – доктор педагогічних наук, професор, заступник завідувача кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти з наукової роботи, виступаючи, зосередилися на актуальних проблемах підготовки фахівців дошкільної ланки у вітчизняній освітній системі, зокрема перша доповідь висвітлювала концепцію кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти з питання підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю 012 Дошкільна освіта, включаючи й історичну ретроспективу її заснування (1986 рік) і сучасні тенденції реформування дошкільної складової у системі вищої школи; друга – питання формування у майбутніх педагогів дошкільної освіти готовності до суб’єкт-суб’єктної взаємодії з дітьми. Наталія Василівна у своїй доповіді підкреслила, що настав час, коли головним вектором освіти має бути людяність і щиросердність у навчальному процесі. Вона поділилася застосуванням таких інноваційних методів як модеративний семінар, педагогічна максима, педагогічний логотип та ін. Виступи викликали неабиякий інтерес у білоруських колег. Власні напрацювання багаторічної викладацької діяльності запропонували Шишкіна Валентина Андріанівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки дитинства і сім’ї ЗО «Могильовський державний університет ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь) та Аніщенко Ольга Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки дитинства і сім’ї ЗО «Могильовський державний університет ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь).

Підводячи підсумки вебінару, обидві сторони дійшли до прийняття такого рішення: оскільки проблеми пошуку інноваційних підходів до процесу підготовки спеціалістів дошкільної освіти є тотожними як в українській освітній системі, так і в білоруській, то започаткована практика проведення вебінарів для обговорення спільних актуальних питань допоможе знайти шляхи і оптимальні заходи задля розв’язання піднятих завдань. Наостанок було окреслено коло подальших кроків для продовження плідної співпраці між кафедрами білоруського вишу та нашого.

З 11 по 13 березня в Харкові в палаці спорту «Локомотив» проходив чемпіонат України з армспорту серед дорослих. Понад двісті спортсменів з 22 регіонів боролися за нагороди.

Київщину на чемпіонаті представляли 17 рукоборців. У складі збірної області виступала викладач кафедри спортивних дисциплін і туризму педагогічного університету імені Григорія Сковороди Вікторія Царук. Вона здобула третє місце в боротьбі на ліву руку (вагова категорія +70 кг) і виконала норматив кандидата в майстри спорту. А в змаганні на праву руку поступилася в поєдинку за вихід у півфінал. Загалом провела 7 поєдинків.

Ще дві спортсменки з Київщини вибороли бронзові нагороди, а президент обласної федерації Дмитро Іонов – золото на праву і бронзу на ліву руки. У загальному командному заліку збірна посіла 8 місце. Лідер чемпіонату — Полтавська область.

Вікторія Царук успішно виступає на змаганнях із сумо. Цього року вона взяла «бронзу» на чемпіонаті Європи. А в армспорт, каже, прийшла з цікавості.

– Коли навчалася в університеті на факультеті фізичного виховання, у нас були змагання з армрестлінгу, і я там завжди перемагала. Тож мені цікаво було позмагатися з підготовленими спортсменками, щоб перевірити свої сили. На перших же обласних змаганнях мала дві перемоги і за три тижні поїхала на чемпіонат України, – розповідає спортсменка. –  На чемпіонаті робила ставку на праву руку, бо її краще відчуваю. Але праву руку краще відчувають усі! Хоча могла й тут потрапити в трійку, але отримала два фоли, а це поразка. Тобто в мене не вистачило техніки. Точніше, в мене її взагалі немає порівняно зі спортсменками, які тренуються роками. Я боролася лише за рахунок фізичних даних. У моїй віковій категорії виступали спортсменки, які мають розряд майстра спорту міжнародного класу. Просто постояти на п’єдесталі з ними – це вже велика честь.

У подальших планах Вікторії Царук – виступ на  Кубку України з армспорту. А щодо участі в змаганнях міжнародного рівня, каже, що це непросто.

 У мене 4-річна донька. І в першу чергу я мама. А тоді вже спортивні досягнення. Тому я їжджу на змагання, але в будь-який момент можу й відмовитися. Ще один фактор – гроші. Фінансування спорту в державі слабке. На чемпіонаті України ми самі винаймали житло, харчувалися за власний рахунок. Лише згодом нам обіцяють повернути кошти за дорогу і виплатити добові. А якщо брати участь у змаганнях міжнародного рівня, треба ще й сплатити стартовий внесок, – пояснює вона.

