Super User

Super User

22 травня до Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди вкотре завітала почесна гостя університету із Німеччини, президент Німецько-українського наукового об’єднання (НУНО), доктор філософії, професор, член-кореспондент УВАН, Почесний академік АН ВШ України Дарина Тетерина-Блохин з сином Валентином та невісткою Ольгою. Візит пані Дарини до Переяслава невипадковий, адже саме в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті 22-23 травня відбувалася Міжнародна наукова конференція «Німецько-українські зв’язки: минуле, сучасне та перспективи розвитку взаємовідносин», яка була присвячена одразу декільком ювілейним датам: 15 річчю від Дня смерті українського літературознавця, театрознавця, професора Українського вільного університету та Людвіг-Максімільянс університету в Мюнхені, громадського і політичного діяча, члена проводу Організації українських націоналістів, автора багатьох наукових праць, вченого європейської величини Юрія Бойка-Блохина, 10-літтю діяльності Німецько-українського наукового об’єднання імені професора Юрія Бойка-Блохина, 10-літтю заснування Архіву-Музею родини Блохин при Переяслав-Хмельницькому університеті імені Г. Сковороди та ювілею професора пані Дарини Блохин.

Організаторами конференції виступили Німецько-українське наукове об’єднання імені професора Юрія Бойка-Блохина, фонд та музей родини Блохин у Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті і бібліотека вишу.

З вітальним словом до усіх присутніх звернулася Дарина Блохин, яка подякувала за багаторічну співпрацю з Переяслав-Хмельницьким університетом імені Григорія Сковороди  та побажала усім земного щастя. Слова вітання прозвучали від ректора вишу, академіка Віктора Коцура. Він виконав почесну місію – нагородив пані Дарину та її сина Валентина відзнакою університету та медаллю з нагоди 30-річчя Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, а також вручив лист-вітання з нагоди 10-літнього ювілею НУНО в Німеччині, Президентом якого є Дарина Блохин.

Ще одним захоплюючим подарунком для усіх гостей став музичний подарунок від аматорського камерного хору під керівництвом Олени Борисової. У його виконанні прозвучали чудові пісні «Стоїть явір над горою», «Чуєш, брате мій» та «Гай зелененький», які додали усім більш святкового настрою.

До слів-привітань долучилися проректор з наукової роботи Сергій Рик, ректор Ніжинського університету імені М. Гоголя Олександр Самойленко, колишній ректор цього вишу, а також батько Олександра – Григорій Самойленко, український історик, археолог Олександр Колибенко, який від імені адміністрації музею НІЕЗ «Переяслав» вручив пані Дарині подяку за вагомий особистий внесок та багаторічну співпрацю з музеєм, доктор педагогічних наук Ганна Токмань, яка подарувала власні книги та багато інших вітань цього дня прозвучали від гостей.

Надзвичайно несподіваним подарунком для пані Дарини стала книга «Бібліографічний покажчик наукових праць Дарини Блохин» від університетської книгозбірні, яку вручила директор бібліотеки Ольга Шкира.

Після пленарного засідання робота продовжилася по секціях. На секційних засіданнях з концептуальними засадничими доповідями виступили провідні науковці України, доценти, професори.

У рамках роботи конференції діяла виставка видань Дарини Блохин та Німецько-українського наукового об’єднання, з якою всі могли ознайомитися та знайти цікаву інформацію.  

Ввечері на всіх чекала святкова концертна програма від юних артистів університету, яку підготував колектив соціально-гуманітарного відділу.

23 травня відбулося підбиття підсумків конференції. Дарина Блохин подякувала усім за участь та побажала подальшої тісної співпраці.

Конференція пройшла на високому науковому рівні в дусі дискусій та з великим зацікавленням до піднятих питань.

