Super User

Super User

10 вересня у Фастові на території СК «Машинобудівник» відбувся Кубок Київської області з армспорту. За перемогу змагалися збірні Переяслав-Хмельницького, Києво-Святошинського, Бориспільського та Фастівського районів. Переяславщину представляли 19 спортсменів.

– Для нашої команди – це другі змагання на Кубок області, – зазначив Віктор Сулима, голова Переяслав-Хмельницького міськрайонного філіалу Київського обласного осередку Федерації армспорту України. – У минулому році ми виграли три золоті медалі, а в цьому – одинадцять. У підсумку здобули перше загальнокомандне місце і привезли додому кубок.

Три золоті медалі приніс нашій команді Богдан Невмержицький (вагова категорія 90 кг) – в боротьбі на праву й ліву руки та в абсолютній першості на праву руку. По дві найвищі нагороди в Олексія Микитюка (категорія 60 кг), Дениса Бичка (70 кг) та Романа Греченюка (80 кг). Владислав Прокопенко (категорія 90 кг) здобув «срібло» в боротьбі на праву руку. Вдало виступив і Олег Іванюта, який посів п’яте місце в боротьбі на праву руку серед 17 спортсменів у категорії понад 110 кілограмів, найчисельнішій у турнірі.

Серед жінок тріумфувала переяславка, викладач кафедри спортивних дисциплін і туризму Переяслав-Хмельницького вишу Вікторія Царук – два золота в категорії понад 60 кг. Нагадаємо, що в цьому році вона стала призеркою чемпіонату України з армспорту.

У мене права рука була травмована, я взагалі не розраховувала на перемогу. Але обрала правильну тактику і виграла, – розповіла Вікторія Царук. – Я змагалася із сильними конкурентками. Тож після турніру були «забиті» м’язи, розтягнені зв’язки, синці. Але вже наступного дня  пішла на тренування із сумо.

Переяславські спортсмени побували на змаганнях у Фастові за фінансової підтримки райдержадміністрації та виконавчого комітету міської ради.

***

На День міста біля будівлі районного будинку культури відбулися міськрайонні змагання з армрестлінгу. В абсолютній першості серед чоловіків переміг Микола Петров, друге місце у Віктора Сулими, третє – у Юрія Селезньова. Серед жінок перемогла Вікторія Царук, другою стала Анна Скорик, третьою –  Вікторія Білозуб.

Інформацію надала Юлія Строчинська

 

20 вересня студенти факультету педагогіки і психології Переяслав-Хмельницького педагогічного вишу разом зі своїм викладачем Наталією Янц взяли участь у семінарі «Молодь на ринку праці», який  відбувся у Переяслав-Хмельницькому центрі зайнятості. Його директор Любов Красова ознайомила студентську молодь з особливостями роботи служби зайнятості, із послугами, які вона надає, актуальними вакансіями на ринку праці тощо.

Також студенти відвідали групові заходи: «Презентація роботодавця», «Тренінг-фінансова обізнаність для впевненого майбутнього». Обговорювалися питання можливості проходження практики в установі, поєднання навчання та підробітку та інші.

Кожного року наприкінці вересня на території університету відбуваються міні-свята, після яких студенти першого курсу гордо можуть називати себе студентами. Цей рік – не  виняток.

19 вересня відбулася традиційна посвята у студенти факультету педагогіки та психології. Цього дня яскраві червоні футболки майоріли скрізь. Наче метелики на троянду, зліталися психологи, дошкільнята, соціальні працівники. На початку свята декан факультету Ліана Яценко побажала першокурсникам успіхів та натхнення у навчанні, а також оголосила клятву факультету, а студенти, в свою чергу, пообіцяли дотримуватися головних життєвих принципів справжнього студента факультету. З напутніми словами до студентів-першокурсників звернулися також заступник декана з виховної роботи Зоя Гуріна та куратори груп: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Нінель Химич, викладач кафедри психології Віталій Богуш з побажаннями творчої наснаги, легких сесій та незабутніх моментів студентського життя.

Посвята у студенти – це старт студентського життя. З цієї нагоди креативні та відкриті студенти факультету педагогіки та психології влаштували для першокурсників надзвичайне дійство. Щоб стати повноцінними студентами, першокурсникам випала місія пройти ряд  випробувань.  Ці невеликі, але цікаві випробування показали, що стати студентом не так уже й просто.  Студентів першокурсників розмальовували фарбами, що вже стало доброю традицією на  факультеті. Яскраві фарби символізують насичене життя, позитивні емоції та майбутні здобутки студентів у своїх починаннях.Студенти виконували різноманітні завдання, які їм попередньо підготували старшокурсники – лунали девізи, клятви, побажання… Щасливі усмішки милували око усіх присутніх на цьому святі.