Спортсменка дякує підприємцю Анатолію Димі, який допоміг придбати футболку обласної федерації армспорту для виступу на чемпіонаті.

Інформацію надала Юлія Строчинська

Понеділок, 20 березня 2017 08:52

Нагороджено кращих читачів 2016 року!

Книги – морська глибина,

хто в них пірне аж до дна,

той хоч і труду мав досить,

дивнії перли виносить

І.Франко

 

Книга – невід’ємна частина життя кожної людини. Вона відкриває вікно в новий яскравий та незвіданий світ. Це справжня скарбниця мудрості.

Читаючи книги, ми збагачуємо свій словниковий запас, тим самим робимо себе набагато цікавішою людиною, як для самого себе, так і для оточуючих. І хоча зараз ми живемо у світі, де щоб дізнатися будь-яку інформацію, широко використовується Інтернет, та все ж книги не втратили своєї актуальності й донині. І доказом цього є відзначення переможців щорічного конкурсу «Читач року», який проводить бібліотека Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

    15 лютого в залі інформаційних ресурсів «Чумацький шлях» університету відбулося нагородження переможців «Читач 2016 року». З найтеплішими вітаннями до гостей звернулася директор бібліотеки Ольга Шкира, яка подякувала читачам за відданість книзі та бібліотеці, адже без читачів нема і бібліотеки.

    Цього року у номінації «За вміння використовувати довідково-бібліографічний апарат, за систематичне відвідування бібліотеки та шанобливе ставлення до книг і працівників бібліотеки» переможцями стали:

Тарас Нагайко (докторатн, керівник Центру усної історії);

Володимир Степашко (викладач);

Аліна Дубина (студентка 3 курсу історичного факультету);

Інна Захарчук (студентка 3 курсу філологічного факультету);

Владислав Ляшко (студент 3 курсу історичного факультету);

Ольга Мельник (студентка 3 курсу історичного факультету);

Владислав Олексієнко (студент 1 курсу факультету педагогіки та психології);

Катерина Шрубович (студентка 3 курсу філологічного факультету).

    Також у номінації «За багаторічну плідну співпрацю та популяризацію роботи фондів бібліотеки» подяками були нагороджені декан факультету фізичного виховання Віктор Куйбіда та психолог університету Тетяна Кузьменко.

    Справжнім подарунком для читачів та гостей свята стало музичне привітання від інструментального ансамблю «Берізки» під керівництвом викладача вишу Тамари Лисенко, які зачарували всіх грою на скрипці та баяні.  

Також із 14 по 30 березня в читальній залі «Чумацький шлях» проходять Дні інформування. До уваги користувачів книгозбірні представлено близько 400 друкованих видань з різних галузей знань. Левову частку викладки зайняла наукова література, яка була придбана університетом у видавництвах «Знання», «Академія», «Академвидав», «Наші книги», багато книжок бібліотека отримала у подарунок від наукової бібліотеки Запорізького національного університету, видавництва «Ірбіс-комікс», міжнародного благодійного фонду «Смолоскип», видавництва «Український пріоритет», громадської організації «Старий Дніпро», цивільного корпусу «Азов», Львівської міської ради, студентів та викладачів вишу. Окрім наукової, великий пласт художньої літератури, яку подарували книгозбірні гості під час презентацій своїх книг – Михайло Сидоржевський, Володимир Шовкошитний, Сергій Чирков, Олександр Фадєєв та інші.

    Шановні читачі! Нехай книга, незважаючи на високі новітні технології, для Вас завжди залишається хорошим другом, а читання дарує радість і приємні миті, наснагу до пізнання нового і непізнаного.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

2 березня  у найулюбленішому місці відпочинку переяславських студентів – НЦК «Зустріч» відбулася інтелектуально-розважальна гра «Хто зверху?», що за мотивами хоч і була суголосною з відомим телешоу, але по рівню емоцій і оригінальності конкурсної програми,однозначно, його перевершила.

