Кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту

Волков Леонід Вікторович

Волков

Волков Леонід Вікторович – доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту, член кореспондент академії національного прогресу України, заслужений працівник освіти України.

Освіта. 1956-1960 – студент Харківського державного педагогічного інституту фізичного виховання ім. Г. Сковороди.

Досвід професійної діяльності.

1960-1965 – учитель фізичної культури, тренер, директор ДЮСШ;

1965-1968 – аспірант кафедри теорії і методики фізичного виховання;

1968-1978 – викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання Київського державного інституту фізичної культури;

1978-1983 – старший науковий співробітник відділу фізичного виховання НДІ педагогіки України;

1983-1990 – професор кафедри легкої атлетики, декан факультету підвищення кваліфікації викладачів вищої школи Національного університету фізичного виховання і спорту;

Професор, завідуючий кафедрою теорії та методики фізичного виховання і спорту ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди;

2014 – по теперішній час професор кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

Наукові інтереси. Керівник наукової школи – «Сучасні технології фізичного виховання і спортивної підготовки дітей і молоді різних регіонів світу», якою підготовлено більше 30 докторів і кандидатів педагогічних наук та фізичного виховання і спорту.

Основні наукові праці.

Автор понад 350 наукових та методичних праць, з яких основні за останні роки:

1.Волков Л. В. Теория спортивного отбора / Л.В. Волков. – К. : Вежа, 1997. – 127 с.

2. Волков Л. В. Теория и методика детского и юношеского спорта / Л.В. Волков. – К. : Олимпийская література, 2002. – 294 с.

3. Волков Л.В. Спортивна підготовка молодших школярів / Л.В. Волков. – К.: «Освіта України», 2010. – 388 с.

4. Волков Л.В. Фізична підготовка школярів / Л.В. Волков. – К. : «Освіта України», 2014. – 216 с.

5. Волков Л.В. Фізичне виховання школярів у режимі навчального дня / Л.В. Волков. – К. : «Освіта України», 2012. – 160 с.

Відзнаки та нагороди.

Професійна та суспільна праця неодноразово відзначена грамотами, дипломами та урядовими нагородами.