Завершилося свято смачним частуванням справжньої студентської каші на лузі.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

21 вересня православні та греко-католики в Україні святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Це свято ще називають «осениною» – адже цього дня за народним календарем настає осінь. З нього починається річне коло церковних свят, і його вважають, днем всесвітньої радості.

За церковними переказами, Богородиця народилася за тих часів, коли релігія була в занепаді. Марія була обрана на роль матері Ісуса Христа, оскільки була дуже благочестива. Вона слухняно навчалася в монастирі, сумлінно вивчала Святе Письмо, а отже, якнайкраще підходила для виконання важливої місії народження Сина Божого.

Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.

Цього дня жiнки, в яких немає дiтей, справляють обiд i запрошують бiдних — «щоб молилися Богородицi за їхніх дiтей». Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.

Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. У ці дні не працювали, не постували, а після молитов у храмі збирали веселі гостини. Урочистості підкріплювалися святковим застіллям. Окрім обов’язкових рибних страв, готували всілякі м’ясні: борщ із свининою чи птицею, печеню з м’ясом, різноманітну городину, фаршировану м’ясною начинкою, голубці, пироги, млинці, вареники. Звичайно, багато страв готували і з сиру. Цей сезон передбачає широке вживання свіжих овочів і фруктів.

     З цього дня  вже можна було засилати сватів до дівчат. «Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста». Якщо ж молоді вже зіграли весілля, то в цей день до них у гості йде рiдня, а молодим треба звiтувати перед гостями про своє подружнє життя. Молоді також йдуть в гості: як правило, до батькiв молодої разом з свекром i свекрухою для встановлення та пiдтримки добрих стосунків мiж невiсткою та батьками чоловiка і мiж родинами сватiв.

Для пасічників це був останній термін утеплення вуликів на зиму, а власники овець завершували удруге їх стригти.

Під цю пору зазвичай холоднішає, дні стають похмурими. У цей час в Україні часто йдуть дощі, а тому й примовляють у народі: «Друга Пречиста дощем поливає».

Прислів’я і приказки про Другу Пречисту:

Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста.

Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо.

Пречиста – картопля чиста.

Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає.

Шановні студенти, викладачі та співробітники вишу!

Вітаємо Вас зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту, миру та затишку в сім’ї. Нехай у всіх планах і починаннях Вас супроводжують яскравий успіх і творчі перемоги. Нехай Пречиста  Мати  всіх оберігає, Ангел Господній на крилах тримає, Ісус Христос здоров’я посилає.  Божого Вам благословення на повсякчас, на многії і благії літа!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

Шановні друзі!

Колектив редакції «Педагогічні обрії» запрошує до співпраці викладачів, співробітників та студентів 1-6 курсів усіх факультетів Переяслав-Хмельницького ДПУ імені Григорія Сковороди.

Чекаємо від вас заміток про події навчального, наукового, культурно-масового, спортивного життя ваших груп, факультету чи всього університету, а також авторських поезій чи прозових творів.

Приймаються також статті про цікавих особистостей університету (викладачів, співробітників і студентів). Матеріали бажано супроводжувати якісними фотознімками.

Замітка повинна містити:

  1. Назву;

  2. Повне ім’я та прізвище автора, назву групи, в якій навчається та факультету;

  3. Точну дату та місце події;

  4. Повні імена та прізвища організаторів заходу й тих, хто був у ньому задіяний.

Обсяг замітки – до одного аркуша формату А-4, набраної 14 шрифтом в Times New Roman.

Контактні дані:

Ауд. 100 (напроти кафе «Гурман»)

Моб. Тел.. 063-726-43-72 – Ольга Михайлівна

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Бажаємо творчих успіхів!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

Із 20 по 27 серпня на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди втретє було проведено міжнародний студентський україно-датський табір під гаслом «Демократія, права людини, різноманіття та інтернаціоналізація українського суспільства». Із дружнім візитом до Переяслав-Хмельницького вишуприбуло 11 студентів із Данії та 3 студентки із Туреччини. Серед них майбутні лікарі, політологи, мистецтвознавці, фізики, філософи.

Основними цілями табору було залучення студентів нашого університету та студентів з Данії і Туреччини до активної співпраці, зміцнення зв’язків між країнами, сприяння обміну досвідом між студентами під час проведення круглих столів, семінарів та тренінгів.  Однією з основних цілей було також вдосконалення та вивчення іноземних мов, проведення програм та проектів, які сприяли розвитку здібностей молоді.

Міжнародний відділ університету під керівництвом Оксани Ковтун організував для гостей круглі столи, семінари, диспути, культурні та оздоровчі заходи. Для налагодження дружньої атмосфери між студентами, було проведено різноманітні заходи, такі як екскурсії по місту, спільне проводження дозвілля, заняття спортом, відвідання різних психологічних тренінгів, які проводила психолог вишу Тетяна Кузьменко та мистецьких майстер-класів.Найбільший інтерес у гостей викликало обговорення таких тем, як «Демократизація, інтернаціоналізація та європеїзація Українського суспільства: майбутнє та перспективи», «Права людини та права молоді».