Після плідної роботи учасники наукового зібрання мали змогу завітати з екскурсією до Музею-Архіву родини Юрія та Дарини Блохин, який працює в читальному залі «Чумацький шлях» Переяслав-Хмельницького педагогічного університету. Збережені в ньому архівні матеріали надають вагомі фактологічні відомості про наукову, політичну діяльність Юрія Бойка-Блохина, допомагають повніше і глибше уявити життєву та творчу біографію митця, осягнути велич його постаті в історії, літературі, науці. Також гості нашого вищого навчального закладу відвідали славні музеї Переяслава-Хмельницького та здійснили прогулянку по історичному місту.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

23 травня природничо-технологічний факультет Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди відсвяткував свій маленький ювілей – 5 років! З нагоди свята в університеті відбувся святковий концерт.

     З вітальним словом до гостей звернувся декан факультету Олексій Гончаренко, зазначивши:

     – Кожного року наш факультет відкриває свої двері для здібної молоді, яка хоче отримати ґрунтовні та сучасні знання. За короткий час навчання та з перших років роботи факультет стає другим домом. Викладачі дають найголовніше – путівку у життя… Студенти ж – не дають викладачам старіти та сумувати. Факультет, без зайвих, слів може гордитися своїми досягненнями у підготовці фахівців.

      Олексій Миколайович  висловив щиру подяку викладачам факультету за натхненну працю і постійне самовдосконалення, а студентам побажав цілеспрямованості, енергії та успіху в усьому. Також підкреслив, що досягнення факультету – це результат зусиль всієї команди університету. З нагоди свята нагородив почесними грамотами кращих студентів факультету. До вітальних слів долучилися  заступники декана Катерина Ковальська та Олег Хищенко, які побажали студентсько-викладацькому складу взаєморозуміння, спільної продуктивної роботи над майбутніми цікавими проектами, радості від успіхів та досягнень.

Також до вітань долучився новообраний студентський декан факультету Володимир Сонько, побажавши факультетові подальшого процвітання та розумних і талановитих студентів.

Родзинкою свята став святковий концерт підготовлений студентами факультету. Ювілярів вітали заслужений артист України Павло Мережук, український поет і пісняр Олександр Демиденко, який зачитав  вірш-привітання для винуватців свята, випускник факультету, заслужений артист України Ярослав Гавюк та юні артисти університету.

         За приємними вітаннями, спогадами і побажаннями непомітно злетів час святкової зустрічі. День народження природничо-технологічного факультету подарував усім хороший настрій, радісне піднесення і відчуття особистої причетності до справ та життя улюбленого університету.

Хай факультет процвітає здобутками свого колективу на довгі і щасливі роки! 

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

За таким тематичним спрямуванням 23 травня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу (дитячий садок) спеціального типу № 29 «Ластівка» м. Черкаси (відповідно до наказу № 44 від 28.04.2017 нашого вишу) на виконання Закону України «Про вищу освіту» № 1556-VII від 01.07.2014 (ст. 30 щодо створення експериментальних майданчиків) та в рамках реалізації положень угоди про співпрацю з кафедрою педагогіки дитинства і сім’ї Могильовського державного університету ім. А. А. Кулешова (Республіка Білорусь) відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар-практикум. Учасники зазначеного наукового зібрання, а ними були науковцікафедри психології і педагогіки дошкільної освіти нашого університету та кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», практичні працівники дошкільних навчальних закладів (завідувачі, методисти, психологи) м. Черкаси, дошкільного навчального закладу № 7 «Берізка» м. Переяслава-Хмельницького Київської обл., дошкільного навчального закладу № 3 «Смородинка» м. Лубни Полтавської обл. (вказані заклади також уклали угоди про співпрацю з нашим вишем) обговорювали питання, що акумулювалися в темі семінару «Реалізація завдань морального виховання дітей дошкільного віку: калейдоскоп психолого-педагогічного супроводу». Всіх присутніх гостинно зустріла завідувач Єрмоленко Л.О., яка є випускницею факультету педагогіки і психології, спеціальність «Дошкільна освіта». З вітальними словами до присутніх звернулися: методист міського методичного кабінету дошкільної освіти м. Черкаси – Корнелюк Л.П.; декан факультету педагогіки і психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» - Яценко Л.В.; заступник декана факультету педагогіки і психології з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, науковий керівник дослідно-експериментальної роботи з теми «Я-моральний: особистість дошкільника у сучасному світі» нашого вишу – Лохвицька Л.В.; доктор педагогічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» - Андрющенко Т.К.; вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 7 «Берізка» м. Переяслава-Хмельницького Київської обл. - Михайленко О.В.; завідувач дошкільного навчального закладу № 3 «Смородинка» м. Лубен Полтавської обл. - Шимченко Т.А. Вказані останні виступаючі також є випускниками нашого вишу, тож доречним було проведення представниками деканату профорієнтаційної роботи і презентування флаєрів про ті спеціальності, які є на факультеті.

