Вівторок, 11 липня 2017 00:00

ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МУЗЕЙНИЙ ФОРУМ

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Із 3 по 5 липня в місті Переяславі-Хмельницькому тривав Перший Всеукраїнський музейний форум, приурочений до 1110-ї річниці першої згадки міста Переяслава у літописі.

На форум з’їхалося близько 150-ти музейників з усієї України.

Розпочався захід в актовій залі Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди із урочистого відкриття, на якому гостей форуму привітали міський голова Тарас Костін, ректор вишу Віктор Коцур, генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич  та президент асоціації працівників музеїв технічного профілю Леонід Гріффен.

Програма заходу включала відкриття виставки робіт художника Юрія Нагулка, який отримав Почесну відзнаку ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» – «Медаль імені Григорія Сковороди» від ректора університету Віктора Коцура . Юрій Нагулко подарував свою книгу «Зеркало Времени» першому заступнику генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Анні Петруні для передачі до бібліотеки Заповідника.

Учасники Форуму мали змогу відвідати музеї міста (Музей «Заповіту» Т.Г. Шевченка, Музей козацької слави. Роботи В. Завгороднього, Музей трипільської культури, Меморіальний музей академіка В. Г. Заболотного, Археологічний музей, Музей кобзарства, Музей-діорама «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 р.», Меморіальний музей Г.С. Сковороди та Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини) та долучитися до книжної виставки музеїв та заповідників.

Потужно була представлена наукова робота форуму. Учасники працювали в чотирьох секційних групах: «Стратегія управління музеями. Такі різні наші музеї», «Музейна педагогіка – виклики сучасності», «Розвиток напрямів і методів музейної роботи. Сучасні технології у музейній справі», «Основні види діяльності музеїв. Зберігаюча функція музеїв на сучасному етапі». Доповідь на тему «Сучасні технології у науковій та інформаційній діяльності Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» представили учений секретар Ігор Гайдаєнко та завідуючий науково-дослідного сектора «Музей космосу» Сергій Вовкодав.

Практична частина: «Діяльність музеїв у збереженні та популяризації Історико-культурної спадщини: практикуми та майстер-класи» включала дві секції: «Реставраційна справа: досвід та перспективи» та «Музейна педагогіка».

Завершився Форум 5 липня. У першій половині дня учасники відвідали Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

Заступник міського голови Валентина Губенко та керуюча справами  Валентина Гринець  вручили подяки за підписом міського голови  Тараса Костіна, за підготовку та проведення форуму від органів міського самоврядування міста Переяслава-Хмельницького ініціаторам та співорганізаторам форуму – Леоніду Гріффену, Віктору Коцуру, Олексію Лукашевичу.

Завершився Форум екскурсією до Київського водосховища, яку провів заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з наукової роботи Олександр Колибенко та покладанням квітів до могили Героя України, патріарха музейної справи –  Михайла Сікорського.

Read 1045 times Last modified on П'ятниця, 14 липня 2017 07:21

 

tempus 188x60 pedrpesacom баннер nodots   lWVYpU0C4wg  и т.д. 1