Також гості з Данії і Туреччини мали можливість здійснити подорож знаменитими музеями Переяслава-Хмельницького та побувати в Києво-Печерській Лаврі (м. Київ).

Перебування у таборі принесло учасникам море задоволення та нових, цікавих ідей для подальшої співпраці.  

Прес-служба університету

 

Вівторок, 05 вересня 2017 17:07

До уваги науковців!

При оформленні статей до міжнародних науковометричних баз даних обов'язковим є дані про афіліювання авторів (адресні відомості про місце роботи).

Рішенням Вченої Ради ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», від 19 червня 2017 року,протокол № 9 рекомендовано використовувати у наукових публікаціях назву Університету англійською мовою  Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda State Pedagogical University

(назва відповідає Статуту університету)

Субота, 02 вересня 2017 00:00

Щасливої дороги у країну знань!

З приходом осені настає найчудовіша пора – пора навчання. Це найщасливіші роки у житті кожної молодої людини.

1 вересня на поріг Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди стало молоде поповнення студентів. З цієї нагоди біля центрального корпусу відбулися урочистості, присвячені Дню знань і посвяті у студенти абітурієнтів 2017 року.

Свято розпочалось з урочистої лінійки за участю керівництва, співробітників, студентів та гостей ДВНЗ. Зі словами вітань та побажанням успіхів у навчанні до першокурсників звернувся ректор університету, доктор історичних наук, професор Віктор Коцур. У своєму виступі ректор підкреслив,  що професія вчителя  – від Бога і бути навчителем учителів – найпочесніше ремесло. Віктор Петрович від імені професорсько-викладацького складу університету привітав першокурсників із прийдешнім Днем знань та пообіцяв і надалі примножувати подвиг славетних учителів.

Також студентську молодь в цей святковий день привітав почесний гість свята  – заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, який у своєму виступі відзначив, що немає благороднішої професії за вчительську, та побажав студентам великої сили волі до опанування знань, особливо в час становлення нової Української Держави.

До вітальних слів з нагоди Дня знань долучилися  також міський голова Тарас Костін, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, професор, завідувач кафедри іноземної мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Ганна Турчинова, член Спілки журналістів України Іван Шпиталь.

За багаторічною традицією ректор університету Віктор Коцур вручив першокурсникам символічний студентський квиток та ключ до знань.

Родзинкою свята стали музичні вітання у виконанні Юлії Канбарової, Юлії Жупини, Анастасії Петрової та Азубікє Чіджоке.

Після урочистої лінійки заступник Міністра освіти України Максим Стріха прочитав лекцію для студентів вишу на тему «Данте Аліг’єрі. Світ. Україна».  

Таким і запам’ятався університет того дня – світлим, затишним, барвистим і сяючим від теплих посмішок студентства. То нехай Бог дарує всім, хто став частиною його життя, щастя, благополуччя, добробут та процвітання, хай університет завжди буде таким красивим, сучасним і молодим, яким він є сьогодні!

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Фото – Віктора Сокола

 

Шановні студенти, викладачі, працівники вузу!

Вітаємо вас із початком нового навчального року.  Прийміть сердечні побажання міцного козацького здоров’я, світлої долі та життєвої удачі, радості і добра. Хай щедрими зернами любові засівається в будні й у свята ваша життєва нива!  Бажаємо успіхів у навчанні і праці, творчості, натхнення, здобуття нових висот.

Ректорат, профком, редакція газети «Педагогічні обрії»

 З 25 по 29 травня в місті Харків проходив Чемпіонат України з сумо серед молоді та дорослих. За збірну команду Київської області виступало 14 переяславців. Одинадцять із них приїхали додому з медалями різних ґатунків

Бронзовими призерами чемпіонату стали студенти Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди: Віталій Самійленко, Юлія Загура, Катерина Панченко, Наталія Кондратюк, Сергій Зінченко та Марина Круглова. Срібні медалі вибороли Вікторія Царук (викладач кафедри спортивних дисциплін та туризму вишу), Інна Куріленко, Оксана Бабич. Золоту медаль та звання чемпіонки у своїй ваговій та віковій категорії отримала Ірина Чорнобай. Абсолютною чемпіонкою у тяжкій вазі стала Іванна Березовська. Шість спортсменів виконали норматив Кандидата в Майстра спорту України.
    Вітаємо тренера Сергія Безкоровайного та його вихованців з успішними виступами на змаганнях та бажаємо подальших перемог.

Прес-служба  університету

Сторінка 1 із 17

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1