Під час роботи присутні переглянули чотири заняття з дітьми дошкільного навчального закладу (дитячий садок) спеціального типу № 29 «Ластівка» м. Черкаси у різних вікових групах з використанням ляльок-«моральних путівників»: у молодшій групі № 3 «Добре серце маєш – всім допомагаєш» (вихователь Чуднівець Т.М.); у середній групі № 1 «Чому навчають казки» (вихователі Забожко Т.М., Путря С.С.); у середній групі № 5 «Люби свою родину» (вихователь Крохмаль І.Ю.); у старшій групі № 6 «Добрі справи робити і завжди їм радіти» (вихователь Горбенко Н.М.). У блоці теоретико-методичного модуля «Методичний калейдоскоп психолого-педагогічного супроводу морального виховання дітей дошкільного віку» була заслухана доповідь Лохвицької Л. В. «Моніторинг рівня моральної вихованості дошкільника» та обговорені учасниками семінару питання методичного забезпечення технології психолого-педагогічного супроводу морального виховання дітей дошкільного віку. 

Також були підписані угоди про співпрацю між дошкільними навчальними закладами: (дитячий садок) спеціального типу № 29 «Ластівка» м. Черкаси, № 7 «Берізка» м. Переяслава-Хмельницького Київської обл. і № 3 «Смородинка» м. Лубен Полтавської обл. щодо впровадження програми дослідно-ексспериментальної роботи з теми «Становлення основ моральної вихованості у дітей дошкільного віку в умовах освітніх трансформаційних процесів сьогодення».

Загалом на семінарі відбувся конструктивний діалог між науковцями і практиками в аспекті реалізації завдань морального виховання дітей дошкільного віку.

18 травня в конференц-залі імені В. Сухомлинського Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Україна в сучасному європейському просторі в умовах зовнішньополітичних викликів». У роботі конференції взяли участь молоді вчені, аспіранти та студенти провідних вищих навчальних закладів та установ.

Конференція розпочалася з урочистого відкриття, яке здійснив ректор вишу, академік Віктор Коцур, привітавши учасників, гостей та побажавши усім плідної роботи та цікавого дискурсу. На урочистому відкритті також виступили: керівник секретаріату комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Тетяна Блистів, голова ГО «Асоціація професіоналів з національної безпеки» Володимир Колесник, доктор політичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач відділу соціально-політичної історії Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України Марія Кармазіна, кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв Роман Безсмертний та інші.

 Проблематика конференції охопила широкий спектр наукових  питань: громадянське суспільство в умовах євроінтеграційного розвитку; сучасні проблеми політичної системи України, зокрема, проблема співвідношення державної влади на місцях та місцевого самоврядування; система балансу влади у політико-правовій системі України; зміни до Конституції як засіб політичної модернізації України; виборча система як спосіб селекції політичної еліти України; державна служба як форма адміністративно-виконавчої влади в Україні; етнополітичні процеси в Україні в ХХІ столітті; проблеми етнічності у постбіполярній міжнародній системі;  феномен «гібридної війни» та її наслідки для України; інформаційний вимір в умовах «гібридної політики (війни)»; Україна в системі європейської безпеки і співробітництва.

Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді.

Після наукового обговорення учасники мали змогу здійснити надзвичайно цікаву подорож історичним містом та відвідати музеї Переяслава-Хмельницького.  