    Під бурхливі оплески, суддя Вікторія Степанчук оголосила про початок змагального вечора та запросила на сцену капітанів команд суперників – Владислава Мірановича та Тетяну Васіянову, які вже за дві години разом зі всіма і мали дізнатись сакраментальну відповідь на головне питання вечора – то хто ж таки  зверху?

    Як і прийнято у форматі цієї розважальної гри, суперники спершу обмінялись взаємними колючими «люб’язнощами», а потім запросили на сцену свої команди. Відстоювати честь юнаків того вечора випало: квн-щику Івану Рябчуку, головному редактору студентської газети «С.М.С», заступнику з інформаційного забезпечення голови НСТУ Максиму Левченку та творцеві спільноти «Top People ПХДПУ» Сергієві Колодюку.  Опонували їм не менш відомі та запальні дівчата – голова Студентської ради природничо-технологічного факультету  Ольга Молонова та квн-щиці Ілона Горобей і  Анастасія Курильчук.

Під час першого конкурсу учасникам довелось відгадати хто ж вони, і що за зображення приховане з іншого боку плакату. Дійсно, кумедно було дивитись на спроби  Івана Рябчука та Ольги Молонової  відгадати що насправді вони мультяшні  персонажі – покемон Пікачу та героїня My Little Pony. Конкурс завершився нічиєю.

    В наступному конкурсі на долю учасників (кожна команда викликала на конкурс когось із опонентів) випала місію відгадувати пісні. Та не просто, а за текстом що заздалегідь був дубльований голосом пошукової системи «Google». Задача булла і справді не з легких, а багато відомих хітів того вечора отримали нове несподіване «звучання».

    Продовжили конкурсну програму завдання які знає чи не кожен прихильник телегри – складання слів із літер на животах та спинах конкурсантів, конкурс відгадування пісні у формі гри «Крокодил» тощо.

    В перервах між конкурсами позитивного тону святковому вечору надавали запрошені талановиті гості – співаки  Максим Рудич та Максим Левченко, а також відома в університеті команда КВН «Знайомі обличчя».

    Врешті за кількістю зароблених балів у нелегких конкурсах переконливу перемогу отримала чоловіча стать.

Даний формат заходу прийшовся місцевій публіці до смаку. Незабаром найкращі представники сковородинівського  студенства зберуться знову, аби вкотре перевірити – хто зверху!

    Максим Левченко

Образотворче мистецтво є специфічною і досконалою моделлю цілісного духовного впливу на особистість, сприяє розвитку образного мислення, пізнання, надбанню універсального людського досвіду.

Образотворча діяльність – одна з найдоступніших і емоційно захоплюючих форм творчості, яка справляє на людину чи не найефективнішу дію, адже завдяки своїй універсальності плідно розвиває її емоційно-чуттєву сферу, поглиблює знання, інтенсифікує візуальний і сенсорний досвід, формує загальну та естетичну культуру, а також  певною мірою впливаючи на внутрішній світ, залучає її до людських емоцій, виховує здатність орієнтуватися в навколишньому житті, пробуджує сприйнятливість до прекрасного, стимулює розвиток образного мислення, асоціативної пам'яті, художньої уяви. 

4 березня 2017 року  на базі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання педагогічного факультету Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася Всеукраїнська олімпіада з образотворчого мистецтва для учнів загальноосвітніх шкіл  і студентів училищ та професійних коледжів. В олімпіаді взяли участь 40 юних художників.

Метою проведення олімпіади з образотворчого мистецтва є пошук й підтримка обдарованих учнів, залучення молоді до творчої діяльності та активізація профорієнтаційної роботи.

Оцінювало творчі роботи молодих художників справедливе журі у складі декана педагогічного факультету, професора кафедри педагогіки, теорії та методики початкової освіти Наталії Ігнатенко, доктора мистецтвознавства, професора Тетяни Мартинюк, кандидатів педагогічних наук, доцентів кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання  Тетяни Носаченко, Ольги Стрілець, Оксани Смірнової, старшого викладача Романа Мотузка та  викладачів кафедри мистецьких дисциплін та методик навчання Олени Шпитальової і Зоріни Шакірової.  

