Кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту

ПАНГЕЛОВА Наталія Євгенівна

Пангелова

ПАНГЕЛОВАНаталія Євгенівна – завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор.

E-mail: kafedra. tmfv@ yandex. ru

ОСВІТА

• 1982 – Київський державний інститут фізичної культури (тепер Національний університет фізичного виховання і спорту України) за спеціальністю фізична культура і спорт.

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Педагогічний стаж – 33 роки, з них 28 у вищому навчальному закладі.

1982 – 1987 – тренер з легкої атлетики ДЮСШ спорткомплексу Київського верстатобудівельного заводу ім. М. Горького.

• 1987 – 2008 – викладач, старший викладач, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

• 2000 – 2004 – завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

• з 2008 професор кафедри теорії та методики фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

• з 2014 – завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

ДИСЕРТАЦІЙНІ ПРАЦІ

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

• теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку.

• історія фізичної культури.

ОСНОВНІ НАУКОВІ ПРАЦІ

Автор (співавтор) понад 180 наукових та навчально-методичних праць, серед яких:

Педагогическая практика в дошкольных заведениях / Н.Є. Пангелова. – Переяслав-Хмельницкий: ПП «СКД», 1990. – 28 с.

Теоретико-методичні основи формування здорового способу життя дітей дошкільного віку. Навчально-методичний посібник / Н.Є. Пангелова. – Переяслав-Хмельницький: ПП «СКД», 2000. – 74 с.

• Історія фізичної культури. Навчально-методичний посібник / Н.Є. Пангелова. – К. : Освіта України, 2008. – 272 с.

• Історія фізичної культури. Навчально-методичний посібник. - 2-ге видання, доповнене і перероблене / Н.Є. Пангелова. – К. : Освіта України, 2010. – 293 с.

• Історія розвитку фізичної рекреації. Навч. посібн. / Т.Ю. Круцевич, Н.Є. Пангелова, С.Б. Пангелов. – К. : Академвидав, 2013. – 160 с.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЄ В ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

• Теорія і методика фізичного виховання.

• Історія фізичної культури.

• Вступ до спеціальності.

• Організація і методика оздоровчої фізичної культури.

• Рекреація у фізичній культурі різних груп населення.

ВІДЗНАКИ ТА НАГОРОДИ

• 2000 – знак «Відмінник освіти України»

• 2004 – Почесна грамота Міністерства освіти і науки України.

• 2010 – Почесна грамота Міністерства освіти і науки України.

• 2010 – медаль Г.С. Сковороди.

• 2015 – медаль М. Сікорського.