Редакція газети «Педагогічні обрії»

 

  Наукова робота в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди є невід’ємною складовою частиною підготовки висококваліфікованих фахівців, а характерною рисою вченого є органічне поєднання дослідницьких і педагогічних якостей. Тому вже традиційно з 15 по 23 травня в університеті проходить Всеукраїнський фестиваль науки. Це традиційний щорічний захід, упродовж якого кожен факультет вишу проводить турніри, науково-практичні конференції, олімпіади, круглі столи, конкурси, кафедри готують експозиції своїх науково-методичних здобутків, відбуваються студентські слухання, презентації різних наукових та навчальних програм та багато іншого.  

      Метою проведення наукового фестивалю є подальша популяризація науки, залучення молоді до наукових досліджень, широке інформування суспільства про наукові досягнення й практичні розробки у вищому навчальному закладі, поліпшення контактів між науковими установами та широкою громадськістю, представниками ділових кіл.  У рамках фестивалю, було заплановано проведення багатьох різноманітних за формою й змістом заходів, розрахованих не тільки на науковців, але й на рядових громадян.

        15 травня відбулося офіційне відкриття Всеукраїнського фестивалю науки. Отож, у перший день Всеукраїнського фестивалю науки в університеті відбулася презентація наукових досягнень науковців закладу. Слід підкреслити, що завдяки системі управління якістю освіти в університеті успішно підвищується рівень педагогічної майстерності молодих викладачів, науково-методичного забезпечення науково-дослідної роботи студентів та аспірантів. Університет створює умови для поглибленої наукової підготовки фахівців вищої кваліфікації на засадах взаємодії освіти та науки.

  18 травня в конференц-залі імені Василя Сухомлинського відбулося спільне засідання Вченої ради та ректорату Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, присвячене Дню науки — 2017.

 Розпочалося засідання Вченої ради із надзвичайно приємної події – нагородження ювілейними медалями ветеранів праці та науково-педагогічних працівників – фундаторів університету з нагоди 30-річчя Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відповідно до наказу №56 від 11.05.2017 року.

       Відкрив урочисте засідання ректор вишу, професор, доктор історичних наук, академік  Віктор Коцур, який наголосив на тому, що нині наука є визначальним чинником прогресу суспільства. З року в рік студентство збільшує свої запити щодо наукових знань. Віктор Петрович ознайомив із програмою засідання, зосередивши увагу присутніх на тому, що на зібранні буде підведено підсумки науково-дослідної роботи в університеті за 2016 рік, обговорено і окреслено перспективи на поточний рік.

     Проректор із наукової роботи Сергій Рик розповів присутнім про сьогодення університетської науки. Його ґрунтовна доповідь містила інформацію про відзнаки, які отримав наш університет на Міжнародних виставках. Сергій Миколайович розповів про фундаментальні дослідження у галузі природничих, суспільних і гуманітарних дисциплін, розвиток держбюджетної тематики, загальний обсяг видань. У доповіді Сергія Рика було широко висвітлено міжнародну діяльність та функціонування електронного архіву університету — інституційний репозитарій.

     Особливо ґрунтовною була доповідь провідного фахівця міжнародних відносин міжнародного відділу Оксани Ковтун. У своїй доповіді вона окреслила перспективи інтернаціоналізації навчально-наукового процесу в університеті. Звернула увагу на основні пріоритети стратегії інтернаціоналізації.

        Голова наукового студентського товариства університету Оксана Луцик підсумувала науково-дослідну роботу студентів за навчальний рік.

       Завершилося засідання відзначенням викладачів та студентів університету. Також було оголошено рейтинг кафедр та факультетів по науковій роботі.

Рейтинг кафедр за 2016 рік:

Місце

Кафедра

Бали

1

Професійної освіти

1309

2

Документознавства

1282

3

Медико-біологічних дисциплін і валеології

1248

4

Фінансів, банківської справи та страхування

1245

5

Історії та культури України

1173

6

Філософії

1100

7

Економіки

957

8

Української лінгвістики і методики навчання

940

9

Педагогіки

832

10

Психології і педагогіки дошкільної освіти

822

11

Географії, екології і методики навчання

815

12

Теорії та методики фізичного виховання і спорту

811

13

Біології і методики навчання

747

14

Обліку і оподаткування

668

15

Політології

645

16

Української і світової літератури та методики навчання

599

17

Освітнього менеджменту та освіти дорослих

573

18

Політичної економії

462

19

Психології

416

20

Соціальної педагогіки і соціальної роботи

345

21

Загальної історії, правознавства і методик навчання

340

22

Теорії і методики професійної підготовки

321

23

Теорії і методики технологічної освіти та комп'ютерної графіки

284

24

Іноземної філології і методики навчання

265

25

Мистецьких дисциплін і методик навчання

262

26

Педагогіки, теорії і методики початкової освіти

249

27

Математики, інформатики і методики навчання

242

28

Практичної психології

234

29

Спортивних дисциплін і туризму

179

30

Спортивних ігор

134

 

Рейтинг факультетів за 2016 рік

Місце

Факультет

Бали

1

Фінансово-гуманітарний факультет

987

2

Історичний факультет

815

3

Природничо-технологічний факультет

610

4

Філологічний факультет

601

5

Факультет педагогіки та психології

528

6

Педагогічний факультет

396

7

Фізичного виховання

347

 

      Фестиваль науки є ефективною, сучасною, інтерактивною формою спілкування науковців з громадськістю. Світ знань не має меж, і перемоги вчених були і будуть предметом нашої національної гордості.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Фото – Віктора Сокола

 

Указом Президента України №509/2016 від  17.11.2016 року

«Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2016 року»

нагороджено

свідоцтвом лауреата премій Президента України для молодих вчених

ІННУ ОЛЕКСАНДРІВНУ ДЕМУЗ,

доктора історичних наук, доцента, завідувача кафедри документознавства,

ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

за роботу 

"Наукові товариства на теренах України ХІХ – початку ХХ ст.: полілог учених і епох"

19 травня 2017 року у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася святкова церемонія вручення дипломів лауреатам Державної премії України та свідоцтв лауреатам премій Президента України для молодих вчених.

Сердечно вітаємо Вас з цією нагодою. Бажаємо Вам, аби доля завжди всміхалась, міцне здоров’я, натхнення і невичерпна енергія були надійними помічниками у вирішенні робочих питань, а домашній затишок і благополуччя створювали атмосферу душевного спокою і рівноваги.

Нехай кожен день приносить Вам радість і задоволення, успіхи і перемогу.

Щастя Вам, здоров’я та всіляких гараздів!

Ректорат, профком,

педагогічний колектив Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди

 

Студенти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди  вміють не лише гарно та старанно навчатися, а й з користю проводити позанавчальний час. Протягом місяця студенти гуртожитків №1 та №2 танцювали, співали, писали гуморески, готували костюми і проводили репетиції щовечора. Все це було для того, щоб отримати перемогу на конкурсі талантів «Битва гуртожитків», який відбувся 16 травня в актовій залі університету.

Назва «Битва гуртожитків» є символічною, адже ніякої битви насправді не відбувалося, а навпаки — між учасниками панувала дружня атмосфера. Кожен гуртожиток на високому рівні представляв свою майстерність.

А оцінювати виступи талантів випала нагода справедливому журі, до складу якого ввійшли: заступник голови профспілкового комітету вишу Михайло Бойко, викладач кафедри практичної психології  Алла Стеценко, новообрана голова студентської ради університету Ольга Молонова,старшийвикладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Роман Мотузокта екс-голова Студентської радиВладислав Міранович.

Цього дня студенти гуртожитку №1 підготували різножанрову програму: запальний танок,  сольний танець у виконанні Олени Кідріченко, чарівні пісні від Інни Осипчук, поезію, яку продекламувала Дарія Весельська, а Ірина Рибалка зачарувала усіх своїми художніми вміннями, яка за декілька хвилин  намалювала портрет філософа – Григорія Сковороди.  

Команда гуртожитку №2 також підготували пісні у виконанні Вадима Мельника,Ірини Лукашевич, Альони Лисак, українську хореографію, а Карина Вавілова заворожила чудовою поезією абсолютно кожного.