 

Олімпіада з образотворчого мистецтва відбувалася у два тури. У першому турі учасники представляли творчі роботи з використанням різних технік образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (графіка, олійний та акварельний живопис, вишивка, аплікації). У другому турі кожен учасник мав виконати індивідуальну роботу малюнка із заданої постановки (ваза та яблуко на фоні нескладної драпіровки). Учасники чудово справилися із завданням, створивши колоритні роботи.

Олімпіада оцінювалася по трьох вікових категоріях: учні 6-9 класів, учні 10-11 класів та студенти училищ та коледжів.

Отже, за результатами оцінювання конкурсних робіт членами високоповажного фахового  журі, переможцями олімпіади серед учнів 6-9 класів стали:

1 місцеСофія Марушевська (м. Богуслав) (рис.5);

2 місцеЯна Ніколаєва (село Велика Каратуль) (рис.7);

3 місцеМарія Павлюк (м.Рогозів) (рис.4).

Серед учнів 10-11 класів перемогу здобули:

1 місцеІван Носко (м. Рогозів) (рис.3);

2 місцеВікторія Пєшкова (м. Переяслав-Хмельницький) (рис.1);

3 місцеМарина Сулима (м. Переяслав-Хмельницький) (рис.8).

    Серед учнів  училищ та коледжів місця розприділилися таким чином:

1 місцеАндрій Шкляр (м. Богуслав ) (рис.9);

2 місце  - Галина Сідіченко (м. Богуслав) (рис.2);

3 місцеЕльвіра Чашка (м. Канів) (рис.6).

Переможці були нагороджені дипломами та подарунками.

У рамках олімпіади для керівників та учасників олімпіади викладачами кафедри мистецьких дисциплін були проведені майстер-класи по виготовленню декоративної пластики, модульного орігамі та сувенірних шкатулочок.

Щиро вітаємо переможців та усіх учасників олімпіади і бажаємо подальших творчих успіхів. Адже, за влучним висловом Вінстона Черчілля: «Перемога сама по собі нічого не означає. Поразка – не смертельна. Мужність продовжувати – ось, що має значення».

Тож, дорогі наші митці,  творіть і зростайте, утверджуйте у світах силу і велич нашого святого і чистого українського мистецтва.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу

Напрямки роботи складаються із наступних секцій: 
– Історичні науки 
– Економічні науки 
– Математичні науки 
– Педагогічні науки 
– Політичні науки 
– Правові науки 
– Природничі науки 
– Фізична виховання і спорт 
– Філологічні науки 
– Філософські науки 

 

 

Реєстрація:

- для аспірантів та студентів: 

За матеріалами конференції друком вийде збірник "Наукові горизонти" (Випуск ІІ).
 
З повагою, оргкомітет НСТ університету!
 

 

І не однаково мені,
Як Україну злії люди,
Присплять, лукаві і в огні,
Ії обкраденую збудять,
Ох, не однаково мені!

 Т. Шевченко

Ці рядки і сьогодні луною відгукуються в серці кожного українця. Глибина філософської думки Тараса Григоровича Шевченка, широкі обрії його натхнення і таланту дійсно неосяжні. Тарас Григорович завжди був нашим сучасником і зараз, як ніколи, він поруч з нами.

9 березня з нагоди пошанування пам’яті видатного українського поета Тараса Шевченка в конференц-залі імені Василя Сухомлинського Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася зустріч із відомим краєзнавцем, шевченкознавцем, колекціонером Кобзарів Володимиром Портянком. Організатором зустрічі виступила кафедра української літератури та методики навчання імені М. Максимовича та бібліотека вишу на чолі з директором Ольгою Шкирою.

З вітальним словом до гостей звернулися директор бібліотеки вишу Ольга Шкира і кандидат педагогічних наук, доцент, керівник науково-навчального центру Шевченкознавства Олена Кулик, які привітали гостей та підкреслили величезне значення впливу творчості Тараса Григоровича на самосвідомість сучасного молодого покоління.Щиро та проникливо прозвучав виступ доктора філологічних наук, кандидата педагогічних наук, професора Ганни Токмань, яка зачитала уривок про українського Кобзаря зі своєї книги «Екзистенціально-діалогічне прочитання художнього тексту: Вибрані студії».

