Середа, 06 грудня 2017 11:43

Відзначення річниці великого філософа відзначили святковим концертом

(1 Vote)

1 грудня 2017 року в рамках святкування 295-ї річниці з дня народження Г. С. Сковороди Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» організував та провів літературно-мистецький захід «Пізнай в собі людину…». До районного Будинку культури зібрались жителі міста, учнівська та студентська молодь, працівники Заповідника. Учасників свята привітали: заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з наукової роботи Олександр Колибенко; директор Центру Сковородинознавства педуніверситету Микола Корпанюк, завідуюча науково-дослідним відділом «Меморіальний музей Г. С. Сковороди» Тетяна Радіоненко. Виступаючі зазначили, що Григорій Сковорода належить всьому світові, але, насамперед, живе в душі кожного українця. Його постать, його творчість є невід’ємною частиною історії України, її слави. З шаною до українського філософа учні ЗОШ №7 поклали квіти до його пам’ятника.

За активну участь в проведенні ювілейних заходів до дня народження українського філософа подяками від Заповідника відзначили викладачів кафедри мистецьких дисциплін та методик навчання педагогічного факультету Переяслав-Хмельницького педуніверситету імені Григорія Сковороди Тетяну Носаченко, Ольгу Стрілець, Оксану Смірнову, Романа Мотузка, Заріну Шокірову та Олену Шпитальову; художнього керівника вокально-театральної студії «Фортуна» ЗОШ №7 Ларису Дорошенко; співробітників Заповідника Олега Малика, Ігоря Гайдаєнка, Юрія Коберника, Леоніда Чирку, Сергія Вовкодава. Дипломами і подарунками нагородили учнів шкіл міста та вихованців позашкільних навчальних закладів, що стали переможцями конкурсу дитячих малюнків «Григорій Сковорода очима дітей».

У фойє поруч з глядацьким залом до початку святкового концерту студенти педуніверситету проводили для всіх бажаючих майстер-клас з декупажу.

Святковий концерт відкрила молодша група вокально-театралізованої студії «Фортуна» ЗОШ №7 з літературно-музичною композицією «Сторінки життєпису Григорія Сковороди». Прозвучали пісні Г. Сковороди «Човен бурі вихр хитає…» у виконанні Романа Бондаренка, «Ой ти, пташко, жовтобока», яку майстерно проспівав «Ансамбль духовної пісні» (художній керівник Анатолій Євсевський). А лауреат «Обласного конкурсу на краще виконання творів Г. С. Сковороди та присвячених йому» учениця ЗОШ №7 Анна Соловей виступила з піснею «Осягнення Григорія Сковороди». Своє театральне мистецтво глядачам продемонстрували і співробітники НІЕЗ «Переяслав». У їх виконанні були поставлені сценки із кіносценарію Віри Мельник «Легенда про Григорія Сковороду»: «Григорій та Єлизавета Петрівна» і «Сіті кинуто на лови, їх ти вельми бережись…»

Кульмінацією святкової програми став виступ старшої групи вокально-театральної студії «Фортуна» з літературно-музичною композицією «Стежинами Саду Григорія Сковороди».

Валентина Нікітіна

Read 98 times