Протягом усього концерту студенти доводили, що на сцені виступають справжні зірки Переяслав-Хмельницького вишу. Кожен номер був неповторним та оригінальним, у кожному — любов до життя, до України, до свого краю і землі, любов до пісні, слова, танцю…    

Визначитися журі, представники якого з гуртожитків кращі з кращих,  було важко, адже всі номери заслуговували найвищих балів. Але, все ж таки, за рішенням журі перемогу здобув гуртожиток № 1.

Тож вітаємо переможців і бажаємо їм подальших творчих успіхів!

Ольга Волочай-Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу

Фото – Віктора Сокола

 

День народження – особлива подія, сповнена тими барвами, емоціями і переживаннями, що не властиві іншим, навіть найрадіснішим моментам життя. День народження факультету – чудова можливість підсумувати досягнуті успіхи, поглянути з оптимізмом в майбутнє, і, зрештою, влаштувати справжнє свято для всього університету. Це святковий і особливий день, який об’єднує і робить одним цілим, однією великою родиною викладачів, студентів, співробітників університету.

Сімнадцятого травня факультет педагогіки та психології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відсвяткував свій 19 День народження. Це факультет, чия історія різноманітна, багата на події та наповнена безліччю емоцій і досягнень.

Розпочалося свято зранку. В холі першого корпусу університету всіх зустрічали студенти факультету педагогіки та психології із ляльками-мотанками, на яких можна було залишити побажання для іменинників.

В рамках програми дня народження стала надзвичайно цікава і цінна для кожного з нас зустріч із випускником факультету педагогіки та психології Василем Маляренком, який зараз перебуває в зоні АТО на посаді капелана. Василь Іванович розповів, що капелан – це військовий священик, обов’язками якого є турбота про бійців, опіка над хворими і пораненими та віддання честі загиблим побратимам.

З глибоким сумом та болем в очах учасник АТО ділився з присутніми спогадами, що пережив разом зі своїми побратимами за час, проведений в зоні АТО, показуючи своїм прикладом, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але й вчинками доводити це. Також розповів про життя на війні, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство, про військові будні, відповів на численні запитання від студентів та викладачів та показав відео і фото із зони АТО.

Родзинкою свята став святковий концерт, який підготували студенти факультету. На початку свята свій рідний факультет із днем народження привітала декан факультету Ліана Яценко, яка відзначила високі досягнення колективу в громадському, науковому та культурно-масовому житті та згадала про дружні традиції, яких дотримуються викладачі та студенти факультету педагогіки та психології. До вітальних слів долучилися заступник декана з навчальної роботи Олена Усик, заступник декана з наукової роботи Любов Лохвицька та заступник декана з виховної роботи Зоя Гуріна, які побажали великій родині факультету педагогіки та психології здійснення мрій, натхнення, успіхів, творчої наснаги та подальшого процвітання. Також вони виконали важливу місію – нагородили активних студентів факультету.

До уваги гостей було запропоновано перегляд відеоролику, який проілюстрував культурно-громадське життя, традиції та історію факультету, його наукову базу, практичну підготовку студентів.

Справжній святковий настрій, веселі емоції і позитивний заряд енергії  присутнім подарував святковий концерт. Яскраві вокальні та хореографічні номери подарували Юрій Ткачук, Ірина Лукашевич, Максим Рудич, Дмитро Руденко та хореографічна студія «Вольтаж».

Свято подарувало присутнім безліч усмішок, сміху, радості.

Завершилося святкування грандіозною вечіркою в стилі «Western» в НЦК «Зустріч».

Щиро вітаємо факультет педагогіки та психології з 19-річчям та бажаємо творчої наснаги, цікавих відкриттів та процвітання. 

Нехай кипуча енергія й надалі спонукає до дієвості, сміливих задумів, життєво-важливих проектів і наукових перемог, а досвід стане рушійною силою на шляху інноваційного розвитку!