З надзвичайним інтересом та захопленням слухали глядачі поезію Тараса Шевченка, яку продекламували учні загальноосвітньої школи №7 та студенти філологічного факультету МаргаритаГодунко та Вікторія Марченко. Діти розчулили всіх своїм щирим виконання і отримали в нагороду та в підтримку бурхливі оплески.

Неабиякий інтерес у присутніх викликав також виступ гостя свята – заслуженого діяча культури України, випускника Київського національного університету будівництва та архітектури, колекціонера творів Шевченка та матеріалів про нього, організатора шести музеїв Кобзаря у різних регіонах України, і просто небайдужої та щирої людини – Володимира Портянка.

Володимир Костянтинович – будівельник за фахом, а його хобі – вивчення творчості Тараса Шевченка. Він заворожив усіх цікавою та змістовною розповіддю про своє ставлення до постаті Шевченка, продемонстрував ексклюзивні експонати власної колекції «Кобзарів»:

    – Я народився у селі Селище Корсунь-Шевченківського району, а це недалеко від Моринців. Тому вважаю себе земляком Тараса Григоровича і це найбільша моя нагорода. Мій батько за освітою був учителем української мови та літератури. Мав чималу домашню бібліотеку, в якій я згодом знайшов два унікальні Кобзарі — 1940 року виданий у Кракові, який був з батьком на фронтових дорогах та 1939-го, що пережив війну в нас дома, в окупації.

     Утім, найбільше мою душу «стривожив» Шевченко, коли старший син Віталій понад 35 років тому, здаючи зі школярами макулатуру, знайшов серед непотрібних книжок ротопринтне видання «Кобзаря» 1840 року. У мене тоді защеміло серце. Після цього випадку в мені прокинувся шевченкофіл.

    На завершення зустрічі Володимир Портянко зачитав дві власні поезії про українського генія,  які покладені на музику та відповів на численні запитання від студентів та гостей.

        Після заходу всі бажаючі могли ознайомитися із книжковою виставкою колекції особової бібліотеки Володимира Портянка «Кобзар – феномен української культури» та переглянути виставку творчих робіт студентів педагогічного факультету під чарівною назвою «Весняні квіти розцвіли у лісі ранньої пори…»; колекцію картин на якій представлені декоративні квіти виконані у стилі Петриківського розпису (керівник кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Носаченко); колекцію картин у стилі олійного живопису «Батьківська хата. Панорамні роботи» (керівники: старший викладач, член Національної спілки письменників України Роман Мотузок та кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Стрілець); колекцію вишитих картин «А над цвітом українська вишивка цвіте» (керівники: викладачі Заріна Шокірова та Інна Рубан) та помилуватися колекцією картин у техніці живопису «Моя квітуча Україна» під керівництвом викладача кафедри мистецьких дисциплін та методик навчання вишу Олени Шпитальової.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Вівторок, 07 березня 2017 23:19

Дорогі жінки!

За доброю традицією зі святом 8 Березня приходить весна. І в цьому є певна закономірність. Бо жінка, як і весна, несе у світ особливу й велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність. Із прадавніх віків жінку в Україні величали Берегинею. Поняття Батьківщина, Україна, Мати однаково дорогі для кожного з нас. Саме Ви оточуєте близьких людей любов’ю й увагою, і, незважаючи на численні турботи, пов’язані з роботою і родиною, даруєте їм спокій і щастя. Ви не забуваєте ділитися своїм теплом, підтримуючи добрим словом, надихаючи на подвиги, творчість, працю.

Щиросердечно вітаючи всіх із Міжнародним жіночим днем, низько вклоняємося Вам, дорогі матері, дружини, сестри, доньки, колеги. Від усього серця дякуємо, що Ви завжди поруч із нами, що своєю повсякденною роботою і громадською діяльністю примножуєте добру славу і здобутки нашої держави. Щедро зичимо Вам міцного здоров’я і довголіття, щастя й достатку. Нехай у Ваших оселях завжди лунає дитячий сміх, панує злагода та любов. Вічної Вам весни і молодості!

Ректорат, профком, редакція газети «Педагогічні обрії»

Сторінка 1 із 13

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1