 Ольга Волочай-Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

 

25 квітня в розважальному комплексі «Адреналін» відбулася одна з найочікуваніших подій цього навчального року – гра за Кубок університету з «Брейн-ринг». Вечір як завжди був багатий на позитивний настрій, атмосферу адреналіну та інтелектуальної жаги до перемоги кожного учасника, а також неймовірну підтримку і переживання кожного глядача, що прийшов цього вечора до зали, аби підтримати своїх друзів та знайомих. 
       Неймовірного шарму інтелектуальному вечору своєю неповторною манерою ведення та витонченим гумором задавав його ведучий – знаний в місті та університеті Олександр Молоткін. 
    Судити конкурсну програму цьогоріч випало компетентному та безкомпромісному журі у складі: кандидата історичних наук, доцента, співробітника Інституту етнонаціональних досліджень імені Кураса Віталію Коцуру (голова журі); доктору історичних наук, професору, декану факультету фізичного виховання Віктору Куйбіді; викладачу Олександру Ладі; керівнику проектів ПП «Об’єднання Самопоміч», аспірантці Олені Вдовиченко та голові Наукового студентського товариства ПХДПУ ім.                    Г. Сковороди Оксані Луцик
    На початку гри серед капітанів команд було проведено жеребкування, за яким команди протягом першої частини вечора попарно вступали в інтелектуальний батл, де визначались найсильніші команди, що в другому колі гри вже змагались одна з одною до тих пір, поки не було визначено команду переможця. 
       Нагадаємо, згідно регламенту гри в «Брейн-ринг» кожна команда отримувала по 5 питань (загальних), і змагалась у тому, яка команда швидше та правильно після слова ведучого «Час», протягом 60 секунд роздумів, дасть відповідь на поставлене питання, натиснувши на спеціальну кнопку на столі. Якщо команда, яка натиснула кнопку першою давала невірну відповідь, то в команди суперника було додаткових 20 секунд на роздуми та дачу іншої відповіді. Коли ж у грі випадала нічия, то команди отримували ще по 2 додаткових питання.

        Гра видалась безкомпромісною та важкою, але водночас цікавою і багатою на безліч веселих ігрових моментів, дотепних варіантів відповідей на витончені питання чи не з усіх галузей сучасних наук. Команди то вирівнювали рахунки, то вибивались вперед. Врешті, як і в кожній грі, викристалізувались свої переможці та переможені. Позиції цьогоріч поділились таким чином: 
       І місце виборола команда історичного факультету «Deus Vult» (що з латинської перекладається як «Бог хоче») на чолі з капітаном Олексієм Остапчуком. Переможці отримали перехідний кубок та головний грошовий приз від ректора університету – 1000 грн. 
        ІІ місце здобула команда педагогічного факультету «По лікті в крейді», що отримала 500 грн з призового фонду та торт. Окрім того, капітан команди Марина Хоменко була обрана кращим капітаном та винагороджена книгою директора Google по роботі з персоналом Ласло «Робота рулить» від голови фракції міської організації Переяслав-Хмельницької організації партії «Об’єднання «Самопоміч», колишнього випускника університету, нинішнього аспіранта Максима Іващенка. Варто відмітити, що ця книга входить до списку 15 кращих бізнес-книг 2015 року за версією Business Insider та названа бестселером видань New York Times та Wall Street Journal, а журнал Forbes назвав її однією з найкращих книг для лідерів. 
        ІІІ місце цьогоріч здобула команда філологічного факультету «Синій Пегас» (капітан – Марія Драч), що отримали 300 грн призового фонду та торт. 
      IV місце цьогоріч належить команді факультету фізичного виховання «Максимум» та її капітану Євгену Сичу. Вони отримали подарунковий сертифікат на сет «Студент» від кав’ярні «Еклер». 
       V місце у фінансово-гуманітарного факультету «Плюс на мінус» під головуванням Анастасії Москаленко, старання яких було винагороджено подарунковим сертифікатом на похід команди у міський кінотеатр «3D Cinema» на будь який фільм що прийдеться їм до смаку. 
        VI місце зайняла команда природничо-технологічного факультету «Унікум» (капітан – Ярослав Мороз), що отримали подарункові блокноти й олівці з логотипом політичної партії «Самопоміч» від місцевого осередку партії. 
       Всі команди отримали грамоти від організаторів – Ради Молодих Учених університету та Наукового студентського товариства ПХДПУ ім. Григорія Сковороди.
         І хоч цьогоріч, за рішенням оргкомітету, «Брейн-ринг» і не мав творчої частини, та талантів в рамках шоу не бракувало: своїм енергійним танцем інтелектуально-розважальне шоу відкрили чарівні дівчата з танцювального колективу «Вольтаж», а протягом вечора своїми вокальними талантами присутніх радували знані університетські співаки – романтичний Максим Рудич та запальний Максим Левченко. 
       Та справжньою родзинкою вечора стало обіцяне та довгоочікуване всіма студентами змагання між викладачами, що поділилась на дві команди: команда викладачів «Із досвідом»(Леся Коцур, Андрій Дем’яненко, Катерина Варивода, Руслана Потапенко, Юрій Козубенко) та «Збірна викладачів»(Вячеслав Редзюк, Світлана Герасіна, Діана Животівська, Ольга Мусіяченко, викладач циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка) та Тарас Сафонюк). У ході запеклої гри з рахунком 2:3 перемогу здобула «Збірна викладачів». 
       Наукове студентське товариство висловлює глибоку вдячність друзям та партнерам і спонсорам, які наповнили призовий фонд заходу та без яких було б просто неможливо уявити проведення цьогорічного «Брейн-ринг»: Переяслав-Хмельницька міська організація партії «Об’єднання «Самопоміч», Гостинний дім «Покровський», салон «Імперія краси», «АвтоПасЛайн», кав'ярня «Еклер», кінотеатр «3D Cinema». 
     До зустрічі у новому сезоні ігор «Брейн Ринг»! 
     Тримайте інтелектуальну хвилю разом з нами! 

Максим Левченко

16 травня у залі Ректорату університету (106 аудиторія) відбулася чергова звітна конференція  Наукового студентського товариства університету. Президія зібрання була визначена у складі голови НСТУ Оксани Луцик, керівника навчально-наукового відділу університету Діани Животівської, голови лічильної комісії Сергія Кикотя та секретаря комісії Олександра Лади. Від кожного факультету були присутніми по 3 делегати, які складались із активістів, членів та голів НСТ факультетів, а також за згодою аспіранти та молоді вчені. Вони мали змогу брати участь у процедурі голосувань.
          На засіданні звітної конференції Наукового студентського товариства вишу голова Оксана Луцик прозвітувала про роботу Товариства за час її каденції, де розповіла про успішне втілення низки задумів та заходів протягом року, наголосила на налагодженні політики міжуніверситетської співпраці Товариств та суттєвому оновленні матеріально-технічної бази робочого приміщення Товариства. Рішенням зібрання звіт було підтримано одноголосно.
        Наступне питання стосувалось механізму реорганізації Товариства в оновлену структуру, де Оксана Луцик повідомила про реорганізацію структур та переваги цього процесу. Спільним рішенням делегатів та під оплески зібрання, це рішення було підтримано одноголосно. Відтепер  Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених перегорнуло нову сторінку своєї історії.
       Третім питання, яке було внесено до порядку денного, було переобрання голови Товариства на новий термін, який, згідно положення, віднині складатиме два роки. На посаду голови Товариства було висунуто дві кандидатури – Петро Шихов та Оксана Луцик. Обидва кандидати у своїй передвиборчій промові наголосили на збереженні традицій Наукового товариства та наголосили на наповненні його новими проектами та задумами. Відбулась процедура таємного голосування, у результаті якого з результатом у 12 голосів (проти 5 у опонента) переконливу перемогу здобула Оксана Луцик.
        Новообрана голова подякувала присутнім за підтримку та винесла на затвердження оновлений склад заступників голови у складі: перший заступник голови Наукового Товариства Петро Шихов, заступник голови з організаційних питань Олексій Багнюк, заступник голови з інформаційного забезпечення Максим Левченко. Пропозицію було підтримано більшістю голосів. 

Вітаємо новообраний склад Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди  з обранням та бажаємо нових перемог та звершень на ратному шляху служіння науці та молоді в підтримці її наукового та творчого зростання!

Максим Левченко,

заступник голови Наукового товариства з інформаційного забезпечення

Сторінка 1 із 16

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1